Visai neseniai vilnietė poetė Ilzė Butkutė socialiniuose tinkluose dalijosi Anykščių stoties mokamo tualeto nuotraukomis, vienas anykštėnas baisėjosi prie naujųjų Anykščių kapinių esančiu viešuoju tualetu, o nuo lapkričio pradžios tiek iš miesto, tiek ir seniūnijų buvo surinkti pavasarį pastatyti biotualetai. Anykščiuose liko tik vienas viešasis tualetas, o ir juo naudotis galima ne visą parą.
„Anykšta“ teiravosi: ar rajone užtenka viešųjų tualetų? Kur viešieji tualetai turėtų būti įrengti?
Monika SIRGĖDIENĖ, Valstybinių miškų urėdijos Anykščių regioninio padalinio vadovė:
„Sunku pakomentuoti, nes niekada nesu naudojusis viešuoju tualetu Anykščiuose, nežinau, jie tinkami ar netinkami. Bendrąja prasme, viešieji tualetai niekada geros nuomonės neturėjo…
Manau, kad tualetai turi būti, jų tikrai reikia, ypač – siekiant kurorto statuso. O kiek jų turi būti, atsakyti tikrai negaliu.
Mes patys (urėdija – red. past.) turime tvarką, kuri reglamentuoja rekreacinių objektų tvarkymą ir ten yra nurodyta, kad tam tikro rekreacinio statuso objektai turi turėti ir tualetą. Tokiu atveju mes nevadiname jo viešuoju tualetu. Tai – kilnojamų biotualetų, kuriais aprūpiname lankytojus, paslauga. Jie būna tik sezono metu.“
Per6asi i6vada, kad savivaldybės bendrojo ūkio skyrius taip pat nuspręndė, kad Anykščių miesto ir rajono seniūnijų centrų vietovėse nėra būtinybės žmonėms naudotis viešuoju tualatu, nes jų priežiūrai skirti pinigai išgaravo į administracijos reprezentacijos išlaidų sąnaudas ir būsimų kalėdinių pasibuvimų prie vaišių stalo darbo kolektyvuose apmokėjimo poreikius.
Gerbiamieji, naudokite nešiojamus su savimi indus, tinkamus gamtinių reikalų poreikiams atlikti!