Anykščių meno mokykla nebepriima naujų mokinių, nes iš Anykščių rajono savivaldybės negavo šiems metams planuotų lėšų. Mokykla pritrūko 30 tūkst. eurų pedagogų atlyginimams – dėl to 21 vaikas laukia eilėje, kol mokykloje atsilaisvins vietų.
„Anykšta“ teiraujasi: kaip vertinate faktą, kad vaikai nepriimami į Meno mokyklą dėl lėšų trūkumo?
Tomas TUSKENIS, Anykščių menų centro direktorius:
„Reikėtų sudaryti sąlygas. Jeigu norinčių mokytis yra, tai – sveikintina. Reikia ieškoti kažkokių galimybių, nes čia yra labai svarbus kultūros židinys. Vaikams yra užimtumas, jie kažką naujo išmoksta. Mokslininkų yra įrodyta, kad tie vaikai, kurie mokėsi muzikos, jie visai kitaip prieidavo prie matematikos, fizikos rezultato – tie žmonės yra kur kas kūrybiškesni.
O apie susidariusią situaciją galiu pasakyti tiek, kad ją reikia spręsti, pasigilinti ir ieškoti galimybių.“
Rek rek ieškoti turtingos moters nesvarbu kad be akies be danties svarbu ima gerai ten.
Sutikit, kad paauglių, vaikų ir jaunimo veikla merdi rajone, išskyrus turistines pasiūlas papramogauti ir kur nors palaipioti. Svečiai atvažiuoja su vaikais, nėra kokį renginį pasiūlyt. Tai čia nors vis tiek užimtumas už kurį patys tėvai ir susimoka, reik spręst problemą.
Taip, pasakyta tiesa.Būtų produktyviausia, jei ir menų centro ir kultūros centro ir muzikos mokyklos visų, įstaigų būtų vienas direktorius.Bet dirbtų kūrybiniai darbuotojai ir kurtų produktą, o direktorius visų įstaigų vienas būtų-tada tikrai būtų paprasčiau kurti strategijas ateičiai.Dabar tokiam miestelyje vien įstaigos, direktoriai įstaigėlių, kurie tarp savęs nesusikalba.
Kur tokį žmogų gauti.Piemenų,prastumtu į postus gal nebereikia.Reikia gerai mokančio anglų kalbą, mokėtu kompiuteriu dirbti,o ne kiti už jį dirbtų Gal užtenka tų pilkų kardinolų ir nebūtų gėda Anykščiams dėl visokių madmauzelių….
kodėl pernai užteko lėšų, o šiemet ne. Kokios priežastys? O, gal bandoma pridengti išlaidavimą?
Mano nuomone perspekyvu būtų valdyti vienam vadovui tiek Menų centrą, tiek ir Meno mokyklą kaip vieną biudžetinę įstaigą, puoselėjančią kultūros pažinimą ir meninį jaunimo ugdymą per neformalųjį švietimą, papildantį pagrindinį išsilavinimą. Čia turėtų ir politikai ir rajono savivaldybės administracija rasti sutraimą kaip optimizuoti biudžeto išlaidas, nepristeigiant administracinių etatų kaip politinio prieglbsčio buveinių, kurių darbuotojai neturi pilno užimtumo nei vienoje nei kitoje įstaigoje ir nesukuria rajonui pridėtinės vertės.
Gėda! Nefinansuoti Menų mokyklos-nusikaltimas! Tai ne tik vaikų meninis lavinimas, bet ir visusiškas asmenybės ugdymas, Lietuvos ateitis. Reikia ne svarstyti, o su tėvams šakėmis šturmuoti savivaldybę!
Jo jo…daug kam sekėsi matematika…. ypač mokantis muzikos mokykloje…ar kitur….