![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2016/12/49473_64309_regular_regitra.jpg)
Praėjusiais metais „Regitroje“ buvo užfiksuota dešimt neteisėto atlygio siūlymo darbuotojams atvejų ir pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, rodo bendrovės antradienį paskelbti duomenys.
Pasak „Regitros“, apie visus kyšio siūlymus buvo pranešta teisėsaugos institucijoms.
Kaip pažymėjo bendrovė, siekiant, kad joje dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos asmenys, visos teorijos ir praktikos egzaminų srityse dirbančiųjų pareigybės 2023-iaisiais įtrauktos į tikrintinų pareigybių sąrašą.
Pernai į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl tokios informacijos pateikimo buvo kreiptasi 71 kartą.
„Regitra“ taip pat skelbia, kad bendradarbiaujant su policija praėjusiais metais panaikinta virš 136 socialinių tinklų paskyrų, kurių naudotojai bando išvilioti pinigus už neva tikrą vairuotojo pažymėjimą.
Be to, praėjusių metų vasarį egzaminuojamuosius pradėjus tikrinti metalo detektoriumi, anot bendrovės, nelegalios garso ir vaizdo perdavimo įrangos panaudojimo atvejų nebuvo užfiksuota, kai nuo 2021 iki 2024 metų teorijos egzamine nustatyti 46 tokie sukčiavimai.
Anot „Regitros“ generalinio direktoriaus Vaido Dominausko, bendrovė laikosi principinės pozicijos, kad joje nėra vietos nesąžiningiems darbuotojams ar nesąžiningiems veiksmams.
„Ir toliau sieksime skaidrumo ir nulinės korupcijos, tobulindami ne tik įmonės procesus, tvarkas, bet ir skatindami kiek įmanoma didesnį vidinį atsparumą bet kokioms korupcijos apraiškoms“, – pranešime cituojamas V. Dominauskas.
Vienu svarbiausių 2024-ųjų korupcijos prevencijos rezultatų „Regitra“ laiko vertėjų sukčiavimo schemos, apie kurią jau skelbta pernai rugsėjį, išaiškinimą.
Tyrimo metu buvo nustatyti 28 atvejai, kai teorijos egzaminą užsieniečiai neteisėtai išlaikė padedant keturiems vertėjams. Sukčiavusiems asmenims teigiami egzaminų rezultatai buvo panaikinti, o suteikta teisė vairuoti pripažinta negaliojančia.
Išaiškėjus šiai schemai, nuo 2025-ųjų sausio „Regitra“ teorijos egzamine atsisakė vertėjų. Egzaminą su vertėju ir toliau gali laikyti asmenys, kurie turi medicininių, sensorinių ar kitokių sutrikimų.
Be to, nuo šių metų penkis kartus pakeitus vairavimo egzaminų datą, registracija į jį apribojama pusmečiui. Pasak „Regitros“, toks sprendimas padeda valdyti eiles ir mažina egzaminų vietų pardavinėjimo riziką.
Paeme kysiu ? Desimtys tukstanciu juodasikniu , vairuojanciu kaip kokiam egipte