Užimtumo tarnyba skelbia, kad Anykščių rajone lapkričio mėnesio pabaigoje registruotas nedarbas siekė 12,8 proc. Nors bedarbių skaičius šiek tiek sumažėjo, rajone darbo neturi 1 tūkst.701 gyventojas.
Gruodžio 1 d. šalyje darbo ieškojo 175,9 tūkst. darbingo amžiaus gyventojų, o registruotas nedarbas siekė 10,1 proc. Per mėnesį jis smuktelėjo 0,8 proc. Darbdaviai lapkritį pateikė 51,6 tūkst. laisvų darbo vietų – 8,1 proc. mažiau nei spalį.
Palyginti su spalio duomenimis, darbo ieškančių asmenų skaičius sumažėjo 7,3 proc. arba 13,8 tūkst. Pernai tuo pačiu laikotarpiu jis buvo 34 proc. (90,7 tūkst.) didesnis.
Lapkritį registruoto nedarbo rodikliai mažėjo beveik visose šalies savivaldybėse, išskyrus Neringą, kur augo 0,3 proc., Pakruojį (0,2 proc.) ir Raseinius (nepakito). Didžiausias mažėjimas fiksuotas Biržų (1,5 proc.) ir Panevėžio miesto bei rajono (po 1,2 proc. punkto) savivaldybėse.
Į Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyrius praėjusį mėnesį kreipėsi 21,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų (1,4 tūkst. arba 6,2 proc. mažiau nei spalį). Palyginti su 2020 m. lapkričiu, jų registravosi 15,2 proc. mažiau.
Lapkričio pabaigoje darbo ieškantys asmenys galėjo rinktis iš 17,1 tūkst. laisvų darbo vietų. Daugiausiai darbo pasiūlymų lapkritį buvo siūloma sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojams, krovikams, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojams, kambarinėms ir pagalbininkams, parduotuvių pardavėjams, nekvalifikuotiems apdirbimo pramonės darbininkams, virėjams, pakuotojams, lengvųjų automobilių, taksi ir furgonų vairuotojams, kepėjams bei konditeriams, statybininkams montuotojams.
Užimtumas per mėnesį suteiktas 30,6 tūkst. darbo ieškančių asmenų (9,5 proc. mažiau nei spalį). 2,6 tūkst. asmenų pradėjo dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse. Populiariausios išliko profesinio mokymo bei remiamojo įdarbinimo programos: į jas nukreipta po 1,1 tūkst. asmenų.
Praėjusį mėnesį savarankišką veiklą su verslo liudijimais pradėjo 9,5 tūkst. darbo ieškančių asmenų – 1 tūkst. mažiau nei spalį.
O laisvų darbo vietų Anykščių rajone tik 131…
Faktai parodo, kad rajoną valdantys politikai ir jų komandos administracija ne pirma kadencija kaip paslaugas perka iš kitų miestų ir rajonų veikiančių bendrovių, kurios atvažiuoja su savo darbo jėga į Anykščių rajoną dėl paslaugų ir darbų vykdymo, nereikalaujančių iš darbininkų specialios profesinės kvalifikacijos ar reikalingų specifinių įgūdžių. Taip rajono kapitalas išvežamas už jo ribų, o vietiniai gyventojai turi tenkintis bedarbio pašalpos išmoka arba ieškotis darbo nutolusio nuo savo nuolatinės gyvenimo vietos.
Ką šioje kadencijoje iš tarybos narių sąrašo ar iš politinių sąrašų užėmę vadovaujančius įmonių ir įstaigų postus vadovai ir valdovai sukūrė dėl darbo rinkos ir darbo pajamų išlaikymo? Ar turite iš politinių lyderių tokius skaičius ir diagramas? Ar tik papildomą -ketvirtą karalių kažkokioje naujoje Tilto gatvės rezidencijoje turėsime?
Taigi, mielieji, ką išsirenkame-tą ir turime. Mišrią poalitinę koaliciją-kur visiems viskas gerai.
Vergvaldžiai nori pigių vergu
Anykščių rajone 1701 žmogus neturi darbo. O tai juk beveik Kavarskas, Troškūnai ir Svėdasai kartu sudėjus! Man visai nejuokinga! Štai kokius rezultatus rajonui davė per 20 metų vietos valdžios vykdyta „kurortinimo politika”. Štai kokius rezultatus davė konservuotų kregždžių valdžiukė su meru-exkomunistu priešakyje. Kuo ne „penktoji kolona”, a ?
o ką pats (-i) tamsta nuveikėte savo gyvenime? Ką veikėtėte per rinkimus, kad vis bloga politinė valdžia, kuri per N kadencijų buvos įvarių politinių partijų sudėties?
Ar mokate mokesčius, kurie priklauso valstybės piliečiui sumokėti, kad valstybė ir savivaldybė galėtų investuoti į verslo aplinkos sukūrimą?
Mano senutė Mama sakydavo, nežinai, vaikeli, kaip buvo baisu, kai veždavo į Sibirą. Dabar netenki darbo, negali susimokėti už būstą ir Sibiras tau vietoj, laisvoj LIETUVOJ. Kas leido trypti mano Lietuvą ir jos žmones? Kiek tai dar tęsis?
Kiekvienas jūsų sakinys, pone, totalus nusišnekėjimas.
Nuo sumokamų mokesčių ir reikia pradėti. Kai prisikuria „gerbiamų“ verslininkų, ūkininkų ir kt. elitų, o paaiškėja, kad mokesčių jie beveik nemoka ir net gauna paramas iš paprastų „nekilmingų“ darbo bitelių suneštų mokesčių – nėra apie ką daugiau kalbėti. O dar ir pateikiami kaip kraštui nusipelnę pavyzdžiai.