Anykščių vaistinių, degalinių ir mažų parduotuvių darbuotojai, skaičiuojantys įeinančius lankytojus, džiaugiasi, kad anykštėnai yra išmintingesni už šalies valdžią.
Ypač kuriozinė situacija parduotuvėje-kavinėje „Sucre“. Prie staliukų sėdinčių asmenų skaičius joje nėra ribojimas, tačiau eilėje prie prekystalio gali stovėti tik du žmonės.
Bijo, jog kas nors pakils nuo staliuko
„Sucre“ dirbanti Dalia Mateikienė „Anykštai“ sakė, jog parduotuvės-kavinės darbuotojos, šalies valdžiai įvedus lankytojų srautų ribojimus, patiria stresą.
„Žiūrėk, kuris nors iš žmonių, geriančių kavą, pakyla ir ateina prie prekystalio dar ko nors užsisakyti, ir jau eilėje trys žmonės, o pas mus gali būti tik du. Ką daryti? Liepti jam atsisėsti, kol kažkas išeis iš parduotuvės?“ – kalbėjo „Sucre“ darbuotoja.
Prie staliukų „Sucre“ sėdintys žmonės, aišku, kaukių nedėvi. O eilėje stovintys žmonės privalo būti kaukėti. Tačiau tie stovintys yra traktuojami kaip didesnio pavojaus kėlėjai, todėl jie turi būti visi kaukėti..
„Nesuvokiamas ribojimas. Nesąmonė. Man atrodo, kad visos bėdos kyla todėl, kad Seimo nariai nebesuvokia, koks yra realus gyvenimas. Apsilankytų rajono centrų parduotuvėlėse arba bent išeitų kada pasivaikščioti – darytų mažiau nesąmonių. Galų gale, prieš priimant sprendimus, juk galima su savo atstovais rajonuose pasikalbėti“, – piktinosi „Sucre“ darbuotoja D.Mateikienė.
Prie staliuku „Sucre“ kavą gėrusios mokytojos, „Anykštos“ pakalbintos apie tai, ar prie stalo jaučiasi saugesnės nei stovėdamos prie prekystalio, dėstė, jog kažkaip kovidą reikia bandyti suvaldyti, tad jų toks keistokas srautų reguliavimas neerzina.
Visi Anykščių pardavėjai riboja lankytojų srautus
Šalies valdžios sprendimu mažoms parduotuvėms, vaistinėms bei degalinėms buvo leista rinktis, kaip šiuo metu dirbti – ar aptarnauti tik asmenis, turinčius galimybių pasus, ar riboti lankytojų skaičių. Ribojant lankytojų skaičių, vienam, į prekybos vietą atėjusiam asmeniui, turi tekti 30 kv. m ploto.
Nė vienas iš Anykščių mažųjų prekybos taškų iki ketvirtadienio vakaro nepriėmė sprendimo aptarnauti tikrinant pirkėjų galimybių pasus. Tad visi mūsų prekybininkai riboja klientų srautus.
Tik 137 prekybos taškai visoje Lietuvoje iki ketvirtadienio Nacionalinio visuomenės sveikatos centro internetiniame puslapyje buvo užpildę deklaraciją, kad priims tik tuos klientus, kurie turi galimybių pasus.
Reikia papildomo etato
„Vojūros“ parduotuvės pardavėja „Anykštai“ sakė, kad problemų dėl pirkėjų srautų ribojimo nekyla – žmonės patys susipranta išeiti iš parduotuvės, jeigu pradarę duris pamato, jog joje jau yra žmonių.
Parduotuvės „Anykštukas“ savininkė Gintarė Šimulionienė taip pat dėstė, jog pirkėjai sąmoningi, tik „Anykštuke“ sunku patiems susiskaičiuoti. Per vidurį parduotuvės stovi lentynos ir negali žinoti, kiek kitoje pusėje žmonių yra. „Pardavėja negali ir prekes sverti, ir lankytojus skaičiuoti. Siekiant tvarkos, – reikėtų papildomo skaičiuotojo etato“, – kalbėjo G.Šimulionienė.
Verslininkė dėstė, kad bent jau dalis ribojimų ( ir apskritai Seimo bei Vyriausybės sprendimų) prasilenkia su realybe. „Gal tas pirkėjų srautų ribojimas ir nėra kvailas sprendimas, tačiau niekas nepagalvojo, kaip jis praktiškai bus įgyvendintas. Ir ar apskritai jį įmanoma įgyvendinti“, – dėstė G.Šimulionienė.
