Šių metų spalio 1-ąją Anykščiuose įsteigtas Lietuvos Raudonojo Kryžiaus humanitarinis punktas. Iš pradžių turėjęs veikti parapijos namuose, punktas buvo perkeltas į kitą vietą – Aukštaitijos profesinio rengimo centro Anykščių filialo pastatą.
Lietuvos raudonojo kryžiaus Panevėžio regiono vadovas Linas Kakarieka „Anykštai“ sakė, kad mūsų rajone vis dar trūksta savanorių, o humanitarinis punktas kol kas dar „nelabai turi ką dalinti“, todėl neskelbiamos ir jo darbo valandos.
„Patalpos yra, veikiame, bėgėjamės, nors ne taip greitai, kaip norėtume – trūksta savanorių. Ypač – priemiesčiuose, rajonuose. Bet po truputį jie registruojasi, tikimės, kad viskas bus gerai, – sakė L. Kakarieka. – Kiek savanorių turime, sunku pasakyti, nes tai nėra etatinis darbuotojas – jis ateina kada nori ir kada gali. Jų ieškome.“
Lietuvos raudonojo kryžiaus Panevėžio regiono vadovas L. Kakarieka sakė, kad savanoriauti yra priimami žmonės nuo 14 metų iki neriboto amžiaus, tačiau savanoriais gali būti vis tik ne visi:
„Pagrindinė mūsų sąlyga – savanoriai turi praeiti mokymus, bet ko į savo gretas nepriimame. Jie turi praeiti įvadinius mokymus, pirmosios pagalbos įgūdžius, pirmosios psichologinės pagalbos kursus, kurios reikia tiek patiems savanoriams, tiek ir lankomiems žmonėms. Ir būtinai turi įrodyti savo neteistumą. Nenorime, kad pakliūtų atsitiktiniai žmonės ir kad nepakenktume savo senjorams. Tai šiek tiek stabdo savanorių paieškas. O visus, galinčius savanoriauti, kviečiu registruotis internetiniame puslapyje redcross.lt – su tuo žmogumi iš karto susisiekiame.“
L. Kakarieka pasakojo, kad artimiausiu metu organizacija važiuos per seniūnijas, ieškos vienišų senjorų, kuriems reikalinga pagalba.
„Gal rasime ir vietinių savanorių. Taip ir vyksta mūsų veikla – važiuojame, ieškome tų, kuriems galime padėti ir kurie gali padėti mums. Atitinkamai ir pajėgų reikia pagal poreikį.
Anykščiuose iki šiol Raudonojo kryžiaus skyriaus nebuvo, manome ir matome, kad yra daug žmonių, kuriems reikia pagalbos, pagal savo išgales ir stengiamės padėti. Kol kas nesame paskelbę darbo valandų, nes nelabai turime ką dalinti. Artimiausiu metu viskas bus, mes apie tai paskelbsime“, – teigė Panevėžio regiono vadovas.
L. Kakarieka sakė, kad Raudonojo kryžiaus savanoriai padeda senjorams visapusiškai: pradedant materialine pagalba, baigiant bendravimu:
„Jei žmogus gyvena vienas kažkur pamiškėje, galbūt tų bulvių turi, bet jam elementariai liūdna, jis nori draugystės, bendravimo, nuotraukas drauge pažiūrėti. Kiek galime, tiek stengiamės atliepti senjorų poreikius.“
Humanitarinis punktas Anykščiuose teiks pagalbą vienišiems senjorams, taip pat jis veiks kaip daiktų sandėlis.
Anykštėnai, paskambinę trumpuoju humanitarinės pagalbos numeriu 111 ir paprašę pagalbos daiktais ar maistu, galės ateiti į humanitarinį punktą ir tų daiktų ar maisto pasiimti.
Daug moteryčių nieko neveikiančių ,vietoj piešti ir sausainius griaužti , eitų pas senukus ,pečių pakurti ,ar sriubos išvirti ,pabendrautų ,bet ne ..visi žiūri SAU naudos . Susvetimejom visi.