Remiantis preliminariais negalutiniais Škotijos referendumo rezultatais, škotai pasirinko likti Jungtinės Karalystės sudėtyje, ištardami „ne” nepriklausomybei istoriniame referendume, kuris privertė sunerimti sąjungininkes ir investuotojus, skelbia BBC.
Galutiniai referendumo rezultatai turėtų būti paskelbti per dvi valandas.
Remiantis 31 iš 32 rinkimų apylinkių balsavimo rezultatais, nepriklausomybės priešininkų pergalė neginčijama, jiems surinkus 1 mln. 914 tūkst. 187 balsus. Šalininkų pusėje užregistruoti 1 mln. 539 tūkst. 920 rinkėjų balsai.
Referendumo dėl Škotijos nepriklausomybės pergalei paskelbti reikalingi iš viso 1 mln. 852 tūkst. 828 balsai. Tai būtų apie 55 proc. balsų.
Referendumas ketvirtadienį pasiekė dvejų metų trukusios kampanijos už nepriklausomos valstybę sukūrimą kulminaciją. Dabar numatyti pokalbiai dėl didesnių įgaliojimų perdavimo Škotijai.
Glazgas, didžiausia Škotijos rinkimų sritis ir trečias didžiausias Didžiosios Britanijos miestas, balsavo už nepriklausomybę – 194 tūkst. 779 rinkėjai ištarė „taip”, o 169 tūkst. 347 – „ne”. Dandis, Vakarų Danbartonšyras ir Šiaurės Lanarkšyras taip pat balsavo už nepriklausomos valstybės sukūrimą.
Tačiau Škotijos sostinės Edinburgo gyventojai atmetė nepriklausomybę – 194 tūkst. 638 rinkėjai ištarė „ne”, o 123 tūkst. 927 – „taip”. Aberdyno mieste Škotijos nepriklausomybės priešininkų taip pat užregistruota 20 tūkst. daugiau nei šalininkų. Daugelyje kitų teritorijų sąjungos su Jungtine Karalyste kampanijai taip pat buvo pritarta.
„Glazgas, mūsų valstybės miestas, taip pat Škotijos gyventojai gerai pasirodė, parodydami tokią didelį palaikymą”, – pirmuose viešuose pasisakymuose po pirminių balsavimo rezultatų paskelbimo teigė Škotijos pirmasis ministras pirmininkas Aleksas Salmondas (Alex Salmond). A. Salmondas pripažino pralaimėjimą ir paragino nacionalinę vienybę reikalaujančio Londono įgyvendinti pažadą ir suteikti škotams didesnių galių. Premjeras pažymėjo, kad referendumas ir rinkėjų aktyvumas yra „demokratinio proceso pergalė”.
Jo pavaduotoja Nikola Stergžen (Nicola Sturgeon) pripažino pralaimėjimą dar nepaskelbus likusių balsavimo rezultatų. Ji teigė „jaučianti nusivylimą, jog tiek nedaug trūko iki „taip” balsų užsitikrinimo”. N. Stergžen pažymėjo BBC, kad rezultatai yra „didelis asmeninis ir politinis nusivylimas” ir pripažino, jog „šalis pasikeitė amžiams”.
626387 30537Yay google is my king helped me to find this outstanding web site! . 223275