Birželio 5 dieną Niūronių kaime vyko jubiliejinė 30 – ta respublikinė žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventė „Bėk bėk, žirgeli!“. Pirmą kartą šventėje pristatyti Trakėnų veislės žirgai, įspūdingas Ispanijos Andalūzų veislės žirgų ir Vilniaus raitosios policijos pasirodymas. Beje, šiemet, kaip niekada daug balnuose neišsilaikė konkūrų varžybų raitelių, o viena Šetlando ponių lenktynių dalyvė su žirgu įlėkusi į minią, patyrė traumą ir buvo greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežta į ligoninę. Taip pat savo istorijos neišmanymu tautą stebino „Bėk bėk, žirgeli!“ šventės globėjas, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
Birželio 5 dieną Niūronių kaime vyko jubiliejinė 30 – ta respublikinė žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventė „Bėk bėk, žirgeli!”. Pirmą kartą šventėje pristatyti Trakėnų veislės žirgai, įspūdingas Ispanijos Andalūzų veislės žirgų ir Vilniaus raitosios policijos pasirodymas. Beje, šiemet, kaip niekada daug balnuose neišsilaikė konkūrų varžybų raitelių, o viena Šetlando ponių lenktynių dalyvė su žirgu įlėkusi į minią, patyrė traumą ir buvo greitosios medicinos pagalbos automobiliu išvežta į ligoninę. Taip pat savo istorijos neišmanymu tautą stebino „Bėk bėk, žirgeli!” šventės globėjas, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
Apsiriko 100 – tu metų
Per iškilmingą šventės atidarymą meras Sigutis Obelevičius džiaugėsi, kad „šiandien Anykščiai atidaro kurortinį sezoną gražia lietuviška švente”. O „Bėk bėk, žirgeli!” šventės globėjas, žemės ūkio ministras K. Starkevičius painiojosi Lietuvos istorijos reikšmingų sukakčių datose. „Šiemet ši šventė ypatinga, nes prieš 500 metų vyko Žalgirio mūšis (Žalgirio mūšis įvyko 1410 metų liepos 15 dieną, taigi, prieš 600 metų – red.past.) Lietuviai kariavo su žemaitukais ir sunkiaisiais arkliais, kurie tempė vežimus. Vytautas Didysis prieš 500 metų nujojo iki Juodosios jūros (Vytautas Didysis mirė 1430 metais , sulaukęs 80 metų, taigi turėjo joti prie Juodosios jūros daugiau negu prieš 500 metų – red.past.) Žemdirbiams žirgas augino duoną, valgydino kariuomenę… Dabar gražu, kai jūs per žirgą prisimenate Lietuvos istoriją”, – sveikinimo kalboje sakė K. Stakrevičius. Jis kartu su žirginio sporto klubo „Vilartas” atstove Judita Tukačiauskaite pakėlė šventės vėliavą…Be garbių politikų šventėje dalyvavo ir Arklio muziejaus įkūrėjo Petro Vasinausko sūnus Algis Vasinauskas prie hipodromo tribūnos atvežtas su lineika.
Politikai plušėjo šienapjūtėje
6 – šių rajono politinių partijų atstovai su savo lyderiais (komanda po 4 žmones) dalyvavo pramoginiame šienapjūtės konkurse. Partijoms per 20 minučių reikėjo nušienauti vienodo dydžio pievos stačiakampius su vienu dalgiu, kurį buvo galima pakeisti tik jam sulūžus (deja, to neprireikė), paskui sukrauti žolę į kauges, kaip sakė vienas iš konkurso teisėjų, žemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Katliorius, „papildomu įtaisu, kurio neįvardysiu šakėmis, nes tai nekaip skamba”. Buvo vertinama pievos nušienavimo kokybė ir sukrautos žolės krūvos aukštis.
