Premjeras Algirdas Butkevičius atmeta Lietuvoje ir užsienyje pasigirstančius būgštavimus, kad, įsivedus naują valiutą, šalis gali tapti nekonkurencinga. Anot Premjero, Lietuvoje darbo užmokestis šiuo metu kyla sparčiau, nes grįžta į prieškrizinį lygį.
Komentuodamas „The Economist“ straipsnį, kuriame teigiama, jog po euro įsivedimo Lietuva gali likti nekonkurencinga, nes darbo našumas čia sudaro vos trečdalį euro zonos vidurkio, o atlyginimai auga sparčiau nei našumas, Premjeras teigia, kad Lietuvoje, skirtingai nei kai kuriose kaimyninėse šalyse, darbo užmokestis ir pensijos sunkmečio laikotarpiu buvo sumažinti, todėl augimo efektą sukuria šių dydžių atkūrimas į prieškrizinį lygį.
A. Butkevičiaus teigimu, konkurencingumą praradusiose Pietų Europos šalyse skolos didėjo tiek viešame, tiek privačiame sektoriuose – pinigai ten buvo skolinami atlyginimams didinti, tuo tarpu Lietuvoje situacija šiuo metu priešinga.
„Ir čia reikia pastebėti, kad skolos privačiame sektoriuje po truputį mažėja. Jeigu ir būtų išlikusios tame pačiame lygyje, tai būtų irgi pozityvu. O darbo pajamos, realios pajamos, kurios buvo gaunamos ir per dividendų formą, po truputį didėjo. Tai rodo, kad einama labai teisingu keliu, ir aš tuo labai džiaugiuosi. Tikrai norėčiau nuraminti pesimistus“, – sakė Premjeras.
Tuo tarpu „Swedbank“ neseniai sudarytame Baltijos regiono šalių konkurencingumo indekse konstatuojama, kad pagal daugelį kriterijų Lietuva vis dar atsilieka nuo kitų regiono valstybių.