Spalio 7-ąją, penktadienį, „Nykščio namų“ arenoje vykstant draugiškoms krepšinio rungtynėms tarp Anykščių KKSC „Elmis“ ir Biržų komandų, mirė Anykščių komandos žaidėjas, 39-erių metų Benas Steponenas.
Kelias minutes pirmajame rungtynių kėlinuke sužaidęs krepšininkas trenerių buvo pasodintas ant atsarginių suolelio. Antrojo kėlinuko pradžioje B. Steponėnas, sėdėdamas ant suolelio, susmuko.
Treneriui prie krepšininko pribėgus ir jį supurčius, Benas atmerkė akis ir pasakė: „Viskas, man batai“. Ir tai buvo paskutiniai krepšininko pasakyti žodžiai. Apie dvidešimt metų profesionaliai ir pusiau profesionaliai krepšinį žaidęs, gerų fizinių duomenų 195 cm ūgio sportininkas vėl prarado sąmonę ir jo atgaivinti jau nebepavyko.
Į pagalbą iškviesti medikai į „Nykščio namų“ areną, žiūrovų teigimu, atvažiavo tik po pusės valandos. Teigiama, kad abu Anykščių greitosios pagalbos automobiliai buvo išvykę pagal iškvietimus, todėl nuo gauto pagalbos skambučio iki medikų atvykimo praėjo tiek daug laiko.
Greitosios pagalbos ekipažai yra pavaldūs Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC). Tačiau, šios įstaigos direktorės pavaduotojas Kęstutis Jacunskas „Anykštai“ sakė, jog pavaldumas yra tik teorinis.
„Jeigu mano kabinete nualptų žmogus, aš turėčiau skambinti bendruoju pagalbos telefonu. Negaliu nubėgti ir pakviesti šalia pastato stovinčios greitosios“, – aiškino K.Jacunskas. Pasak Anykščių PSPC direktorės pavaduotojo, nelemtąjį penktadienio vakarą vienas Anykščių greitosios pagalbos automobilis buvo išvykęs į iškvietimą netoli Svėdasų, kitas – į Kavarsko seniūniją. „Mums pagal gyventojų skaičių priklauso 1,8 automobilio. Pridėjo 0,2… Niekas neatsižvelgia į rajono teritorijos dydį, – kalbėjo gydytojas K. Jacunskas. – Mes galime nusipirkti nors ir aštuonis greitosios automobilius, bet apskaičiuota, kad Anykščiams užtenka dviejų komandų. Tiek jų ir bus… O penktadienį paaiškėjo, kad dviejų ekipažų kartais neužtenka“, – sakė K.Jacunskas. Gydytojas patikrino registracijos žurnalą. Anykščių PSPC direktorės pavaduotojo teigimu, Anykščių greitoji į „Nykščio namus“ atvyko 20 val. 15 min., iškvietimas buvo gautas 19 val. 57 min., taigi, nuo iškvietimo iki atvykimo praėjo 18 minučių.
Tačiau pats gydytojas sako, kad nuo krepšininko nualpimo iki medikų atvykimo galėjo praeiti ir pusė valandos – šiek tiek laiko turėjo praeiti, kol buvo nuspręsta skambinti bendruoju pagalbos telefonu, šiek tiek laiko – kol prisiskambinta, šiek tiek – kol operatorius susisiekė su konkrečiu ekipažu.
Plačiau – antradienio „Anykštoje”
Lietuviai tokia tauta, kad tylės dantis sukandę ir kentės visokias bezabrazijas, tik plepalais tuščiais ramiausiai sutinka degalų, maisto, elektros kainų šuolius, valdžios savivalę. Yra net toks anekdotas. Kai buvo paskelbta, kad visi žmonės bus kariami, tik vieniems lietuviams kilo klausimas, ar savo virves reikia atsinešti kartuvėms, ar valdžia aprūpins. Jei ir toliau bus tokia nesąmonė su medicina ir greitąja (atsiprašau, lėtąja) pagalba, tikrai teks gydytis patiems arba iš anksto pirktis grabus.
greitai būtų mafijozai Lanzbiergai su visom ministerijom į vagonus ir Sibiro gulagus išvežti atostogauti ! Nieko čia geriau ir nebus, kol neateis rusas išvaduot Pabaltijo iš šitų valstybinių aferistų tinklo !
kol tauta tik skėsčios rankomis ir diskutuos kokia kvaila tvarka sukurta mūsų „protų”, niekas nesikeis. O kai visi išeis į gatves pareikšti savo nepasitenkinimą, vat tada biurokratai sukrus ir sveikatos apsaugos reikalai turėtų pagerėt, manau.
