
Susirūpinę Anykščių Ramybės mikrorajono gyventojai „Anykštai“ pranešė, kad jų mikrorajone nudžiūvo ką tik pasodinti ąžuoliukai (Aleksiejūnas Robertas. Ramybės mikrorajone nudžiūvo nelaistomi medeliai, „Anykšta“, 2023 m. birželio 20 d., Nr. 47). Paaiškėjo, kad pernai Anykščių rajono savivaldybė pradėjo aplinkos gerinimo projektą Anykščių Ramybės mikrorajone už 1 mln. 429 tūkst. 370 Eur. Sutartis buvo pasirašyta su statybų bendrove „Conlista“. Pagal projektą buvo pasodinta medžių bei krūmų, tačiau jų niekas nepalaistė ir medeliai nudžiūvo.
Teiraujamės, ar normalu, kad medžiai pasodinami ir paliekami likimo valiai? Kas turi medžius prižiūrėti?
Irena VAITKIENĖ, Jurzdiko seniūnaitijos seniūnaitė:
„Pas mus nėra ūkiškumo, o turėtų būti kaip namie – jei sodinu, tai ir prižiūriu. Kai pažiūrėjau nuotraukas, kaip atrodo medžiai Ramybėje, tai yra baisu. Tokia nepriežiūra ir tokia neatsakomybė. Išleidžiami žmonių pinigai, su žmonėmis nesitariama. Per mažai dėmesio skiriama, nesitvarkoma, kaip namuose. Atsakomybę turi prisiimti visi – ir tas, kas sodina, ir tas, kas sugalvoja sodinti. Turi būti nurodyta, kas rūpinasi, o ne ieškoti kaltų, kas nepalaistė. Kažkas atlieka tuos darbus ir turi atlikti iki galo. Esu ir už tuos visus senesnius medžius, kuriuos reikia prižiūrėti – ilgaamžių medžių priežiūrai neskiriama pinigų, o kad ir skiria jauniems – juos susodina tankiai, be atsakomybės, tikriausiai juos sodina ne specialistai. Medžius turėtų sodinti tie, kas supranta. Čia irgi yra žinios, pagal kurias reikia sodinti, reikia žinoti, kaip rūpintis. Galėtų būti arboristas, kuris visa tai supranta.
Kalbėjau su arboristu prie koplyčios, jis sakė, kad medžiai nuo pat pradžių prižiūrimi blogai, išpjaustoma laja. Medis pats auga ir pats „žino“, kokia turi būti jo laja. Reikia suprasti, kas yra medis, kas yra miškas, medžiai vieni kitiems padeda augti. Labai daug kas į medžius žiūri kaip į medieną, kaip į baldą. Tai yra daug daugiau. Apskritai mums reikia atsisukti į gamtą, pasimokyti iš gamtos. Kaip gyvenam, tą ir turim. Ir karus turime dėl to, kad esame tokie…
Anykščiai tokie maži, jie gali būti tokie jaukūs. Reikia pasitarti su žmonėmis, pasiklausti, kokių jie turi idėjų, o ne vienam sugalvoti ir daryti už visus.“
Na ir patarėją atrado Anykšta nejaugi nebera Anykščiuose gražių sodybų iš kurių turėtume pavyzdį imti.Ar Vaitkienė pati nesupranta kad ne jai patarinėti.Iš tokios patarėjos mažai naudos.
Vaitkiene rašo labai teisingai.Visi žiūrėkime kaip į savo kiemą.Gana plauti pinigus.Architekė prastumia projektus bet kokius neilgalaikius,o vienadienius,o pinigai milijonai.
Vaitkiene rašo labai teisingai.Visi žiūrėkime kaip į savo kiemą.Gana plauti pinigus.Architekė prastumia projektus bet kokius neilgalaikius,o vienadienius,o pinigai milijonai.Kodel nepriima komentaro,rašo jau toks yra tai būtų įdomu paskaityti kas tokį patį parašė.
Jei taip kaip pas tave namie tai geriau nesitvarkyti.Medžiai prie gatvės nušiurę aplinka nesutvarkyta.Būk gera nemokyk taip tvarkytis kaip pas tave.
Reikia tvarkytis kaip namie. Man man ir dar kartą man
Kas išrinko ponią Jurzdiko seniūnaite?
2018 m.spalio 30 d. vyko Utenos regiono plėtros posėdis, kuriame dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis. Posėdžio metu buvo pritarta ilgai ministerijose derintam projektui: 2014 – 2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos įgyvendinimo priemonės „Miestų kompleksinė plėtra“ projektui „Anykščių miesto viešųjų erdvių sistemos pertvarkymas“ III etapui. Šiam projektui (Ramybės ir Pušyno mikrorajonų kompleksiniam sutvarkymui) patvirtintas bendras 1 milijono 426 434 eurų finansavimas (1 212 468 eurų ES lėšos, po 106 983 – savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšos). Pagal projekto aprašą, įgyvendinant Ramybės mikrorajono kompleksinę plėtrą, bus tvarkomi daugiabučių kiemai, įrengiamos vaikų žaidimo ir sporto aiktelės, tvarkomi šaligatviai, apšvietimas, želdiniai, atsiras mažosios architektūros elementų ir kt. Siekiant pagreitinti centrinės valdžios užvilkinto svarbaus projekto įgyvendinimą, lygiagrečiai jau vyksta projektavimo darbai, diskusijos su mikrorajono gyventojais.
Anykščių r. savivaldybės informacija
Akivaizdu, kad vietos savivaldai yra priskirta atsakomybė ir prieš valstybę, kurios institucijos kuruoja ES fondų skiriamų lėšų teisingą įsisavinimą visuomeniniams poreikiams gerinti.
Dėl neteisingo lėšų panaudojimo gali mažėti būsimų projektų rėmimas iš ES fondų.
Mano galva įgyvendinant tokio tipo projektus savivaldybės administracija ir rajono taryba turėtų sudaryti nepriklausomų visuomeninių stebėtojų komitetą, kuris padėtų valdininkams ir politikams nesusireikšmiti ir nesijausti vienasmeniais lėšų ir projekto valdytojais.
Kas ir kur ,kada diskutuoja su gyventojais.Pastatė pavėsines,taip ačiū gerai,bet yra didžiulis bet nedaug trūksta iki pilnos laimės tik stogo,tiesa uždėta kažkokios juostos,bet jos neapsaugo,nei nuo saulės,nei nuo lietaus,architektė sakė bus pavėsinej gražūs baldai.Taigi norėčiau paklausti kas iš jų liks kai lietus lis.