Anykščiuose vyksta ypač daug profesionaliojo meno renginių, festivalių.Reikia pripažinti, kad į daugelį tokių renginių kaimuose gyvenantys žmonės ne visada turi laiko bei galimybių atvykti – renginiai vyksta po darbo valandų, prastas susisiekimas viešuoju transportu.Kaip manote, ar profesionaliojo meno sklaida nėra išskirtinai koncentruota tik į miesto gyvenimą? Ką siūlytumėte, kad profesionalusis menas kuo plačiau pasklistų ir po visą Anykščių rajoną? O gal kaimų gyventojams pakanka meno mėgėjų kolektyvų?
Stanislovas AGLINSKAS, muzikos pedagogas, kultūros renginių organizatorius:
– Kiek susidūriau organizuodamas šv.Mato tarptautinį vargonų muzikos festivalį, galiu pasakyti, kad didžiausia bėda Lietuvoje ta, kad ne visur yra tų instrumentų.Vargonai reikalauja labai didelių lėšų jų priežiūrai, remontui, todėl daugelyje bažnyčių jie yra pakankamai apleisti. Kaip sakau, galbūt verčiau būtų investuoti ne į ištuštėjusių miestelių aikščių trinkeles, o į tokius instrumentus.
Kita vertus, ar koks simfoninis orkestras važiuotų į provinciją? Seniau tiek Svėdasuose, tiek Viešintose stovėjo koncertiniai fortepijonai, vienas kitas muzikantas užklysdavo pagroti ir padainuoti per ataskaitinius kolūkių susirinkimus.
Man atrodo, kad dabar publika yra labai mobili, į tą patį šv.Mato tarptautinį vargonų muzikos festivali atvažiuoja ir iš Kupiškio, ir iš Rokiškio. Žinoma, tai ne masinis dalykas.
Profesionalūs atlikėjai kainuoja brangiai ir juos ivežioti po provincijos miestelius būtų pakankamai brangu.Tiesa, šiemet Debeikiuose vyks rimtas vargonų muzikos festivalis.