Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos narys, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktoriaus pavaduotojas Vytautas Balčiūnas ragina skubiai sušaukti neeilinį Kultūros tarybos posėdį ir jame aptarti klausimą dėl prof. Antano Tylos personalinės bibliotekos salės – kultūrinių dialogų centro atidarymo Anykščių L. ir S.Didžiulių viešojoje bibliotekoje.
„Kaip visiems žinoma, profesorius A. Tyla nuo vaikystės kaupė knygas ir rankraščius, kurių visas per 4 tūkstančius rinktinių knygų fondas ir rankraščių fondas po profesoriaus mirties buvo apdovanotas ir perduotas Anykščių bibliotekai ir tikėtasi, kad joje bus skurta profesoriaus vardinė bibliotekos salė, kuri kartu būtų ir kamerinis dialogo centras – pokalbių, diskusijų, susitikimų (iki 25 asmenų) erdvė. Joje būtų generuojamos atsinaujinimo nuostatos, diskutuojama įvairiais istorijos, kultūros, bendrojo gėrio klausimais, kurie labai svarbus kultūros mieste, juoba kuris iš kurortinės vietovės Anykščiai taps Lietuvos kurortu, o jo svečiam bus svarbu ne tik SPA paslaugos, bet ir kultūrinio dialogo renginiai. Pagaliau pačiai Anykščių inteligentijai labai svarbu vidiniuose ratuose (istorikų, lituanistų, meno ir kt. sričių humanitarinio profilio profesionalų) diskutuoti, permąstant atsinaujinimo ir pažangos kūrimo konceptus. Anykščių biblioteka turi tik vieną bendrą renginių ir parodų salę, o kamerinės salės neturi, tad Tylos bibliotekos salė būtų tokia kamerinė dialogų salė.
Pamenu asmeniškus pokalbius su profesoriumi ir Anykščiuose, ir Vilniuje, dalyvaujant kultūrininkei Bronei Lukaitienei, kuriuose buvo aiškiai įvardinta, kad išskirtinės vertės personalinė akademiko biblioteka taps Anykščiuose sale, kurioje bus galimybė skaityti jo knygas, bet ir rengti svarstybas, idėjų ir jų įgyvendinimo permąstymo kamerinius renginius, kurie labai svarbūs idėjų generavimui.
Tokia A. Tylos personalinė bibliotekos salė nuo bibliotekos sukūrimo buvo matoma nuo Vilniaus gatvės pusės pastato I aukšte, pro kurio salės langus atsiveria Anykščių šventovės ir poeto Antano Baranausko, Vyskupo skvero ir Anykščių menų centro – buvusios A. Baranausko salės erdvė (bibliotekos sertifikuotame projekte tai – Metodinio skyriaus ir Išteklių skyriaus patalpos).
Neturėjau jokių abejonių, kad taip nebus, ypač kai pavasarį sužinojau, kad bibliotekos direktoriui R. Kutkai 2022 metų personalinėse užduotyse įrašyta priovolė sukurti Antano Tylos personalinę biblioteką Anykščių viešosios bibliotekos pastate, kuris būtų atidarytas vasarą per jubiliejinį Pasaulio anykštėnų suvažiavimą.
Kovo mėnesį, viešėdamas atostogų metu Anykščiuose, apėjau naująją biblioteką – vienintelį atkurtoje valstybėje Anykščiuose pastatytą kultūrinės paskirties pastatą, kuris sukurtas pagal audituotą projektą, tad atitinka visus nacionalinius ir tarptautinius reikalavimus – turi būtinas šiuolaikinės bibliotekos sandus, nors pagal modelį jis yra dėl taupymo kiek sumažintas ir nėra išspręsta bibliotekos plėtros ateityje problema, nes fondai auga intensyviai, o Anykščių – kultūros miesto, garsaus rašytojų – klasikų kūrybos tradicijomis – kraštotyriniai fondai gausėja ypač intensyviai, juose kaupiant ir dabar Anykščiuose kuriančių rašytojų rankraščius (vieni didžiausių jų yra Anykščių Garbės Piliečių R. Vanago ir V. Račkaičio bei M. Telksnytės bei kitų fondai), kuriems jau ankšta Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje, kurį kūrybingai administruoja nacionalinio pripažinimo bibliotekų ekspertė Audronė Berezauskienė.
