Lapkričio 22 d. 17:30 val. pilietiški ir neabejingi Lietuvos istorijai ir išskirtinėms asmenybėms kviečiami į dokumentinio filmo peržiūrą, skirtą prisiminti ir pagerbti Lietuvos kariuomenės kūrėją, partizaną, kunigą Alfonsą Svarinską. Filmo pristatyti atvyksta režisierius Juozas Sabolius ir žurnalistas doc. dr. Audrius Gudauskas. Beje, A. Svarinską, kaip savo parapijos kleboną, gerai prisimena kavarskiečiai.
Filmo autoriai atgaivino daugybę atsiminimų apie įvairius Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio Alfonso Svarinsko gyvenimo etapus. Jis – ir partizanas, ir kalinys, ir pogrindžio darbininkas, ir Seimo narys, ir partizanų bei kariuomenės kapelionas, ir kunigas, kurio bekompromisę kovą už tiesą, tikėjimą įvertino ir Romos popiežius Jonas Paulius II, ir JAV prezidentas Ronaldas Reiganas.
Monsinjoras A. Svarinskas (1925–2014) gimė Ukmergės apskrityje, Kadrėnų kaime. Nors būdamas gimnazistas svajojo apie karininko profesiją, vis dėlto apsisprendė būti dvasininku. Kauno kunigų seminarijoje būsimasis kunigas A. Svarinskas savo dvasios tėvu buvo pasirinkęs vyskupą kankinį Teofilių Matulionį, kuris šiemet paskelbtas palaimintuoju. Įkvėptas šio kankinio pavyzdžio monsinjoras pasuko atkaklios kovos už Lietuvos laisvę keliu. A. Svarinskas nelaisvėje praleido dvidešimt vienus metus: Intoje išbuvo dešimt metų, Mordovijoje – šešerius ir Permės srityje – penkerius metus. Atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę A. Svarinskas buvo išrinktas į Aukščiausiąją Tarybą, paskirtas pirmuoju atkurtos Lietuvos kariuomenės kapelionu. Jis daug dirbo, kad būtų įamžintas Lietuvos partizanų atminimas. Filmo autoriai pabandė aprėpti visą sunkių išgyvenimų paženklintą monsinjoro gyvenimo kelią ir rasti atsakymą į klausimą „Kas vis dėlto yra Svarinskas?“
Jau šį trečiadienį visi kviečiami prisiminti Alfonso Svarinsko asmenybę. Renginys vyks Panevėžio kino centro „Garsas” Didžiojoje salėje.