Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras sudarė sutartį su Karolina Puzinaite dėl psichologų paslaugų teikimo.
Sutarties vertė – 10 tūkst.180 Eur.
Paslaugos pradėtos teikti šių metų liepą ir bus teikiamos iki gruodžio pabaigos.
Sutartyje numatyta, kad paslaugos bus teikiamos ne tik kontaktiniu, bet ir nuotoliniu būdu. Šias paslaugas apims grupiniai užsiėmimai, mokymai, paskaitos Anykščių krašto žmonėms.
Mykolo Romerio universitete K.Puzinaite yra įgijusi psichologijos magistro laipsnį.
Vieni skleidžia nesąmones, kiti tiki. Biuras niekada neteikė psichiatro konsultacijų.
ta, kad tokios specialistės tik tokiuose projektuose ir sėdi
Psichiatro paslaugų teikti ji negali – tam reikalinga psichiatro licencija (6 m. medicinos studijų + 5 m. rezidentūros, ir dar krūva egzaminų!).
Spaudoje paskelbta informacija jaudina žmones, suprantančius sveikatos paslaugų teikimo svarbą. Tačiau savivaldybės vykdomosios valdžios ir politikų, veikiančių sveikatos paslaugų valdymo sritije reakcijos nei girdėti nei matyti.
Ko toliau galima laukti? Gal grožio salonų kosmetologai pradės teikti tokias pat paslaugas savo lankytojams ir už tai dar gaus finansavimą iš rajono savivaldybės ?
įspudingi priekiniai privalumai
pripustįį
Lipa kuu..>>> ant galvos
sveikatos biuro
Karolinos aferos įspūdingos – konsultuoja merą, ir už 5 mėnesius gaus 10 ,000 eurų iš Valstybės.
Tai gal jinai šito Dominyko Puzino, kuris veržėsi būti Seimo nariu sesuo?
čia kita > PUZĖ
Labai gaila, kad tai tik projektinių pinigų plovimas, nesuprantant paslaugų teikimo pagrįstumo, tikslingumo, atsakomybės, realiai nesuteikiant, o tik imituojant tokių paslaugų teikimą. Panašu, kad projekto vykdytojai net neskiria psichiatro ir psichologo pareigybių, jų kvalifikacinių reikalavimų ir veiklos ribų. Reikėtų žinoti bent du esminius dalykus:
1).Psichologas NEGALI teikti psichiatro paslaugų, nes psichiatras turi gydytojo išsimokslinimą, tik jis gali skirti medikamentinį gydymą.
2). Tokias paslaugas teikiančiam psichologui nepakanka turėti M.Romerio universiteto magistro diplomą. Tam reikalinga įgyta klinikinio ( medicinos ) ar bent jau sveikatos psichologo kvalifikacija.
Ar tikrai psichologo magistro diplomo pakanka dėl psichiatrijos medicininių konsultacijų teikimo žmonėms, turintiems sveikatos sutrikimų dėl psichinių ligų?
Ar Visuomenės sveikatos biuras, kaip įstaiga ištikrųjų turi licenciją dėl psichikos sveikatos priežiūros?
Ar psichnės sveikatos paslaugos neturėtų būti teikiamos ambulatoriškai ar esant atitinkamam susirgimo lygiui ir ligonių stacionaro lygiu?