Teko dirbant Kultūros ministerijos kolegijoje karštai ginti investicinių lėšų Anykščių bibliotekai skyrimą, kuris buvo labai sudėtingas. Tąkart kolegijoje dalinausi atmintimi, kad Anykščių biblioteka niekada gerų patalpų neturėjo, buvo keliuose pastatuose, kurie neatitiko jokių normų, todėl Knygos miestas – Anykščiai verti kokybiškos bibliotekos. Tąkart pavyko apginti lėšas, savivaldybė pasirašė sutartį su ministerija ir įsipareigojo tikslines valstybės VIP lėšas naudoti tiksliai pagal paskirtį – bibliotekos specializuotoms reikmėms.
Buvau tikras, kad kaip ir Monsinjoro, meno puoselėtojo kun. A Talačkos personalinė biblioteka Sakralinio meno centre, taip ir A. Tylos personalinė biblioteka miesto viešojoje bibliotekoje šiemet bus įkurdinta atskiroje salėje ir veiks kaip kamerinis dialogo centras – susitikimų salė. Nudžiugau matydamas miesto šventės programoje liepos 23 d. jau numatytą A. Tylos personalinės bibliotekos salės pristatymą, kuri būtų puiki dovana miestui ir Lietuvai, juoba kad į jos rankraščių fondą jau dabar Istorijos instituto vadovų duomenimis formuojasi norinčių vykti į Anykščius ir ją tirti. Buvau tikras, kad per keturis tūkstančius rinktinių knygų liepos 23 bus atverta visuomenės pažinimui, ypač knygos, kurios yra Anykščių tematika nuo 19 a. spaudos draudimo laikų ir tarpukario (Perto Biržio, pasivadinusio Akiru, abi knygos „Anykščiai” laidos ir kt. unikumai). Visada labai vertinau Anykščių mero, rašytojo S. Obelevičiaus kultūrines nuostatas, jo milžinišką indelį plėtojant kultūrą, o ypač įsteigiant Anykščių menų centrą, kur rodoma A. Talačkos europinės vertės meno kolekcija, kur įkurta jo bibliotekos ir rankraščių salė, tad buvau tikras, kad meras ir dabar, pats būdamas rašytojas, labai prisidės prie Garbės Piliečio, jo asmeninio draugo, bendraminčio A. Tylos personalinės bibliotekos salės sukūrimo.
Tačiau mane pasekė rajono Tarybos paskutinio pasėdžio sprendimas, kuris pribloškė: biblioteka neteko jai specialiai suprojektuotų patalpų (Metodinio skyriaus ir Ištekių formavimo skyriaus, kurie buvo įkurti ir veikė kokybiškai), kurios brutaliai atimtos, nors pagal savivaldybės įsipareigojimą finansiniam donorui – Kultūros ministerijai, patalpos gali būti naudojamos tik pagal pirminę paskirtį, kurios sukūrimui sutartimi su ministerija ir paskirti VIP pinigai).
Negaliu suvokti, kas ir kodėl taip padarė,bet suvokiu viena – Anykščių kultūros taryba privalo siekti A. Tylos personalinės bibliotekos salės sukūrimo ir sprendimo dėl to įteisinimo.
Todėl ir prašau Gerb. Pirmininkės surengti neeilinį e-būdu posėdį dėl šio klausimo, kad gražiausios mūsų viltys, taurūs siekimai, kurių įgyvendinimui yra visos sąlygos, netaptų mūsų gėda.
Labai gerai, kad gerb. A. Berezauskienė surengė savo skyriuje mažą parodą iš A. Tylos dovanotos bibliotekos, bet tai niekaip negali būti traktuojama kaip Tylos personalinės bibliotekos pristatymas liepos 23. Tai – tik pirmas žingsnis į bibliotekos salės sukūrimą (99, 9 proc. knygų ir rankraščių toliau guli rūsyje dėžėse be perspektyvos)“, – Kultūros tarybai adresuotame laiške rašo V.Balčiūnas.
Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos direktorius Romas Kutka „Anykštai“ sakė, kad įstaiga neturi laisvų patalpų prof. Antano Tylos personalinės bibliotekos salės – kultūrinių dialogų centro atidarymui, nes iki tol turėtos laisvos patalpos buvo perduotos Anykščių jaunimo klubui. Plačiau šia tema R.Kutka patarė kalbėtis su Anykščių rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Inga Beresnevičiūte.
Plačiau – laikraštyje „Anykšta“.