Už kurą atsiskaitoma ir per langelį
Viena moteris „facebook“-e parašė, kad kavos degalinėje galima pasidaryti ir neturint galimybių paso, tačiau už ją atsiskaityti privalai išėjęs į lauką, per langelį. Anykščiuose ši kvailystė negresia, nes visos mūsų degalinės galimybių pasų neprašo, o riboja lankytų srautus. Bet vėlgi, jeigu du asmenys darosi kavą, o vienas laukia, kol bus pašildytas sumuštinis, „pirmasis už brūkšnio“ likęs klientas turėtų laukti lauke, nors jis būtų ir vienintelis, tuo metu norintis atsiskaityti už kurą.
„Baltic Petroleum“ degalinių darbuotojos „Anykštai“ sakė, kad klausimų dėl valdžios sprendimų jau nebekelia, vykdo juos, ir tiek. „Viados“ direktorė Rasa Vitienė „Anykštai“ sakė, kad jeigu degalinėje susidaro maksimalus kiekis klientų, pinigus už kurą operatoriai priima ir per langelį. Pasak direktorės, piktų žmonių retai pasitaiko: dauguma suprato, kad, kokie tie ribojimai bebūtų, jų reikia laikytis.
Žurnalistui išeinat iš degalinės, lauke lūkuriavo du jauni vyrai. Jie pakalbinti patvirtino „Viados“ direktorės žodžius. „Reikia laikytis tvarkos. Neperšalsim ir nepervargsim, kelias minutes lauke pastovėję“, – teigė pašnekovai.
Vaistinių lankytojai kantrūs
„Ramunėlės“ vaistinėje dirbanti Vilija Grakovinienė „Anykštai“ sakė, kad kartais tenka kokį žmogelį išprašyti laukan, nes šios vaistinės viduje vienu metu gali būti tik vienas lankytojas. Pasak vaistininkės, būna labai nesmagu aiškintis su sunkiai besiorientuojančia močiute. „Absurdas… Tačiau mes turime vykdyti, o žmonės labai nesipiktina“, – sakė V.Grakovinienė.
Kitų aplankytų vaistinių darbuotojos „Anykštai“ taip pat sakė, kad situacija, kai kartais ir sirguliuojantį asmenį turi išprašyti lauk, yra keistoka ir nesmagi, bet vaistinių lankytojai didesnių priekaištų neišsako, išeina ir kantriai laukia už durų.
Policija lankytojų neskaičiuoja
Anykščių rajono policijos komisariato viršininkas Jonas Cicėnas „Anykštai“ sakė, jog kol kas policijos pareigūnai nėra gavę nurodymo kontroliuoti, ar Anykščių prekybos vietos laikosi klientų srautų reguliavimo tvarkos.
Tiesa, spalio 22-ąją visoje Lietuvoje vyko akcija, kai policijos pareigūnai tikrino, ar gerai dirba prekybos centrų Galimybių pasų tikrintojai. Po šio reido dėl Galimybių pasų taisyklių pažeidimų Lietuvoje buvo pradėti 28 ikiteisminiai tyrimai. Anykščiuose Galimybių pasų taisyklių pažeidimų nebuvo nustatyta.
Sprendimai chaotiški ir neryžtingi
Trijų kadencijų Seimo narys Antanas Baura „Anykštai“ sakė, jog dabartinės valdžios veiksmai yra chaotiški. „Vaistinių srautus reguliuoja, o miestų autobusai važinėja pilni. Žmogus prie žmogaus. Manau, jog dėl sprendimų neadekvatumo ir kyla pasipiktinimas, atsiranda antivakseriai“, – kalbėjo A.Baura. Jis sakė pasigendąs šalies valdžios ryžto ir greitesnės reakcijos. „Jau lyg ir pripažįstama, kad sprendimas dėl srautų ribojimo vaistinėse buvęs neteisingas, tačiau jis neatšaukiamas, tik sakoma – „svarstysime“, – dėstė politikas.
A.Bauros įsitikinimu, Sauliaus Skvernelio Vyriausybei kovido pradžioje buvo gerokai sunkiau nei Ingridos Šimonytės Vyriausybei, nes tada nebuvo nei apsisaugojimo priemonių, nei skiepų, nei informacijos, kas tas kovidas. „Sutinku, kad ir dabartinei Vyriausybei sunku, bet dalį problemų ji pati ir susikuria“, – požiūrį dėstė trijų kadencijų Seimo narys.
Svarbu burbėt,keikt valdžią o žmononiškai elgtis kiaidint kankinius.ekvienu atveju nesugeba.Pagaliau gal supraskit kad tai ne iš gero gyvenimo ir nustokit v
Ko jus vis verkėt. Tas blogai anas blogai….. aš visai ivesščiau karantina 3mėn rimta.