Kūno temperatūra – vienas iš svarbiausių žmogaus geros sveikatos rodiklių ne tik peršalimo sezonu, bet ir kaitros ar virusų plitimo metu. Tad šiuolaikinio žmogaus pirmosios pagalbos vaistinėlėje, ypatingai po koronaviruso protrūkio, nepakeičiamu prietaisu tampa termometras. Temperatūros matavimas daliai žmonių jau yra beveik kasdieniškas reiškinys. Juolab, kad yra patogumą ir greitį užtikrinantys bekontakčiai termometrai, kai kada dar vadinami nuotoliniais. Žmonės atvirauja, kad būtent tokį termometrą vežiojasi net automobilyje šalia būtiniausių daiktų.
Kas dar renkasi bekontaktį termometrą?
Bekontakčių termometrų naudotojų skaičius sparčiai auga. Tokį termometrą tereikia nukreipti į kaktos sritį ir jis per kelias akimirkas nustato temperatūrą. Kadangi prietaisas turi pakankamo dydžio ekraną, tai tikrai nereikia vargti kaip su įprastais skaitmeniniais termometrais, bandant įžiūrėti mažus skaičiukus.
Šios rūšies termometrą dėl galimybės pamatuoti temperatūrą, išlaikant saugų atstumą be infekcijos rizikos, renkasi tie, kurie rūpinasi ne tik savo pačių bet savo šeimos narių apsauga.
Taip pat šie termometrai jau tapo kūdikius auginančių tėvų pagalbininkais. Jie ypač palengvina temperatūros matavimą miegančiam kūdikiui, nesukeldami nepatogumų nei tėveliams nei vaikui.
Beje, derėtų nepamiršti, kad šiuos termometrus galima panaudoti labai įvairiai – jais galima matuoti ne tik kūno, bet ir daiktų, skysčių bei maisto temperatūrą. Taip pat po bet kokio skiepo, galima matuoti temperatūrą injekcijos vietoje.
Ar patikimi bekontakčių termometrų matavimai?
Bekontakčiai termometrai patys savaime yra pakankamai tikslūs – jų paklaida vos apie 0,2 laipsnių. Tačiau rodiklių tikslumas priklauso nuo to, kiek mes paisome teisingo matavimo taisyklių. Būtina, kad mūsų termometras visada būtų tinkamai paruoštas matavimui, t,y, jo jutiklis turi būti švarus, nuvalytas spiritine servetėle.
Platų bekontakčių termometrų asortimentą rasite el. parduotuvėje Biomed.lt.
Užsak. Nr. 416