693411 545656its wonderful as your other articles : D, regards for posting . 952741
Praktika rodo, kad Anykščiuose trūksta patalpų. Reikia plėsti Tilto gatvės statybas.
Turiu pasiūlymą kultūros tarybai – prof. A.Tylos biblioteką ir vardinę salę įkurdinti Anykščių koplyčioje, kur yra ir Pasaulio anykštėnų kūrybos cetras.
Gal ir graži iniciatyva, tik kažkaip skamba kaip nurodymas iš viršaus, kaip įamžinti ir ką padaryti turi biblioteka tarnaujanti vietos bendruomenei. Ar nebūtų geriau palikti bibliotekai nuspręsti, kaip ir kur galėtų įamžntas A.Tylos atminimas, atsižvelgus į ko labiau reikia (ir svarbiau) gyvai bendruomenei ir gana ribotas viešąsias erdves. Gal nustokit vadovauti iš sostinės p. Vytautai…
Graži iniciatyva būtų buvusi ir jaunimui pasiūlytos Tilto g. naujos, niekaip nepavykstančios išnuomoti patalpos. Bet, deja, nurodymas iš aukščiau – dar papildomai atimti bibliotekos naudojamas patalpas
Taikliai:)
Toks jausmas peršasi, perskaičius komentatorių nuomones, kad jaunimas tas erdves atėmė ir jas užgrobė. Labai nesąžininga suaugusiems žmonėms šitaip elgtis. Anykščiuose 10 tūkst gyventojų, biblioteka milžiniško dydžio, tokių patalpų neturi net didieji kai kurie didieji Lietuvos miestai, bet nereiškia, kad tuose miestuose mažiau skaito. Kažkoks nesusipratimas.
O biblioteka – ne vaikams, jaunimui skirta, ne visų kartų žmonėms? Ar skaitymas, edukacija yra pensinininkų reikalas? Bibliotekos projektuojamos visų kartų žmonių veiklai, visų panaudojimui, o čia barbarai, globojami dviejų valdančių partijų, ateina, užgrobia patalpas, įsikuria sandelį, nieko nemoka, o biblioteka, pažeisdama įstatymus, moka už juos. Ar tas Jaunimo klubas visus atstovauja, ar kai ką, kieno tėvai turi įtaką valdžioje ir gauna ką nori. Patiko bibliotekos patalpos, kurių gyvybiškai reikia pačiai bibliotekai – ir atėmė malonūs dėdės ir tetos Taryboje. Chamizmas ne ribų!
biudžetinėje savivaldybės bibliotekoje daugiau darbuotojų negu realių skaitytojų yra Anykščiuose (na, nežiūrint į prirašytus iš visų pakampių, ypač kaimuose). bibliotekos biudžetas artimas 1 milijonui eurų, vyksta veiklos imitavimas algų paėmimui ir tiek, net nesugebama parašyti projektų, kad gautų daugiau papildomų pinigų (nors struktūroje yra projektų rašytojų net apmokami biudžetiniai etatai).
susišiaušė poniutės, kad dabar kai kurioms reikės veiklą imituoti kartu viename kabinete, kad negalės būti nepastebimos visą dieną kažkur pasiklydusios gausių patalpų užkabarisuose, reikės pradėti bijoti viena kitos, kad nepamatytų nedarbo
Reikia skelbti nepaprastąją padėti. Čia baisiau nei karas Ukrainoje.
Bibliotekos Vaikų skyrius dabar sumažinamas drastiškai, daugiau nei perpus, nes ten įkeliamas iš atimtų patalpų komplektavimo skyrius. Va tau ir tuščių patalpų poėmis. Meras juodai melavo tarybai apie tuščias patalpas, kurios buvo pilnai naudojamos pagal paskirtį . Dabar bibliotekoje vaikams nebus kur dėtis – va kokia tikrovė, ponai rajono Tarybos nariai besmegeniai, vienbalsiai pritarę Obelevičiaus aferai.
Jeigu toliau bus toks požiūris į jaunimo iniciatyvas Anykščiuose, literatūriniams Anykščiams galas.Tik skatindami vaikų ir jaunimo veiklas, galima išugdyti mūsų kraštu besirūpinančią kartą, taip pat ir gerbiamo Tylos palikimu.
Jaunimo iniciatyvos – sveikintinas dalykas, bet negalima tas įniciatyvas vykdyti lipant per galvas kitiems, kurie taip pat turi savo veiklų ir iniciatyvų. Kas nusprendė, kad jaunimo veikla yra svarbesnė už vaikų skyriaus vykdomą veiklą.
