Kai kuriuose Lietuvos regionuose nuo sausio itin pabrangus vandens tiekimui, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius sako, kad problemą būtų galima spręsti centralizuojant vandentvarkos bendroves.
„Yra kur ką tobulinti vandens tiekimo ir nuotekų srityje, kalbant apie įmonių centralizavimą, nes šiai dienai išties yra problematika – didžiuliai skirtumai tarp regionų kainos prasme, įmonių finansinio gebėjimo vykdyti veiklą ir kompetencijų klausimas“, – po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams pirmadienį sakė R. Pocius.
„Buvo keliamas klausimas dėl įmonių galimo centralizavimo bent jau regionų lygyje, kad sumažintume perpus regionuose esantiems vartotojams (tarifą – BNS), užtikrinti reikalingą įmonių finansinį gyvybingumą, atitinkamai kompetencijas įmonėse“, – teigė VERT pirmininkas.
LRT praėjusią savaitę skelbė, kad mažesniuose miestuose vandens tiekimo kaina iki trijų kartų didesnė nei didmiesčiuose, o didžiausia ji yra Prienuose bei Anykščiuose, kur kubo kaina siekia iki 6 eurų.
Šiaulių gyventojai už vandenį ir nuotekų tvarkymą moka apie 4,5 euro už kubinį metrą. Klaipėdos, Kauno ir Panevėžio – apie 2,5 euro. Pigiausias vanduo iš didmiesčių – Vilniuje – 2,06 euro, o visoje Lietuvoje – Druskininkuose – apie 1,6 euro.
Vandens ir nuotekų tvarkymo kainas VERT nustato kartą per metus skirtingais mėnesiais.
Seimas 2022 metais nustatė geriamojo vandens įmonių susijungimo tvarką, jeigu bendrovės nebegalėtų tiekti vartotojams vandens ir įpareigojo VERT nustatyti garantinį tiekimą. Tada teigta, kad jungiant įmones norima išvengti galimo jų bankroto.
Vandens tiekimo bendrovė Anykščių rajone priklauso Anykščių rajono savivaldybės Tarybai. Vandens ir nuotekų tvarkymo kaina vartotojams priklauso nuo tiekenčios paslaugas bendrovės finansinių pajėgumų. Darytina išvada, kad politikų valdoma ir jiems politinio pasitikėjimo asmenų vadovaujama bendrovė visiškai nerentabili, neūkiškai tvarkanti resusrsus, neuždirbanti pajamų savo sąnaudoms dengti-todėl fiziniai asmenys, t.y. gyventojai neturėdami alternatyvos rinktis dėl rajono politikų sukurtos padėties turi mokėti aukšičiausią kainą lyginant visos valstybės mastu.
Ar neturėtų prisiimti atsakomybės rajono valdantieji už savo rajono gyventojų priverstinį apiplėšinėjimą už tą patį valstybės žemės gelmių išteklių patiekimą kaip ir Druskininkuose ar Panevėžyje-t.y. geriamojo vandens pardavimą?
Gal iš tikrųjų vyriausybė turi įsikišti ir Anykščių vandenų bendrovę rearganizuoti, apjungdama, kad ir su Panevėžio teritorijos vandenų tiekimo bendrove. Įmonės direktorius kaip tik iš Panevėžio savivaldybės, ten užimantis tarybos nario darbo vietą galėtų savo pasitraukimu į politiko darbo pirmaeiles pareigas sutaupyti administracinių išlaidų lėšas, apmokamas Anykščių vandenų vartotojų sąskaita.
ko neraso kiek pas mus
Neklaidžiok.Per televiziją rodė.Koks skirtumas kainų.Baisu.
Anykščiuose vanduo jau 8 eur už kubą…gera kaina ar ne…