Gegužės 9 dieną, ketvirtadienį, Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centre vykusiame įstaigos darbuotojų susirinkime „Anykštos“ leidinių grupės vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė pasveikino 2024 metų populiariausių Anykščių rajono medikų rinkimuose nugalėjusius medikus ir įteikė jiems sertifikatus, liudijančius apie „Anykštos“ laikraščio skaitytojų išreikštą valią, bei dailininko Kęstučio Indriūno darbus.
Susirinkimą pradėjęs Anykščių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorius Kęstutis Jacunskas sakė, kad pats įdomiausias ir daugiausia intrigos turintis susirinkimo klausimas – kasmetiniai populiariausių Anykščių rajono medikų apdovanojimai, kuriuos jis dar pavadino ir „turnyru“.
„Negaliu atsidžiaugti, kad visos prizinės vietos atiteko mūsų įstaigos darbuotojams“, – sakė K. Jacunskas, o jo žodžius palydėjo gausiai susirinkusių medikų plojimai.
Beje, beveik visi gydytojai, kurie sulaukė pacientų padėkų, dirba Anykščių PSPC. Pacientai dėkojo Anykščių ligoninėje dirbančioms Daivai Unikauskaitei ir Virginijai Pažerienei, ir Medicinos namų gydytojai Dianai Iricijan bei slaugytojai Jūratei Budinienei.
Medikų apdovanojimų ceremonijoje kalbėjusi „Anykštos“ leidinių grupės vyriausioji redaktorė G. Šmigelskienė teigė: „Mes, žurnalistai, galime pateikti faktus arba nuomones. Medikai yra mylimi. Ir tai faktas. Per dvidešimt metų „Anykštos“ redakcijos rengiami populiariausių medikų rinkimai kiekvienais metais sulaukia didžiulio skaitytojų dėmesio. Šiemet „Anykšta“ gavo 143 padėkas, o portale anyksta.lt paskelbus populiariausių medikų rinkimus ir už slaugytojas, ir už gydytojus, balsavo daugiau nei po tūkstantį asmenų.
Pacientų padėkos ir dalyvavimas rinkimuose yra tik menkas anykštėnų atsilyginimas, Jums už pagalbą, rūpinimąsi ir gerą žodį. Ačiū pridedu ir nuo savęs. Ačiū už tai, kad esate, ir dar šalia redakcijos, ačiū kad girdite, matote ir aptinkate mūsų bėdas, dažnai anksčiau, nei mes patys jas pajuntame.“
Kaip jau skelbėme, populiariausiu Anykščių rajono mediku išrinktas Anykščių PSPC ir Viešintų ambulatorijos gydytojas Valdas Macijauskas, antrąją vietą užėmė Anykščių PSPC ir Kurklių ambulatorijos gydytoja Dalia Kazlauskienė, trečiąją – Anykščių PSPC gydytoja Rita Juodiškienė.
Populiariausia slaugytoja „Anykštos“ skaitytojai išrinko Viešintų ambulatorijos slaugytoją Jolitą Abraškevičienę, antrąją vietą galutinėje įskaitoje užėmė Kurklių ambulatorijos slaugytoja Rūta Paciūnienė, trečiąją – Anykščių PSPC slaugytoja Ramunė Stazdienė.
Rinkimų laimėtojams G. Šmigelskienė dovanojo gėles ir paveikslus, sukurtus Anykščių rajono tarybos nario, liberalo Kęstučio Indriūno.
Už pagalbą organizuojant populiariausių Anykščių rajono mediko rinkimus G. Šmigelskienė Anykščių PSPC direktoriui K. Jacunskui įteikė padėką.
K. Jacunskas ta pačia proga „Anykštos“ leidinių grupės vyriausiąją redaktorę sveikino su praėjusia Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena: „Noriu palinkėti tolimesnio mūsų gero bendradarbiavimo. Mes gerai dirbame, visi stengiamės, o jūs apie mus ištisai rašote. Ir tik iš gerosios pusės.“
Daugiau nei dvidešimt metų „Anykštos“ redakcijos rengiami populiariausių Anykščių medikų rinkimai kasmet sulaukia tūkstančių anykštėnų dėmesio. Populiariausi medikai išrenkami suskaičiavus padėkas medikams laikraštyje „Anykšta“ ir įvertinus balsavimo portale anyksta.lt rezultatus.
Trečiąjį kartą iš eilės populiariausiųjų Anykščių rajono medikų rinkimuose nugalėjęs gydytojas V. Macijauskas Anykščių rajone dirba nuo 1995 metų. Dvejus metus jis buvo Viešintų ambulatorijos gydytoju terapeutu, o dabar yra Anykščių PSPC bendrosios praktikos gydytojas ir Viešintų ambulatorijos šeimos gydytojas.
V. Macijauskas yra pagal Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašą išrinktas į Anykščių rajono tarybą, jis yra Teisėtvarkos, jaunimo ir visuomeninių organizacijų komiteto narys.
„Anykštai“ pasiteiravus, ar nemano, kad jam populiariausių medikų rinkimuose pliusų galėjo pridėti ir tai, kad jis yra labiau žinomas, Anykščių rajono tarybos narys V. Macijauskas sakė manantis, kad šios jo pareigos rezultatams įtakos neturėjo.