Nusprendė dėdė Sigitas, kurio paprašė kitas dėdė iš labai labai garsios giminės, kuris turi ir namą Anykščiuose ir augino čia vaikus, čia kurė ir kuria pasakas, dainuoja dainas, ir rengia komercines stovyklas.
Ko Anykščiams kažkas kelia
Vėl provincinį triukšmelį?
Vienintelė išeitis:
Knygų tų atsisakys!
Amžinatilsį pons Tyla
Užtaisė Anykščiams kylą!
Neturėjo bėdos boba…
Iš kur gaut toms knygoms trobą!
Gal būt Traupinėj mokykloj
Padaryt „Tylos skaityklą”!
Arba skirkim, Dieve mano,
Tilto gatvės restoraną !
Restoraną? Tą gal vaike,
Kurio niekam vis nereikia?
Kurio niekas nenuomoja…
Va ir bus toms knygoms rojus!
Gera mintis. Nes vistiek beviltiška atgauti erdvę bibliotekoje. Kultūros tarybos nariai nepraneša Balciunui kas vyksta. Na kokios išvados…
Reikia rasti Anykščiuose erdvę, kur įkurti nušalinto mero Alesionkos kambarį.
Gal turi laisvą plotą išminčiau.Ir ką čia tu lygini. Na klaiku, kad tokios dar mintys kyla. Na, protas toks.
Kodėl kambarį? Visą dvarą reikia pastatyti. Ir Mauzoliejų šalia! 🙂
Rimta konkurencija Amiliutei!
Reikėjo Vytuk sekti Anykščių spaudą, kurioje buvo paskelbta, kad dalis bibliotekos parceliuojama, na nėra čia draugų matomai, kurie būtų pranešę kas vyksta. Juk žinojo kas vyksta Taigi pasitikėjimo nėra…. Į aukštesnį lygmenį kaip galima pakelti miestelį, kai gaidys toks miestelio centre. Matomai nenori anykštėnai, kurie trinasi jūsų aplinkoje, kad jūs būtumėt.
axwotADBP
Bibliotekoje patogu žaisti ir vaidinti…
Molodym u nas viezde otkryty dveri, Molodym u nas viezde počiot
O kodėl Anykščių rašytojai – Vanagas, Račkaičiai, Smalskus ir kt. tyli ir knygų namų negina? Juk ten jų archyvas, ten Anykščių vertybės?
Ateis laikas… Balčiūnas pajudino… Bus jum tyli..
Ar tik vieną dieną iš viso bibliotekos nepanaikins, o joje įkurs merui taip brangaus ir kasdien jo fb garbinamo Traupio botanikos sodo filialą – ir pastate ir ant stogo augtų žolynai, gėlės, o knygų būtų tik kelios apie tai – paties mero, kur maksimoje parduoda apie žoles. O būtų prikolas ir afigienas!
Daug tokių įžymių žmonių, kaip prof. A. Tyla, kaupė savo bibliotekas, bet nebūtina visiems skirti tiek daug dėmesio ir tokioms bibliotekoms skirti atskiras patalpas ir skirti tiek daug dėmesio. Per visokius mokslinius leidinius paskui vietos nebeatsiras kitoms knygoms, kurias mėgsta eiliniai skaitytojai. Labai jau ponas Balčiūnas griežtai tuo reikalu pasisako. Gal jis jau Vilniuje nebeturi kur reikštis, kad vis labiau lenda į Anykščių reikalus. Nežinia kodėl tokia nuotrauka iliustracijai pateikta: labai griežto, pikto žmogaus veido išraiška. Ar tik nepretenduoja tapti rajono meru ir visą dėmesį skirti kultūrai, istorijai, Anykščiams kaip karalių miestui?
pavardink daugiau bibliotekos kūrėjų ir dovanotojų Anykščiams tokių kaip anykštėnas akademikas Tyla, kas kaupė ir sukaupė vertingiausių istorijos ir Anykščių temos knygų kolekciją? Juk jos net nematei, nes rūsy dėžėse guli, o kalbi nesąmones?
Na atsilikęs tamsta visuose reikaluose.
Iš patirties galiu pasakyti, kad daugiausia sovietmečiu inteligentų sukauptos asmeninės bibliotekos yra labai panašios. Ir dabar, mirus savininkams, jos yra galvos skausmas, nes palikuonys nori jomis atsikratyti, o bibliotekoms nereikia n-tojo egzemplioriaus.