Kadangi papildomi balai buvo skiriami ir už komandoje esančius „aukštus” politikus, partijos „Tvarka ir teisingumas” atstovas, Seimo narys Vytautas Galvonas atsistojo šalia valstiečio liaudininko parlamentaro Antano Bauros ir parodė, kad pastarasis visa galva žemesnis… Konservatorių ir krikščionių demokratų komandai nepasisekė, nes vienas jos narys, žemės ūkio ministras K. Starkevičius į šventę vėlavo, todėl konservatoriams teko pievoje plušėti trise: merui S. Obelevičiui, mero patarėjui Virgilijui Aloyzui Milakniui ir Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkui Edmundui Pupiniui.
Darbo partijos komanda „Darbietis”, vadovaujama skyriaus pirmininko, rajono tarybos nario Ričardo Sargūno, su užduotimi susidorojo viena iš pirmųjų, tačiau jų sukrauta kaugė svyravo ir virto, todėl ją teko krauti iš naujo ir taip buvo prarastos brangios minutės. „Paspirkit koja, priminkit!”, – darbiečiams iš tribūnų šaukė jų gerbėjai. Liberalcentristų vadovas, bankininkas Alvydas Gervinskas ant savo komandos žolės kūgio uždėjo netgi skrybėlę, kuri turėjo pridėti ne tik aukščio, bet ir sutvirtinti krūvą, kad ši nenuvirstų.
Pirmą vietą šienapjūtėje, kaip ir dera, užemė A. Bauros vedami valstiečiai. A. Baura gavo AB „Rokiškio sūris” didelio sūrio medalį, antrieji – socdemai su vicemeru Donatu Krikštaponiu priešakyje, treti – konservatoriai, nors ir mažumoje. Kaip vėliau šmaikštavo E. Pupinis, jo partija išpažįsta vertybes – „trejybę”, žolę pjovė rusišku dalgiu ir tuo siekė, kaip nori Prezidentė Dalia Grybauskaitė, geresnių santykių su Rusija.
Šienapjūtės rungties nebaigė partijos „Tvarka ir teisingumas” atstovai, kurių dalgis žolę kapojo kuokštais, rausė kurmiarausius… Tačiau jiems buvo leista žolę nušienauti iki galo, nes priešingu atveju, nebūtų gavę rėmėjų lauknešėlio… Valstietis liaudininkas A. Baura „paksininkams” šmaikščiai įgėlė: „Jie liko paskutiniai, o dar nori valstybę „paksininkai” valdyti…
Trakėnai demonstravo grožį ir eleganciją
Šalčininkų rajono žirgyno”Pasaga” duetai Dovilė Juškytė su žirgu Nabukas ir Deimantė Budnikaitė su žirgu Likeris ( trenerė Laima Šilalienė) hipodrome demonstravo trakėnų veislės žirgų dailųjį jojimą – grakštumą ir eleganciją. Merginos buvo su frakais ir cilindrais… „Trakėnai
tinka visoms klasikinėms sporto šakoms. Anksčiau jie dalyvaudavo kavalerijoje ir medžioklėje…”, – hipodrome susirinkusiems žiūrovams kalbėjo komentatorė.
Šventėje „Bėk bėk, žirgeli!” geriausiu trakėnų veislės žirgu buvo pripažintas raitelio Erlando Mikėno iš Kauno eržilas Hobis. Žirgui buvo įsegtas garbės kaspinas, o raiteliui įteikta speciali taurė.
Žiūrovai buvo sužavėti Ispanijos Andalūzų žirgų pasirodymais. Raitelės vilkėjo ir specialius ispaniškus kostiumus…
Vilniaus raitosios policijos duetai publiką stebino raitelių ir žirgų amunicija. Raiteliai ir žirgai turėjo įvairių kūno dalių apsaugas, akių skydelius… Šie žirgai nebijo šūvių, nors šaudant policininkui šiek tiek krūpčiojo. Kad įrodytų, jog nebijo ugnies, žirgai šokinėjo per degančią kliūtį, nesibaidė kitų trukdžių…Su tokiais ištvermingais žirgais Vilniaus raitoji policija tramdo demonstrantus, patruliuoja žaliose zonose.
