Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena – tai diena, skirta dar kartą visiems susimąstyti apie eismo saugumą, moralines ir dvasines vertybes, atsakyti sau į klausimą – ar tinkamai elgiamės kelyje? Visų keliautojų globėjas – šventasis Kristoforas. Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija plenarinio posėdžio, vykusio 2009 m. gegužės 26–28 d., metu.
Šią dieną daugelyje Lietuvos katalikų bažnyčių šv. Mišių metu meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius, po Mišių kunigai laimina parapijiečių (jų svečių) transporto priemones. Policijos pareigūnai pagal galimybes dalyvauja Mišiose, organizuoja renginius (prevencines priemones), primindami, kad Lietuvoje minima tokia diena, bendrauja su visuomene, dalija atšvaitus, kitas saugos priemones, turimą prevencinę medžiagą. Keliaujančiųjų ir vairuotojų dienos minėjimas yra saugaus eismo projekto ,,Saugokime vieni kitus kelyje“ sudėtinė dalis. Šio projekto tikslas – keisti eismo dalyvių elgesį, ugdyti kultūrą kelyje, pilietiškumą, atsakomybę ir sąmoningumą krikščioniškų vertybių pagrindu, mažinti žūčių ir sužeistų žmonių skaičių eismo įvykiuose. Projektą, kuris vykdomas nuo 2010 metų, inicijavo Susisiekimo ministerija, Lietuvos vyskupų konferencija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos. Projekto pradžia – 2009 metai (Kauno arkivyskupijoje, Kaišiadorių ir Vilkaviškio vyskupijų dekanatuose).
Skaudu, kad Utenos apskrityje, eismo įvykiuose per 2019 metų 8 mėnesių laikotarpį žuvo 5 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 8). Nukentėjo (įvairius sužalojimus patyrė) 88 žmonės, tarp kurių buvo 10 vaikų. Kartu galime gerinti šią situaciją, pradėdami asmeniniu pavyzdžiu: juk pagrindinė Kelių eismo taisyklių nuostata – savitarpio pagarba ir atsargumas, supratimas ir sutarimas. Laikytis Kelių eismo taisyklių kartu reiškia rūpintis ir saugoti žmones keliuose. Klaidų, padarytų kelyje, dažnai ištaisyti nebegalima. Dėl to reikia daryti viską, kad būtų išvengta skaudžių klaidų kelyje. Tiek transporto priemonės vairuotojai, tiek pėstieji, tiek vairuojantieji dviračius turi pamąstyti apie savo kelionės saugumą. Būtina justi atsakomybę už kitus, būti pilietiškiems, netoleruoti šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimus darančių asmenų. Juk kelių chuliganai, neblaivūs vairuotojai, atšvaitų nenešiojantys pėstieji jau rytoj gali atnešti skausmą į namus.
Prašome apie neblaivius vairuotojus, įžūlius ir pavojingus pažeidimus, keliančius akivaizdžią grėsmę kitiems eismo dalyviams, informuoti policiją.