Siaubas, negalvojau nigdi kad Lietuva leis Rusijai apeiti ES sankcijas ir leis tranzitą į Kaliningradą !
O Dieve kokia gėda… ! Supista šalis – baisiau nei Bangladešas ir Somalis !
Negi leisite Narcizui šalį valdyti – juk jis tik prieš veidrodį moka lūpas pasidažyti !
Manau būtinai į jaunimo klubą turi nueiti Juozas ir apžiūrėti rankeną ir durys tada manau daug kas paaiškėtų:)
Gal nereikia taip…
Gal labiau pasidomėjus buldozeriu prastumiama organizacija, įdomių kyšančių ausyčių pasimatytų?
Prognozuoju, kad meras dabar, kai pakomentuos, parodys savo tikrąjį veidą – pareikš, kad Tylos biblioteka nevertinga, nors jis jos nematė ir nėra ekspertas, praneš, kad tos bibliotekos patalpos buvo nenaudojamos, nors jos buvo pilnai naudojamos dviejų skyrių 7 darbuotojų, bet buvo prievarta atimtos, dar praneš, kad problemos nėra, nebent problema Balčiūnas, kuriam tai rūpi ir kuris nėra nulinkusi vykšnios šaka – jo klapčiukas, ir neleis pirminkei Smalskienei surengti Kultūros tarybos posedžio.
Kas netikite tokia prognoze?
O kas tau be Balčiūno sakė, kad ji vertinga?
Bemokslio komentaras.
Gal meras, būdamas kultūros tarybos narys, patars merui imtis bibliotekos plėtros ir rekonstrukcijos projekto.
kur auga skanūs grybai ir gražios gėlės ?
Laisvų patalpų Anykščiuose yra pakankamai, kam lįsti į biblioteką, kurioje yra specifinė kultūrinė aplinka. O ir atliekamų patalpų neturi. Pritariu Vytauto Balčiūno iniciatyvai bibliotekoje įamžinti šviesios atminties Antano Tylos atminimą, patalpinti jo palikimą bei vystyti su jo atminimu susijusią veiklą.
ir kodėl solidi Kultūros taryba, vertinanti savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų veiklos strateginius planus nebuvo įsigilinusi į viešosios bibliotekos vadovo pateiktą įstaigos ir savo darbo planą ’22-iems metams, o aktyvūs anykštėnai nesidomėjo ar viešosios bibliotekos numatomos veiklos tenkina viešuosius interesus. Galimai kiekvienas žiūrėjo ti iš savo varpinės ir nieko iš esmės nenagrinėjo apart gerb. p. V.B.
kažkas stovi už mero diktato bibliotekos atžvilgiu, kažkas daugiau nei tas jaunimo klubas, ar tik ne tie, kurie rengia vienos politinės jėgos jaunimo komercines stovyklas ir susiję su tos pačios politinės jėgos grantais?
2018 10 20 straipsnis Anykštoje?
su Lukašėnka ?
Kultūros tarybai vadovauja liberalė Smalskienė. O liberalai pozicija su konservatoriais. Dėl to kultūros taryba svarbių klausimų nesvarsto
Laisvu patalpų pilnai pritariu, kodėl nenaudojamos riogso Tilto g. kompleksas, ten jau ką blogai taip ar per didelis brokas išlindęs, biblioteka man asocijuojasi su knygomis….
Atidavus jaunimo klubui bibliotekos patalpas, labai nukentės ir vaikų literatūros skyriaus veikla, nes iš jų bus atimta didelė dalis patalpų
Graži Anykščių biblioteka. Vietos ten tikrai nedaug. Teisus Balčiūnas. Bet šaukštai gal būt jau po pietų.
Naglumas. Nėra žodžių. Tai jaunimas dabar naglas.Bet jei gavo patalpas, tai be senimo negalėjo. Padėjo senimas.Matomai yra ir kitų dalykėlių..
Ar ne per daug savivaldybėje skandalų? Žmonių nuomonės jiems nereikia – viskas eina buldozeriu.
kada ir kaip ta nuomonė pateikiama? Išrinkti į rajono tarybą politikai, prisiekę LR Konstitucija atstovauja žmonių nuomonę, tvirtina arba svarsto savivaldybės administracijos pateiktus sprendimų projektus. Viskas čia gerai, Pasitikėjimas administracija patvirtintas politikos lyderių, sudariusių valdančiąją koaliciją parašais ant viešo pareiškimo.