Mero taurė iškeliavo į Vilnių
Konkūruose Anykščių mero taurei laimėti dalyvavo net 39 duetai. Pirmajame etape jiem reikėjo įveikti 1,20 m aukščio kliūtis, o persirungimo rungtynėse, kur kliūčių aukštis buvo jau 1,30 m. dalyvavo tik 7 pirmame etape daugiausiai balų surinkę ir baudos taškų neturintys raiteliai ir žirgai. Mero taurė atiteko vilniečiui Vincui Civinskui su žirgu Erotas, antrasis buvo šiaulietis Danielius Gutkauskas su Epocha, trečia – vilnietė Rasa Kalvaitienė su Lordanu AS.
Konkūruose mero taurei laimėti nepasisekė anykštėnui, sporto klubo „Vilartas” raiteliui Stasiui Uogelai su žirgu Lota, kurie, peršokę vieną kliūtį, vertėsi. S. Uogela turėjo keturpėsčias greit šokti į šoną, kad ant žemės besiverčiantis žirgas neužgriūtų ant jo. Iš balno krito ir kiti kai kurie „Vilarto” raiteliai, o vienai mergaitei iš kito klubo su žirgu įjojus į minią ir susižalojus, ji greitosios pagalbos automobiliu buvo išvežta į ligoninę.
Tačiau S. Uogela su Lota nugalėjo didėjančio sunkumo su džokeriu konkūre atviroje klasėje ir pelnė taurę. Toje pačioje rungtyje raitelių iki 18 metų grupėje pirmą vietą laimėjo Gabrielė Dominauskaitė su Fanta.
Žemaitukų ir poni klasės žirgų lenktynėse nugalėjo Aistė Makevičiūtė su Kokosu. Šioje rungtyje dalyvavusias mergaites raiteles varžybų komentatorė vadino „gražiomis, puikiomis amazonėmis, kylančiomis Lietuvos žvaigždėmis”.
Suaugusių žirgų lenktynėse nepralenkiama buvo Anykščių raitelė, J. Biliūno gimnazijos moksleivė Rugilė Skairytė su Henriu, o Šetlando ponių lenktynėse ir konkūruose pirmą ir antrą vietas pasidalijo Sandra Stabrančiūtė su žirgu Zora ir Marija Veršulytė su žirgu Zoro.
Šiemet pirmą kartą žirgų lenktynėse buvo organizuotas totalizatorius. Už kurį nors žirgą pastatę mažiausiai 5 litus, aistringieji varžybų žiūrovai galėjo laimėti po 10 ar 15 Lt…
Jojančiam Deiviui pritrūko gurkšnio alaus
Jojančio barmeno estafetėje varžėsi trys raitelių komandos „Vilarto” merginų, „Akelos” klubo atstovų ir Jungtinė grupė su dainininku Deiviu priešakyje. Estafetės dalyviams reikėjo prajoti hipodromo taku su pilnais alaus bokalais ir gėrimu pripildyti kibirėlius. Raiteliai ant žirgų lėkė pilna zovada, ir, anot, varžybų komentatorės, „jiems buvo sunku viena ranka valdyti žirgą, o kita laikyti bokalą. Trečia vietą šioje estafetėje laimėjo „Vilarto” merginos, nes vienos iš jų žirgui nepaklusus, mergina beveik visą alų išsilaistė sau ant kostiumo. Su širmu žirgeliu šuoliavęs Deivis pralėkė stalus su kibirais ir su neklaužada žirgu pasileido skersai hipodromo iki starto vietos. Todėl dainininkui teko bėgte nešti alų prie staliuko. Kol Deivis atbėgo, jis spėjo kelis gurkšnius alaus nugerti, o tai jo komandai lėmė antrąją vietą. Pirmi buvo „Akelos” raiteliai, pilniausiai pripildę savo kibirėlį…
873920 760711A really informationrmative post and lots of genuinely honest and forthright comments created! This certainly got me thinking a lot about this issue so cheers a great deal for dropping! 726060