Automobilius vairuojantiems Anykščių Jono Biliūno gimnazijos moksleiviams savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo, liberalo Sauliaus Rasalo vadovaujama Saugaus eismo komisija uždraudė savo transporto priemones statyti mokyklos kieme esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.
Atvykę į pamokas ir neturėdami kur palikti savo transporto priemonių, gimnazistai jas palieka šalimais esančio viešbučio „Nykščio namai“ automobilių stovėjimo aikštelėje, tačiau ir čia sulaukė viešbučio administracijos priekaištų.
Gimnazijos bendruomenė
perskelta į dvi dalis
Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktorė Regina Drūsienė „Anykštai“ pasakojo, kad gimnazijos kieme esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje pasidarė per ankšta, todėl nuspręsta imtis tam tikrų priemonių sureguliuoti transporto srautus.
„Pirmiau į darbą turi atvažiuoti ir tilpti mokytojai, paskui tik mokiniai. Kadangi netelpame visi, tai įvedėme pultelius“, – apie tai, kad nuo šiol į gimnazijos kiemą pro įrengtą užkardą galima įvažiuoti tik spustelėjus specialų pultelį, aiškino R. Drūsienė.
Anot gimnazijos direktorės R. Drūsienės, problemų nebūtų kilę, jei gimnazistai į pamokas tiesiog ateitų pėsčiomis.
„Mokiniai į gimnaziją važiuoja iš labai arti – iš miesto. Jei važiuotų tik iš kaimų, tai vietos jiems yra ir užtektų“, – dėstė R. Drūsienė, pridurdama, kad gimnazistams iš kaimų yra „tokia aikštelė prie gimnazijos krašto“.
„Nuo kelio įvažiavus yra toks išplatėjimas. Ten jie pasistato tris ar keturis automobilius. Priešais užkardą irgi kokie keturi stovi. Dar prie ūkinių pastatų pasistato kokius tris automobilius“, – konkrečias vietas, kur dabar gali statyti savo automobilius, nurodė R. Drūsienė ir netgi suskaičiavo, kiek jų ten įprastai būna.
„Tvarkingai“ vairuojantiems gimnazistams, anot R. Drūsienės, automobilius esą galima statytis viešbučio „Nykščio namai“ automobilių stovėjimo aikštelėje.
„Jeigu stato prie viešbučio tvoros, o ne prie pastato, „Nykščio namai“, juos priima“, – sakė R. Drūsienė.
Į gimnazijos kiemą patekti skirtus pultelius, anot R. Drūsienės, kiekvienas vairuojantis pedagogas įsigijo už savo pinigus. Kiek jie mokytojams kainavo, direktorė atskleisti nesutiko, tik išdavė, kad jų kaina yra „nemaža“. Taip pedagogai tikisi ne tik patogiai pasistatyti savo automobilius, bet ir išvengti nenumatytų atvejų.
„Kiek avarijų buvo, kai mokiniai statydavosi automobilius gimnazijos aikštelėje. Ir tarpusavyje mašinas nudaužydavo, ir mokytojams. Mes norime patekti į darbą“, – sakė R. Drūsienė.
Apie viešbučio užimtumą
skelbia per gimnazijos radiją
Nors gimnazijos direktorė R. Drūsienė tikina, kad gimnazistai savo automobilius gali statyti viešbučio „Nykščio namai“ automobilių stovėjimo aikštelėje, jie jau sulaukė viešbučio administracijos pastabų. Gimnazistai perspėti, kad ši aikštelė yra skirta ne jiems, o viešbučio klientams.
„Mes kartais paprašome, kad jie nestatytų, nes netelpa kitos mašinos. Kai žinau, kad bus labai didelis viešbučio užimtumas, aš paprašau Anykščių Jono Biliūno gimnazijos direktorės, kad apie tai garsiai paskelbtų per radijo tašką, ir mokiniai tuomet iš automobilių stovėjimo aikštelės išvažiuoja“, – apie tai, kaip kovojama su viešbučio automobilių stovėjimo aikštelę užėmusiais gimnazistais, „Anykštai“ pasakojo viešbučio „Nykščio namai“ direktorė Daiva Indriūnienė.
D. Indriūnienė pasakojo, kad viešbučio automobilių stovėjimo aikštelėje nuspręsta leisti statyti savo automobilius tik tiems moksleiviams, kurie gyvena ne Anykščiuose.
„Mes galėtume užrašyti, kad automobilių stovėjimo aikštelė yra privati, skirta tik klientams. Kol kas to nedarėme, gražiai susitarėme. Jei labai mums pradės trukdyti, tada gal imsimės priemonių“, – kalbėjo D. Indriūnienė.