Reikia pradėt nuo Seimo langų daužymo ! Lanzberginių mafijos išvežimą į Sibiro gulagus !
Labiausiai Lietuvoje serga sveikatos apsaugos sistema, medicina. Reikia susitaikyti su tokia betvarke ir gerovės valstybėje vadovautis principu: Gydykis pats. O jei pats negali pasigydyti, tai lauk smerties grabą nusipirkęs. Reikia skubėti, kol dar yra pigesnių grabų.
Labai negražu, kad užsipuolėte gyd. K. Jacunską. Jis tiesiog bandė paaiškinti, kaip netinkamai LR Sveikatos apsaugos ministerija yra suorganizavusi GMP veiklą. Atskirų rajonų savivaldybės šioje sistemoje jokios įtakos neturi.
gal gindami politiko ir įstaigos vadovo mundurą išvesite tokią teoriją, kad savivaldybė – vietos valdžia neturi ir sveikatos paslaugų teikimo pareigos pagal viešųjų paslaugų priskyrimą?
Problema rajono valdžioje jau kelios kadencijos, kai niekas nei iš mero patarėjų nei iš rajono tarybos komitetų narių nesirūpina rajono gyventojų sveikatos paslaugų politika, o politikai tik rūpinasi sau asmeniškai patogių, vadovaujamų postų įstaigose užvaldymu. Taškas.
Ateity bus dar blogiau, jei negyveni Vilniuje ar Kaune. Iš anksto nusipirkit grabus, nes pagalbos nesulauksit. Bet jūs kurortinkitės.
Ateityje bus geriau, nes dabartinė sveikatos ministerija planuoja įsteigti daugiau greitosios pagalbos punktų ir pripirkti daugiau automobilių.
SAM planuoja reorganizuoti ir apjungti Anykščių ir Utenos GPM skyrius ! Tuoj greitoji važiuos iš Utenos, nes Anykščiai yra pensininkų kaimas ir greitoji veža bobutei į kaimą citramono tabletę, nes pastaroji neturi su kuo atvažiuoti į vaistinę ! Va tokia ’’šudina’’ sveikatos sistema LR !
Mano Petriukas sako viskas priklauso nuo vadovų. Jei vadovai norėtų, kad jų įstaigos greitoji pagalba būtų patikimai teikianti paslaugas, organizuotų 3-ą ekipažą, pasitelkiant savivaldybės lėšas, o ne tik sėdėtų kabinėtuose ar rajono tarybos posėdžių salėje ir stumtų laiką be asmeninių įsipareigojimų dėl paciantų ir rajono žmonių.
Visiems, kartu su partijų lyderiais viskas ir taip gerai… kam plėšytis dėl žmonių jeigu už tai nemokės algos.
Pritariu. Kam tada savivalda, jei tik skėsčioja rankomis ir sako, kad jie nieko negali. Gali daug, bet labai jau šildo ministerijų pinigėliai, kurie po paliepimų mažintis ateina. Ir kilnoja rankytes vienbalsiai taryboje.
Kestutis J.
Mires zmogus
Gatowas
Trūksta žodžių tokiai valdžiai ,pertvarkoms,reorganizacijainir t.t. Kada žiuresit į Žmogaus poreikius o ne parsidavėlius Briuseliui su ožio kriošenos šaika ? Jacunskai ir tu įžengei į tą š …?
Tai pasibaisėtina. Visi mes būdas taupyti pinigus, kad juos įsisavintų tie, kuriems reikia. Giminaitis 40 minučių ištikus insultui greitosios laukė. Nebesulaukė. Valdžia nežiūri rajono ploto, neprižiūrimų žiemą kelių. Jums priklauso 1.8 greitosios. Pasityčiojimas.
Dabartinis ministras Dulkis žiuri. Valstiečiui Verygai buvo nusispjauti ant žmonių.
Šitas? Nebent kaip net sveikatos sistemos požymius galutinai sugriauti. Jei jau moterys namuose ėmė gimdyti, nes greitosios nespėja – tai ką belieka sakyti? O dar sako jaunas vyras nugriuvo, greitosios nėra. Dulkys turėtų prisiimti atsakomybę, čia ne pasenusiom vakcinom skiepyti, čia realiai žmones gelbėti reikia.
Ar ne Verygos reikaliukus bandote prikabinti Dulkiui? Gal pačiam Alzhaimeris?
