Registruotas nedarbas gruodį, palyginti su lapkričiu, Anykščių rajone augo 0,9 proc. punkto – nuo 10 proc. iki 10,9 proc., skelbia Užimtumo tarnyba.
Iš viso praėjjusių metų pabaigoje registruoti 1 tūkst.509 bedarbiai.
Registruotas nedarbas gruodį, palyginti su lapkričiu, visoje Lietuvoje augo 0,7 proc. punkto – nuo 8,4 proc. iki 9,1 proc.
Gruodį dirbančiųjų labiausiai sumažėjo statybos, apdirbamosios gamybos, prekybos, transporto ir saugojimo, administracinės ir aptarnavimo veiklos sektoriuose.
Tarnybos stebėsenos ir analizės skyriaus vedėja Jurgita Zemblytė sako, kad nors gruodį registruoto nedarbo didėjimas yra įprastas reiškinys, paskutinį 2023-iųjų mėnesį jis buvo didžiausias per pastaruosius penkerius metus.
„Gruodį registruoto nedarbo rodiklio augimą lėmė mažėjantis klientų įsidarbinimas ir didėjantis grįžusių asmenų iš laikino užimtumo priemonių skaičius. Visgi teigiama tendencija išliko – naujų klientų įregistruota mažiau“, – pranešime sakė J. Zemblytė.
Tarnybos duomenimis, sausio 1 dieną darbo ieškojo 162 tūkst. šalies gyventojų – 7,8 proc. daugiau nei prieš mėnesį, kai buvo registruota 150,3 tūkst. asmenų. 2022-ųjų pabaigoje jų buvo 156,1 tūkst.
Metų pradžioje Lietuvoje buvo 1,45 mln. dirbančiųjų gyventojų – 14 tūkst. mažiau nei prieš mėnesį, bet 15 tūkst. daugiau nei 2023-iųjų sausio 1 dieną.
Įsidarbinusių gyventojų mažėjo visuose sektoriuose, išskyrus meninės, pramoginės ir poilsio organizavimo veiklą. Pagal verslo liudijimus darbą pradėjusių asmenų buvo 5,8 tūkst. – 22,1 proc. mažiau nei lapkritį.
Darbuotojų poreikis metų pabaigoje mažėjo 53 savivaldybėse, visose pagrindinėse profesijų grupėse – nuo vadovų iki nekvalifikuotų darbininkų. Laisvų darbo vietų paklausa visus 2023 metus buvo mažesnė nei 2022 metais.
Paskutinį metų mėnesį darbdaviai šalyje pateikė 8,4 tūkst. darbo pasiūlymų arba 46,2 proc. mažiau nei lapkritį. Tai – mažiausias registruotų darbo pasiūlymų skaičius tarnyboje šiais metais.
Nepaisant mažesnio laisvų darbo vietų skaičiaus, daugiau nei ankstesnių metų gruodį darbo pasiūlymų buvo gydytojams, mokytojams, gamybos vadovams, autobusų ir troleibusų vairuotojams, suvirintojams, statybininkams, tinkuotojams, metalo apdirbimo staklių derintojams ir operatoriams, krovinių platformų ir krautuvų operatoriams, pardavėjams, elektroninės įrangos mechanikams ir taisytojams, mėsininkams ir žuvies darinėtojams, virtuvės pagalbininkams.
kaip sako A. Kaušpėdas : Anykštėnai pradėjo kaifuoti gyvendami Anykščiuose…..
Unksteu kimsynai šabakštynai visur, a daba tik šviet visur…. Neks nebedyrb, visi tik panavoja….?
Na tiesiog klesti tie Anykščiai! 🙂 Kuo toliau – tuo labiau !! 🙂 Linkiu ir toliau šlepsėti į visiško nusikurortinimo ateitį !!! 🙂 Varykit nelėtindami kol iš jūsų liks tik pavadinimas… 🙂
Ir toliau daryk kiaušukų masažą savo draugams Putkai ir Lukašionkinui !
sukos algas kelkit kaip vokietijoje.nes kainomis jau lenkiam vokietija norvegija