Šios kadencijos rajono valdantieji daug dėmesio skiria reprezentacinėms reikmėms. Vien reprezentacinių prekių su Anykščių miesto ženklu įsigijimui iš rajono biudžeto sumokėta 6 789 eurai. Paslaugą įsigyti reprezentacines prekes savivaldybė pirko iš UAB „Echo stamp“.
Antspaudas ant voko –
nebesolidu
Praėjusiame rajono Tarybos posėdyje po reprezentacinį kanceliarinį Anykščių rinkinį, kurio sudėtyje – segtuvas, tušinukas, bloknotas ir raktų pakabukas, įteikta kiekvienam rajono Tarybos nariui.
Savivaldybės vyriausioji specialistė kultūrai ir turizmui Audronė Pajarskienė „Anykštai” pasakojo, kad tai, ką gavo rajono Tarybos nariai, tik nedidelė dalis savivaldybės įsigytų reprezentacinių prekių.
„Mes įsigijome nemažą paketą. Labai nemažai vokų, kurie yra su Anykščių miesto prekės ženklu. Yra proginiai vokai ir tiesiog vokai su Anykščių rajono savivaldybės adresu. Tai pats populiariausias ir paprasčiausias dalykas. Anksčiau ant voko dėdavome antspaudą – tai jau nesolidu“, – „Anykštai“ pasakojo savivaldybės reprezentacinių prekių idėjos autorė A. Pajarskienė.
Reprezentacines prekes
sandėliuoja
Anykščių rajono savivaldybė taip pat įsigijo atšvaitų, popierinių ir medžiaginių maišelių, ženkliukų, marškinėlių, puodelių, skėčių, mėtinių saldainių dėžutėse.
„Prekių labai daug. Vien popierinių maišelių galima suskaičiuoti tūkstančiais. Jie neperkami vieniems metams, o tiesiog sandėliuojami. Ne paslaptis, kad kuo didesnis kiekis prekių perkamas, tuo mažesnė jų kaina. Kadangi šiemet įsigijome Anykščių miesto prekės ženklą, stengėmės, kad būtų pakeista mūsų įvaizdžio aplinka“, – kalbėjo už savivaldybės įvaizdį atsakinga A. Pajarskienė.
Rašantys bet kokiais
tušinukais Anykščių
nereprezentuoja
Anykščių rajono savivaldybė, pasak A.Pajarskienės, užsakovų atliktu darbu liko labai patenkinta.
„Bėk bėk, žirgeli!” šventėje su naujaisiais marškinėliais vaikščiojo mūsų kultūros įstaigų žmonės. Tušinukai labai populiarūs, nes jų labai gražus dizainas. Kai buvo turizmo forumas ir pristatėme Anykščių miesto prekės ženklą, visi, kas pirmieji pamatė tuos gaminius, labai išgyrė“, – sakė A. Pajarskienė.
Reprezentacinės prekės skirtos dovanoti ne tik garbingiausiems Anykščių krašto svečiams.
„Įstaigų vadovai, skyrių vedėjai turi tušinukus su Anykščių miesto prekės ženklu, rajono vadovai. Taip mes irgi Anykščius reprezentuojame, lygiai kaip ir rajono Tarybos narys, jeigu jis su tokiu tušinuku rašo, jis jau reprezentuoja Anykščius“, – pasakojo A. Pajarskienė.
Reprezentacinių prekių bus galima nusipirkti
Deja, bet paprastam anykštėnui norint gerti kavą iš firminio Anykščių rajono savivaldybės puodelio ar užsivilkti marškinėlius su Anykščių miesto ženklu, teks atverti pinigines. A. Pajarskienė sakė, kad kai kurios Anykščių biudžetinės įstaigos žada reprezentacines prekes su Anykščių miesto ženklu ir pardavinėti.
„Prekės ženklą, jeigu jis nėra iškraipytas, gali naudoti bet kas nemokamai. Svarbu, kad verslininkai nepradėtų savivaliauti ir nenaudotų to ženklo kitaip, nei numatyta dizainerio“, – pokalbio pabaigoje, naudodamasi proga puoštis Anykščių miesto ženklu, kvietė A. Pajarskienė.
Priminsime, kad šių metų pradžioje mero patarėjas Kęstutis Indriūnas laikraščio „Šilelis“ korespondentams pasakojo visai priešingai ir sakė, kad Anykščių miesto prekės ženklu bus galima naudotis tik savivaldybei susimokėjus atitinkamą mokestį.
Anykščių prekės ženklą sukūrė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros antrakursė Jorūnė Nemčinskaitė. Beveik 40 studentų pateikė savo idėjas, kaip turėtų atrodyti Anykščius identifikuojantis ženklas. Nugalėtoju pripažintas minėtos studentės kūrinys, prekiniame ženkle koduojantis žodžius: miškas, vanduo, akmuo.