Norit sposa papasakosiu. Mano mieste…nesakysiu kokiame…na Lietuvos siaure vadinamame ivyko toks cirkas. Nuo poliklinikos laiptu lipo moteris. Paslydo ir griudama susilauze koja, susitrenke sona. Pro langa visa tai mate gmp darbuotojai. Geri zmones nuleke tuos 30 metru pas gmp medikus, bet…tie sako nera iskvietimo, mes negalim nieko daryt. Sako skambinkit bendru pagalbos telefonu. Paskambino. Ir tik po to kai gavo iskvietima atejo medikai suteikti zmogui pagalbos. Cia tas vyko siu metu pradzioje kai spaude lauke 15 salcio. Visa ta laika moteris gulejo lauke geru zmoniu apklota tuo kas ka turejo masinose. Tai tesesi apie 15 min. Cirkas tikras. Dasigyvenom su tom reformom.
BEPROČIAI !!!!!
Veryga visagalis. Šita istorija girdėta. Atsimenu ką į tai pakomentavo ministras Veryga.
O ar ne lanzberginių labai norėjot ? Turim valdžia idijotų,nes didesni idijotai juos išrinko .
Tai didžiulis biurokratizmas, aukščiausio laipsnio abejingumas. Tiesiog juokas ima iš rajono politiko, vieno iš poliklinikos vadovų pono Jacunsko aiškinimų. Esą, jei jo kabinete nualptų žmogus, tai jis turėtų skambinti bendruoju pagalbos telefonu. Nors greitoji budi už jo kabineto sienos, jis kaip medikas, davęs Hipokrato priesaiką, nepultų gelbėti nelaimėlio, o kažkam skambintų, aiškintų, prašytų pagalbos. Gėda ir skaityti tokius žodžius. Juk, gelbstint žmogaus gyvybę, kartais galima ir pamiršti biurokratines taisykles, o prisiminti, kad esi medikas. Kai tokia tvarka Lietuvoje, tai ko čia stebėtis, kad mirtingumu mes pirmaujame Europos Sąjungoje, kad daugelis žmonių miršta pas mus net nesulaukę medikų pagalbos.
Gėda, gėda ir dar kartą gėda gerovės valstybei dėl tokios supuvusios sveikatos sistemos.
Tikrai,o kur paprasčiausias žmogiškumas…tegu išmeta iš darbo,bet galbūt būtu išgelbeta gyvybė,bent pabandyta.
Buvo tada kad daktaras atvažiuodavo ar ateidavo aplankyt savo ligoniu ( ypač vaiku ,Gyd.Baronienė ,Gyd ,Lukoševičius ir kt ) ir be iškvietimo į namus ! Tai buvo tikri daktarai iš pašaukimo ,o ne biurokratai baltu chalatu ,kuriam yra normalu kviesti gyd ,pagalbos tel ,net nualpus ligoniui jo ,gyd ,kabinete ! Štai kokius turim medikus ,tokio mąstymo ir valdžia ,todel ir pasiduodam naikinami ..
keistai čia varto politikas ir savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas.
Jeigu metiko akivaizdoje reikia skubios medicininės pagalbos ir jis gali ją suteikti nedelsiant, tai jokių kalbų apie reikalą skambinti 112 dėl to, kad paskubėtų budintis skubios pagalbos ekipažo medikas pas poną daktarą į kabinetą. Čia akivaizdus elementarių reagavimo tvarkų aprašo trūkumas įstaigoje ir atsakomybių kratymasis. Amen.
Tokie įstatymai. Klaiku
bet įstaigos vadovas dar ir politinės valdžios narys, o politikai išrinkti tam, kad tobulintų įstatymus, o ne bukais aprašymais paverstų iš paslaugos organizavimo instrukcijos į procesų valdymo sistemą, kurioje nebelieka žmogaus nei paciento vaidmenyje nei medikų, dirbančių sistemoje vaidmenyje.
Kam tada dalyvauja politikoje, ar tik dėl aukštesnio posto medicinos taryboje?
Neperlenkit. Neabejoju, kad padėtų, bet sako koks bardakas „profesionalų” padarytas. Čia ne rajono taryba kuria reikalavimus. Beje, mylėkit senus patikrintus gydytojus, kuriems žmogaus gyvybė, sveikata, o ne biurokrato rašliavos yra įstatymas.
senų tokių gydytojų nėra, tokių gydytojų yra tik tarp jaunų