Vasario 7 dieną, trečiadienį, Anykščių kultūros centre gyventojams buvo pristatyta Anykščių miesto centro namų ir viso kvartalo renovavimo koncepcija.
„Ne visiems renovacija yra naudinga. Mūsų šilumos tinklams nelabai naudinga ir jie turi pertvarkyti savo veiklą, nes šilumos parduodamas kiekis tada yra žymiai mažesnis“, – susitikime kalbėjo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.
Susitikime Anykščių miesto Centro seniūnaitijos seniūnaitis Giedrius Šiukščius kalbėjo, kad apsisprendžiant dėl renovacijos, kiekvieno daugiabučio namo gyventojai priims savo sprendimus.
„Nes mes visi finansiškai esame pajėgūs skirtingai – vieni turi daugiau pinigų, kiti turi mažiau pinigų. Ir nuo to labai priklauso, kiek kainuos renovacija. Jeigu žmogus norės langų didesnių, norės geresnės ventiliacijos ir taip toliau, jis mokės brangiau už renovaciją, jeigu žmogus pasiliks su savo langais, nesidarys kažkokių papildomų investicijų, jis mokės mažiau už renovaciją. Kaina kiekvienam priklausys labai individualiai. Kaip mes tą kainą galime sužinoti? Tai pirmas dalykas, ką turim padaryt kiekvienas savo name – 55 proc. namo butų savininkų turi sutikt ir susirinkt parašus. Surinkus tuos parašus, tada administratorius inicijuoja ir parengia net tris investicinių planų variantus. Namas, kiekvienas pasirinks tai, kas jam pagal kišenę“, – gyventojus mokė G. Šiukščius.
Gero daikto nereikia su tokiom pastangom siūlyti. Primena propagandą geri vaikai tėvų nelanko.
surinkus rašliavą 55% >> pats nemokės už 3__tris planus >> kiek reikes moketi>> paga SAVO KI šę nę
skaitom strapsnį kaip pa im sim
kaip pinigus pa ims
Tik už renovaciją,geras medžiagas ir sąžiningus statybininkus.
Viskas gaunasi atvirkščiai. Ai, ir dar kosminė skola.
Nori viską už dyką gauti
Jei tai valstybės, ES reikšmės žaliojo kurso programa, tai bent jau biznis iš renovacijos neturėtų būti daromas. O dabar ta reikšmė perkelta ant dirbančių žmonių pečių.
Kai namas sugrius,tai pajus plytas tikrai ant pečių.Juk ir Egipto piramidės byra…Nesuprantama kaip namas gali būti be remonto.
Iš kai kurių ypač rišlių komentarų už renovaciją atrodo, kad sunkiai raidyčių ieškodamas dirba tarybos gražbilys renovatorius.
Ne visi galvoja kaip jūs.
Pats gražbiliauji
Juokingas tekstas.
Per sunku jam.
Gyvenu Liudiskiu bendrabuti,butu nera ne vieno socialinio visi turi nuosavus nusipirke..kodel niekas nekalba apie tai,kad butina juos renovuoti.stovi prie pagrindines gatves,ar nesarmata anyksciu valdziai?ka reiks zmonems daryti kai viskas griuna,kiaura??? O dar vadinasi kurortinis miestas.renkasi turistai,sportininkai is uzsienio i viesbuti,praeidami fotkina filmuoja bendrabucius,ir tikrai nesmagiai apie juos atsiliepia… nesvarbu kad jie senos statybos,avarines bukles,tai musu nuosavybe ir mes norime padoriame name gyventi.juk mums nenupirksit visiems butu…gal meras pagalvosit apie tai???
Savininkai turi irgi galvoti.Puiku,kad yra mąstančių,kad reikia renovuoti.
kad renovuoti butina tai net kalbos nera ,bet yra daug bet nama kuriame gyvenu turejo pradeti renovuoti liepos 1 diena buvo grazus sausi orai ,bet renovacija prasidejo lapkricio menesi ,kada prasidejo salciai ir lietus tad jusu manymu ar nuo to pagerejo ar pablogejo darbu kokybe
Žiemą ar galima statyti namus..Kas vadovauja statyboms.Kokie protai Sarmata.
O ne prie to paties miesto šeimininko gatves žiemą asfaltavo?
Gyvenu renovuotame name,kuris buvo iš pirmųjų tvarkomas,bet,kad geriau tai faktas,bet,kad reiks greitai ir vėl tvarkyti tai irgi faktas. Jeigu name nėra statybos darbų suprantančio tai blogai. Keitėsi darbininkai kas savaite ir jiems nesvarbu kaip dirbti. Reikia sąžiningumo ir didelės priežiūros.
Žiūrint kas renovavo namus ir matosi kokia dalis piliečių galiojantis ir supratingi.
jei renovacijos kaina finale virsys buto kaina ,o sildymo saskaitos daznai ir netgi didesnes buna.
Nesąmonė.Kai kurie namai žiemą net šildymo nesijungia.Pasakų nesek .
Renovuotame name butus nuperka labai greitai.
Nerenuovuoji,negauni kompensacijos,nerenovuotų namų gyventojai daugiausia moka už šilumą,
per simta metu neatpirks renovacijos islaidu
Galėsi griūvančiame name sėdėti .
Paveldėtojams vargą uždeda.
Ar be remonto gali pastatas būti.Ir kas dabar nekainuoja.Daug kas iš karto sumoka.Renuovuotų namų butus nuperka staigiai Kurią vietą reikia galvoti,kas amžina viskas yra.
reikia,kad biedni,o iš parduotuvių pilnom tašem,tai numirs senoliai,o vaikams liks apgriuvęs namas,šaunu
Kas pirmi renovavo tie laimėjo.Normalūs gyventojai bent dalis buvo.Daugiausia rėksnių,tai senjorai,bet pasirodo ir jaunimo kiek yra nukvakusio.
Kaip gali namai stovėti be remonto.Viskas sensta .. stogai,plytos byra,kanalizacijos vamzdynai apvynioti skudurais,radiatoriai kokie… Žmonės ,kurie turi savo namus tai ir keičia stogus,šiltina sienas..Reto bukumo gyventojai ,kurie nenori renovuoti.Tik neraudokit ,kad badu mirštate.Nerenuovuotų namai iš balkonų pusės kaip Bangladešo lūšnynai atrodo.
NORS KLAIDAS RASYTINES ISTAISYKIT
Už 16 tukst. Be kompensacijos gali tik asilai renuovotis. Tai neatsiperkantis projektas plius dujų kaina kuri auga.
Kai sienos pradės birėti tai būsi tikras Asilas
kai byres po blekom ir to nematysi ,tai bus baisus geris
Kokiais laikais tokie žmonės gimė.Gal tėvai buvo apsileidę
Gyventojus mokė G.Sukčius
Ką čia kliedi
Geras, bet brangus žmonėms dalykas daugiabučio namo renovacija. Renovavome pagal prieš 5 metus parengtą projektą ir tuo metu buvusias kainas – gyventojams, kuriems nepriklauso kompensacijos, 20 metų turės kas mėnesį mokėti po 60 – 80 eurų už paskolą. 3-jų kambarių buto savininkui priskaičiuota apie 16 tūkst. Eu. su palūkanomis. Savivaldybė galėtų pagalvoti, kaip ji gali prisidėti, juk gražiai atrodantys miesto namai -ir jos siekis. 30 proc. Valstybės parama nėra didelė. Tuo tarpu neretai matome, kad dideli pinigai keliauja visai nereikšmingiems ar net gyventojams žalingiems projektams ir darbams- papildoma parama būtų ne pro šalį.