„Manau, kad žmonės už mane balsavo „iš dūšios“. Aišku, džiaugiuosi, kad ir vėl tapau populiariausiu rajono mediku visai dėl to nesistengdamas, nieko dėl to neagituodamas“, – kalbėjo V. Macijauskas.
Gydytojas prisipažino, kad iki šiol jam mediko darbas yra malonus ir netapo rutina.
„Nesu perdegimo fazėj, vis dar naujais dalykais domiuosi, nes medicina nestovi vietoj. Atsiranda naujų vaistų, naujų gydymo metodikų – tai vis dar įdomi ta šeimos medicina. Net ir savo dukrą paagitavau studijuoti mediciną. Ji vis manęs ko nors paklausia apie mediciną, tai su ja dalinuosi savo patirtimi“, – sakė V. Macijauskas.
Pasiteiravus, ar nekilo minčių dalyvauti konkursuose ir užimti kurios nors Anykščių rajono medicinos įstaigos direktoriaus postą, V. Macijauskas išliko kuklus.
„Nebuvo. Aš tiesiog įsijautęs į savo darbą ir nemanau, kad galėčiau kandidatuoti į direktorius“, – prisipažino V. Macijauskas.
Medikas sakė, kad jam nesuprantamos šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomos medicinos įstaigų reformos.
„Nemanau, kad tai bus naudinga nei pacientams, nei visai sveikatos priežiūros sistemai. Nesant pakankamui gydytojų skaičiui, nei čia tos eilės sutrumpės laukti specialistų konsultacijų, nei atsiras kažkoks kitoks patogumas pacientams“, – apie tai, kad skeptiškai vertina medicinos reformą, dėstė V. Macijauskas.
Medikas pastebėjo, kad medicinos sritis sparčiai žengia į priekį – pasitelkiamas ir dirbtinis intelektas.
„Daktaras nurodo dirbtiniam intelektui plaučių rentgeno nuotraukoje įtartiną vietą, ir tas dirbtinis intelektas palengvina darbo krūvį gydytojams“, – sakė V. Macijauskas.
Šiuo metu gydytojas V. Macijauskas atostogauja. Pašnekovas sakė, kad įprastai per atostogas rinkdavosi poilsines keliones į egzotiškas užsienio šalis, tačiau per šias atostogas pasirinkęs „kelti žemės ūkį“.
„Bulvės jau pasodintos, reikia pasodinti žemuogių daigus, spanguolyną plečiu. Viskas savo reikmėms“, – pasakojo V. Macijauskas.
Taip pat trečiajį kartą populiariausių medikų rinkimuose nugalėjusi Viešintų ambulatorijos slaugytoja Jolita Abraškevičienė mediko darbą dirba jau bemaž 30 metų.
„Man šis darbas patinka, ir tikrai jo nekeisčiau į kokį nors kitą“, – „Anykštai“ prisipažino J. Abraškevičienė.
Pasiteiravus nuomonės, kas lemia, kad pacientai vieną ar kitą mediką renka populiariausiu, slaugytoja J. Abraškevičienė vienareikšmiškai atsakė, kad pagrindinis dalykas yra bendravimas su pacientu.
„Pas mus ateina daug žmonių pasikalbėti. Mieste gal kitaip, o kaime yra taip. O kai žmogus pasipasakoja, tuomet kitaip žiūri ir į jį patį, ir į jo ligą. Iš dalies mes esame tarsi psichologai“, – pastebėjo slaugytoja J. Abraškevičienė.
Pasidomėjus, ar iš pacientų sulaukia tiesioginių padėkų, J. Abraškevičienė sakė, kad būna visko: „Būna ir padėkų, ir apsikabinimų, ir gėlių. Geri žmonės. Kai su jais bendrauji nuoširdžiai, tas sugrįžta pas tave atgal.“
Prakalbus apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti dirbant slaugytojo darbą, J. Abraškevičienė minėjo skubėjimą ir didelį darbo krūvį.
„Slaugytojos turi labai platų darbo spektrą. Pacientų tikrai nemažėja, nes kaimų gyventojai sensta. Kartais žmonės net paklausia, kas čia vyksta Viešintose, gal koks renginys. Tuomet atsakau: „Ne, čia prie ambulatorijos tiek mašinų“, – šypsojosi J. Abraškevičienė.
J. Abraškevičienė pasakojo, kad jos darbas neapsiriboja tik laiką leidžiant Viešintų ambulatorijos pastate – ji priklauso slaugos komandai.
„Važinėjam po namus, pacientams leidžiam vaistus, imam kraują, matuojam kraujo spaudimą. Turim tokių žmonių, kuriuos reikia aplankyti“, – sakė slaugytoja, kuri dar dirba ir Andrioniškio medicinos punkte.
Šiemet Anykščiuose lankęsis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pastebėjo, kad daugėja žmonių, kurie nesikreipia į medikus, o ligų diagnozes nusistato patys per „Google“. Slaugytoja J. Abraškevičienė sakė, kad tame neįžvelgianti nieko blogo.
„Tokių dalykų, iš tikrųjų, daugėja. Ir labai daug žmonių ateina, kurie sako, kad jiems reikalingas siuntimas ten ir ten. Nebereikia žmogui aiškinti daktarui apie savo ligą, o paprašo, ko jam reikia. Informacijos daugėja, todėl nemanau, kad čia yra blogai“, – pastebėjo J. Abraškevičienė.