
Anykščių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informuoja, kad pastaruoju metu padaugėjo gaisrų atvirose teritorijose – pernykštės žolės gaisrų.
Esant šiltiems orams gyventojai tvarkosi aplinką ir laužuose degina augalininkystės atliekas. Dažnai dėl neatsargaus žmogaus elgesio kyla žolės gaisrai, o kartais žolė yra padegama tyčia. Norėtume priminti – tvarkytis reikia labai atsakingai, privalu griežtai laikytis priešgaisrinių reikalavimų. Sausą žolę, nendres, nukritusius medžių lapus, šiaudus, laukininkystės ir daržininkystės augalinės kilmės atliekas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik sugrėbtas (surinktas) į krūvas, kai nėra galimybių jų kompostuoti ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 metrų nuo pastatų. Deginant reikia nuolat stebėti, o kai jos baigs degti – smilkstančią gaisravietę privalu užgesinti vandeniu, smėliu ar kitomis priemonėmis. Reikia priminti, kad draudžiama kūrenti laužus miesto ribose ir miesteliuose.
Šiemet rajone kilo 13 žolės gaisrų. Šie gaisrai atneša didžiulę žalą gamtai taip pat kyla pavojus gyventų turtui ir saugumui. Nuo liepsnojančios žolės ugnis persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus, o skaudžiausia, kad tokiuose gaisruose beveik kasmet žūsta arba traumuojami žmonės.
Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir toliau akylai stebės ar yra laikomasi priešgaisrinės saugos reikalavimų. Norėtume priminti, jog už priešgaisrinių saugos reikalavimų pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė
Reikia, kad rajono valdžia prisidėtų prie savo priešgaisrinės tarnybos efektyvios veiklos. Trūksta žmonėms supratimo ir išprusimo, o niekas iš biudžetininkų neprisideda prie gaisrų prevencijos ir gamtos bei turto apsaugos nuo ugnies daromos žalos išaiškinimo.
Nesimato atmintinių nei prie seniūnijų, nei bibliotekose, nei kultūros namų informacijos lentose.
Net partijų programose ir jų lyderių pažaduose nėra kalbama apie gaisrų mažinimą mūsų rajone.