Prasidėjo vaikų vasaros atostogos. „Anykšta“ klausia – kaip, jūsų nuomone, dirbantiems tėvams reikėtų spręsti vaikų užimtumo problemą vasaros atostogų metu – juk iki šešerių metų amžiaus vaikų negalima palikti vienų, o stovyklos brangiai kainuoja.
Rasa MEŠKYTĖ, kavarskietė, dekoratorė, trijų vaikų mama:
„Aš dar anksčiau esu domėjusis, nuo kelerių/iki kelerių metų ir kaip gali būti paliekami vaikai, tai yra, gilinausi į tai, ką byloja Lietuvos Respublikos įstatymai ir kiti aktai, ir kaip deklaruoja Vaikų teisės – kuriomis valandomis ir kokio amžiaus vaikus galima palikti, ir su kokio amžiaus prižiūrėtojais.
Su vyresniais vaikais kaip ir aišku, kad jie gali savimi pasirūpinti, pažįsta laikrodį, gali atsiliepti telefonu ir t. t. Man asmeniškai tai didžiausia problema yra Kavarske neveikiantis vaikų darželis vasaros metu, nes darželinio amžiaus vaikams nėra nei stovyklų, nei valandinių auklių ar žaidimų kambarių pasirinkimo. Suprantama, kad visais atvejais patys tėvai yra atsakingi už savo vaikus“.
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Jeigu vaiku teisiu atstoves, tikrintu ir musu socialini elita, kaip akmeniniais veidais tikrina socialines apacias. Gal puse elito netektu vaiku. Bet pabndytu i ju fazendu vartus nors pasibelsti sios veikejos 🙂
—————————————————————
O aukleti vaikus pagal tai kaip rasomi istatymai patys gerai pamastytikite, kodel Marijos zemeje visokios Montesori sistemos, ugdancios laisva ir savarankiska asmenybe, staiga ribojamos Vaiku teisemis.
Is prandziu vaikui iki 6 metu, niu niu tau reikia butinai priziuretojo.
O paskui uzaugus ir subrendus, niu niu tu niekaip neisgyvensi eltinio klano priziuretoju, jie tavo gyvenim priziuretojai.
Iš ryto vaikai ateina pavalgę pusryčius. Pietums gali tėvai įdėti sumuštinį ,vaisių .Vakarienę pavalgys namuose. Taip aš auginau savo vaiką, kurį prižiūrėjo bobutė.
Kaip pasakytų mano bobutė-darželis tai valdiškas gardelis, kurį valdo ponas iš rajono dvarelio.
Jeigu jau savivaldybė neišgali teikti gyventojams viešųjų paslaugų t. y. ikimokyklinio amžiaus vaikų užimtumo ir ugdymo rajono miestuose ir kaimiškuose miesteliuose tai čia savivaldybės vadovo ir rajono tarybos neįgalumo požymis, kurio pasekmės verčia jaunas šeimas keisti gyvenamąją vietą, todėl tas įtakoja ir mokyklose vaikų mažėjimu, klasių išnykimu ir t.t.
Visiškai sutinku su vaikų mažėjimu miesteliose, nes jai išveža į darželius į miesta aš turiu omeny Kavarska todėl vaikus paskui leidžia į mokyklas mieste,todėl ir vaikų nebėra miesteliose labai gaila kai gražus mokyklos pastatai virsta pabaisomis
Kavarsko darželį išdirbti 24metus nei karto nebuvo uždarytas ir vasara vaikų būdavo du kartus daugiau,kai perkėlė darželį į mokykla taip ir prasidėjo problema nes nėra kam vaikų maitinti nes valgykla dirba tik mokslų metų eigoje,o senam darželį turėjo savo virtuvę,štai ir problema
tai kaip čia dabar? Rajono taryboje, valdančiųjų daugumoje yra maitinimo paslaugų verslu užsiimančių politikų ir teikiančių paslaugas pagal savivaldybės sutartį kitoms įstaigoms, o Kavarske nėra galimybės kas 10 porcijų maisto vaikams pateiktų? Taigi gali sudaryti sutartį su Kavarsko koldūnų ševu. Ar kas draudžia?