Sekmadienį nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės veikėjų sostinės Gedimino prospekte organizuotas renginys „Švęskime laisvę”, policijos duomenimis, praėjo be incidentų. Renginio baigiamojoje dalyje prie Muzikos ir teatro akademijos (LMTA) susirinko maždaug 600 žmonių.
Sekmadienį nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės veikėjų sostinės Gedimino prospekte organizuotas renginys „Švęskime laisvę”, policijos duomenimis, praėjo be incidentų. Renginio baigiamojoje dalyje prie Muzikos ir teatro akademijos (LMTA) susirinko maždaug 600 žmonių.
Nuo pat renginio pradžios Gedimino prospekte vyko įvairūs muzikiniai ir kultūriniai renginiai. Vėliau renginio dalyviai iš dviejų pusių – nuo Nepriklausomybės aikštės, iš vienos pusės, ir nuo Vinco Kudirkos aikštės, iš kitos pusės, žygiavo iki LMTA, kur nuo pat renginio pradžios skambėjo muzika. Eisenose, policijos duomenimis, dalyvavo apie 250 žmonių.
Prie Nepriklausomybės aikštės renginio dalyviai moksleiviai kartu su menininke Nomeda Marčėnaite siuvo tautinę vėliavą. Ji vėliau buvo pakabinta ant LMTA balkono.
Nuo LMTA balkono skambėjo muzika, trumpas kalbas sakė muzikantai Algirdas Kaušpėdas ir Algirdas Lukošius, N. Marčėnaitė.
„Bičiuliai, pastatykime Lietuvoje kalnus, meilės kalnus. Bičiuliai, saugokime lietuvišką grūdą ir ugdykime europietišką pakantą. Galvokime lietuviškai, o darykime europietiškai (…) Bičiuliai, ne žadėkime Lietuvai, o darykime Lietuvai. Ne raudokime Lietuvai, o gyvenkime Lietuvai. Mylėkime ne save laisvus, o laisvę savyje. Ne save Lietuvoje, o Lietuvą savyje. Tautiečiai, tautiškumas niekada neišeis iš mados, todėl nesidrovėkime būti lietuviais”, – nuo balkono visus ragino A. Kaušpėdas. Jo žodžiai buvo pasitinkami šūksniais „Valio!” ir plojimais.
„Laisvė yra nuostabus dalykas. Laisvė – kaip oras, kai jis yra kasdien, jis yra visada, atrodo kad taip visada ir turi būti, kitaip būti negali. Bet kai pradeda jo stigti, mes dūstame” , – kalbėjo N. Marčėnaitė.
Visi susirinkusieji į renginį prie LMTA su operos solistu Vytautu Juozapaičiu sugiedojo Lietuvos himną. Renginys baigėsi čia surengtu koncertu.
Renginio organizatoriai pabrėžė, kad renginys nėra politinis, plakatų ir vėliavų, išskyrus Lietuvos trispalves, tarp renginio dalyvių nebuvo matyti.
Leidimas organizuoti renginį buvo išduotas Žmogaus teisių stebėjimo institutui ir Lygių galimybių plėtros centrui.
„Čia nėra eitynės. Mes kviečiame žmones švęsti laisvę”, – naujienų agentūrai ELTA penktadienį sakė vienas iš renginio organizatorių, Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorius Henrikas Mickevičius.
„Idėja paprasta – švęsti laisvę. Mes jos nešvenčiame, mes ir tą pačią dieną skaldomės, skirstomės, kovojame. Mes manome, kad Lietuvoje tikrai yra daug problemų, bet kalbėkime apie tai kovo 10 dieną, kovo 12 dieną, o kovo 11 dieną sueikime, pajuskime vienybę ir atšvęskime tai, kas mums visiems yra labai svarbu – laisvę”, – teigė H. Mickevičius.