Anykščių policijos pareigūnai pastebėjo telefoninių sukčių suaktyvėjimą, kurie praėjusį savaitgalį atakavo anykštėnus. Sukčiai, norėdami apgauti žmones ir išvilioti pinigus, sukuria vis naujų istorijų Neretai paskambinę prisistato policijos, mokesčių inspekcijos, bankų, Sodros ar kitų įstaigų darbuotojais, prašo žmonių pasakyti savo asmens duomenis, patikrinti tariamai netikrus pinigus. Dažniausiai sukčių aukos teigia žinojusios apie visus sukčiavimo būdus, bet, sulaukusios skambučio, patiki sukčiais. Ir ne tik senjorai, bet ir vidutinio amžiaus, išsilavinę žmonės.
Todėl policijos pareigūnai dar kartą primena, kad pinigai tikrinami ir keičiami tik bankuose, niekas iš pareigūnų ar banko darbuotojų į namus nevaikšto, jokių pinigų numerių nesurašo ir jų netikrina, o pareigūnai telefonu neaiškina apie nelegalius veiksmus banko sąskaitoje, o juo labiau – neprašo pervesti pinigų ar padiktuoti asmeninių duomenų.
Pareigūnai pataria, bet kuriuo paros metu paskambinus nepažįstamam asmeniui, kuris pasakos apie jūsų turimus netikrus pinigus, praneš apie artimo žmogaus patekimą į bėdą, reikalaus atnešti pinigus ar pasakyti banko sąskaitos numerį, elektroninės bankininkystės kodą ir slaptažodį, neskubėti to daryti. Sukčiai, apsimetę teisėsaugos pareigūnais, gali prašyti kyšio, žadėdami padėti išvengti atsakomybės už tariamą nusikaltimą. Dažniausiai linkę nusikalsti ir lengvai pasipelnyti asmenys naudojasi žmonių susijaudinimu ir netikėtumo faktoriumi, todėl patariama likti budriems ir visada kritiškai vertinti situaciją.