Spalio 28 dieną Surdegyje vykęs susitikimas su kraštiečiu rašytoju Povilu Lapeikiu tapo tikra švente vietos bendruomenei.
Jaukioje aplinkoje susirinkę rašytojo gerbėjai, surdegiečiai ir svečiai, užpildę salę, su dideliu susidomėjimu klausėsi autoriaus naujausios knygos „…o aš prisimenu“ pristatymo.
Ši ką tik iš spaustuvės atkeliavusi knyga alsuoja šiltais ir asmeniškais prisiminimais iš niūrių pokario metų, kai vaikystės akimirkos pynėsi su sunkiais išgyvenimais, patirtais tuo sudėtingu laikotarpiu.
Autorius pasakojo, kaip vaikystės ir jaunystės išgyvenimai tapo pagrindine knygos tema. Joje atsispindi tiek skaudūs netekčių momentai, tiek ir šviesūs prisiminimai apie mokytojus, kaimynus bei bendraklasius, kurie buvo didelė atrama ir paguoda. Pasak rašytojo, šie žmonės paliko gilų įspaudą jo gyvenime, todėl knygoje stengtasi perteikti jų gerumą, užuojautą bei nesavanaudišką pagalbą.
Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, kurios tarsi tiltas sujungė skirtingas kartas, leisdamos vyresnio amžiaus klausytojams pasinerti į praeitį ir vėl išvysti pažįstamus veidus bei vietas. Susitikime dalyvavę senjorai dalijosi asmeniniais prisiminimais ir jautriai prisiminė savo pačių vaikystę bei jaunystę.
Jaunesnės kartos dalyviams rašytojo pasakojimai leis geriau suprasti to meto realijas, o knyga taps neįkainojamu istoriniu šaltiniu, kuris padės išsaugoti krašto kultūrinę atmintį. Povilas Lapeikis renginio pabaigoje džiaugėsi galėjęs bendrauti su skaitytojais ir išgirsti jų asmenines istorijas, kurios jį ir toliau įkvėps kūrybai.
Rašytojas taip pat pasidalino naujiena, kad jau planuoja šios knygos tęsinį, kuriame ketina rašyti apie savo gyvenime sutiktus įžymius žmones ir jų įtaką jo asmenybei bei kūrybiniam keliui.
Knygą „…o aš prisimenu“ renginio dalyviai galėjo įsigyti su rašytojo autografu, taip pat buvo galimybė užduoti klausimus bei diskutuoti apie kūrybinį procesą ir būsimas knygos temas. Šis susitikimas ne tik atgaivino praeities prisiminimus, bet ir stiprino bendruomeniškumo jausmą, primindamas visiems susirinkusiems apie jų bendrus ryšius ir istoriją.
Surdegio bibliotekos informacija