Negi meras nesupranta, kad tokiu stalininiu savo elgesiu supriešino kultūrą ir jaunimą?
vertinkite ir valdančiųjų jaunųjų konservatorių bei soceldemokratorių interesus, kuriems rūpi pasidaryti darbo vietas, finansuojamas iš ministerijos.
Kur čia matote socialdemokratus jaunuosius ? Kokį čia grybą pjaunat?
Čia gi ta pati ekonomistė oras šiandien sunkus prieš lietų:)
manau, kad čia mero partijos didžiųjų užnugaris…
Atrodo, kad Anykščiuose daugiau problemų nėra, tiktai kultūra.
Napaly. na ko tu tikiesi iš dvesiančio ir kurortu kliedinčio provincijos bažnytkaimio su +- 10 tūkstančių gyventojų, a ? Juk žinai gi ko visos musės rudenį įkyriai zyzia? 🙂
Skandalas visiškas – vidury baltos dienos Obelevičius atiminėja bibliotekos patalpas, o rajono Taryba kaip avinai tam vienbalsiai pritaria. Rašytojas meras apiplėšinėja biblioteką. Jokios moralės ir jokio proto.
O ko gi kito tu iš buvusio komunisto tikėjaisi, a ? Cha cha cha !!! 🙂
Jeigu paskirtas įstaigos vadovas- bibliotekos direktorius raštu nurodė, kad patalpos bibliotekos veiklai nereikalingos, tai savivaldybės turto skyriaus specialistai ir parengė sprendimo projektą dėl patalpų perdavimo panaudai. Kam čia groti aukštomis natomis ir ieškoti mero -rašytojo, mokytojo, gamtininko, kai yra tam pareigas einantis ir atlyginimą gaunantis iš biudžeto įstaigos vadovas, atsakingas už įstaigos veiklas ir perduotų jo įstaigai patalpų tinkamą naudojimą.
Gal nusiimkit kaukes, ponai!
o kada gimė bibliotekos direktoriaus įsakymas dėl patalpų atsisakymo? A ne prieš mėnesį, kai direktorius buvo iškviestas į pokalbį mero kabinete su juo ir direktore. Kaip tai vadinasi, ponai? Ar ne savivaldžiavimas?
Dėl Anykščių rajono savivaldybės tarybos 2020 m. liepos 30 d. sprendimo Nr. 1-TS-234 „Dėl turto perdavimo pagal panaudos sutartį Anykščių jaunimo klubui” pakeitimo (1-T-227).
BALSAVIME DALYVAVO – 21
UŽ – 21
PRIEŠ – 0
SUSILAIKĖ – 0
NEBALSAVO – 0
KLAUSIMAS PRIIMTAS
BALSAVO UŽ:
Balsys Raimondas
G a l i š a n k a Audronius
Grigonis Šarūnas
Jacunskas Kęstutis
J u k n i u s Juozas
Juodiškienė Rita
Kazlauskienė Dalia
Kripaitienė Rita
K u t k a Gediminas
Nefienė Dangira
Obelevičius Sigutis
Pakeltis Lukas
Patalauskienė Regina
Repečkienė Ona
S a r g ū n a s Ričardas
Šilaika Egidijus
Š l i ž y s Vygantas
Smalskienė Irma
T u b i s Kęstutis
Tutkus Dominykas
Žiogelis Dainius
Na štai! Visa taryba triuškinančiai „UŽ”. Tvirtai kaip uola! Taip kad Balčiūnui teks pakartoti Kalantos veiksmus tarp bibliotekos, paminklo ir bažnyčios. Tai bėdų pridarė tas Tyla su savo knygomis…
Įdomu, kiek iš balsavusių tarybos narių yra bibliotekos skaitytojai arba kiek iš jų pasidomėjo, kaip dirba bibliotekos skyriai…. Biblioteka jiems visai nerūpi, nes jie nesinaudoja jos paslaugomis
susidarė tokia išvada, kad biudžetinės įstaigos direktorius pats arba kieno nors verčiamas pažeidė veiklos nuostatus ir to pasekoje savivaldybės taryba patvirtino neteisėtą sprendimą.
Meras galimai pareikš, kad vėl jį moterys apgavo….
Jūs teisus, bibliotekos direktorius patiria mobingą