Praėjusį sekmadienį Kurklių seniūnijos Moliakalnio kaimo ūkininkas po nakties rado 5 papjautas avis – eriavedę ir 4 jauniklius. Tai pirmasis vilkų antpuolis šiais metais Anykščių rajone, bet, žinoma, ne paskutinis.
Anykščių savivaldybės adminsitracijos Žemės ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Girskus „Anykštai“ sakė, kad ūkininkas laikė 12 avių. Šalia avių laukuose ganėsi ir karvės. A. Girskus kalbėjo, kad gaila žmogaus, kurio avis vilkai sudraskė, tačiau visiems ūkininkams patarė „nepaduoti vilkams mėsytės į nasrus“. „Na, nenumetam neužrakinto naujo automobilio Vilniuje”, – kalbėjo specialistas.
Pernai vilkai išpjovė apie 80 Anykščių rajono ūkininkų avių, du veršius, ožką, mažiausiai du danielius.
Buvo išduoti leidimai ir ne medžioklės sezonu medžioti vilkus. Tris vilkus – tiek, kiek buvo leista – Anykščių rajono medžiotojams nušauti pavyko. Pirmieji vilkų antpuoliai prieš avis ir pernai fiksuoti kiek vėliau nei šiemet.
2016 metų rajono biudžete numatytų lėšų neužteko kompensuoti vilkų padarytiems nuostoliams. Bendra suma, kurią reikėjo pernai išmokėti ūkininkams, kaip kompensacijas už vilkų padarytą žalą, buvo 8 757 eurai.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus pirmininkas Rimantas Pečkus „Anykštai“ sakė, kad bėdų dėl vilkų tik daugės. „Kiekvienais metais vilkų antpuoliai prasideda vis anksčiau. Vilkų populiacija smarkiai padidėjusi, o apskaita vėl neatlikta“, – „Anykštai“ sakė medžioklės specialistas. Pasak R. Pečkaus, pernai Lietuvoje buvo leista nušauti 60 vilkų, o jų natūralus prieaugis buvo gerokai didesnis.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Anykščių skyriaus pirmininkas kalbėjo, kad ne tik vilkų populiacijos augimas, bet ir maisto trūkumas juos verčia vis dažniau pulti ūkininkų ūkius. Dėl afrikinio kiaulių maro Anykščių rajono miškuose baigia išnykti šernai, kurių jaunikliai taip pat yra vilkų maistas. Mažėjant šernų populiacijai ir augant vilkų populiacijai, nuo pastarųjų kenčia naminiai gyvuliai bei stirnos.