Artėjant Naujųjų metų šventėms rūpestį kelia prekyba pirotechnikos priemonėmis ir jų naudojimas. Tačiau retas kuris susimąsto, kiek žalos gali padaryti atsainus požiūris į pirotechniką. Nors kasmet daug kalbama apie pirotechnikos priemonių keliamus pavojus, skaudžių nelaimių išvengti nepavyksta. Kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai griežtai kontroliuos prekybą pirotechnikos priemonėmis.
Visi sužalojimai, kurie padaromi dėl neatsargaus pirotechnikos priemonių naudojimo, yra labai pavojingi ir sunkiai gydomi. Tačiau skaudžiausios nelaimės įvyksta naudojant ar gaminant savadarbius pirotechninius gaminius, taip pat nesertifikuotus gaminius. Tokie gaminiai gali būti mirtinai pavojingi. Šie gaminiai nėra išbandomi, nežinoma, nei kokiu atstumu, nei kokia kryptimi įvyks šūvis, taip pat nežinoma sprogimo jėga. Atsižvelgdamas į tai, raginame gyventojus nebandyti patiems gaminti pirotechnikos gaminių, taip pat nenaudoti savadarbių ar nesertifikuotų pirotechninių gaminių.
Pirotechnines priemones gyventojai gali įsigyti iš prekiautojų, kurie turi teritorinių policijos įstaigų išduotus leidimus. Prekiautojai gali prekiauti tik sertifikuotomis pirotechnikos priemonėmis. Prie kiekvienos pirotechnikos priemonės turi būti pridedama jos naudojimo instrukcija.
Naudojant pirotechnikos priemones būtina laikytis visų instrukcijos nurodymų, nukreipti priemonę į viršų ir atsitraukti saugiu atstumu (saugus atstumas būna nurodytas instrukcijoje). Jeigu pirotechnikos priemonė neiššovė, negalima artintis prie jos tiek laiko, kiek nurodyta instrukcijoje, negalima jos ardyti ar uždegti iš naujo.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai kiekvienais metais tikrina pirotechnikos priemonių prekybos vietas, taip pat galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėtos prekybos ir naudojimo vietas (turgavietes, kioskus, paauglių susibūrimo vietas ir pan.), prižiūri, kaip laikomasi pirotechnikos priemonių naudojimo tvarkos.
Primename, kad už pažeidimus Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių Civilinės pirotechnikos dalies (Žin., 2011, Nr. 100-4727) piliečiai pagal Administracinių nusižengimų kodekso 525 straipsnį ,,Priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimas’’:
1. Priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas arba jų nevykdymas, išskyrus šio kodekso 279, 288, 397, 404, 409, 413 straipsniuose ir šio straipsnio 2 dalyje numatytus administracinius nusižengimus, užtraukia baudą asmenims nuo dešimt iki septyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo trisdešimt iki šešių šimtų eurų.
2. Priešgaisrinę saugą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas, dėl kurio gali kilti gaisras, sprogimas, užtraukia baudą asmenims nuo dvidešimt iki septyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiasdešimt iki penkių šimtų aštuoniasdešimt eurų.
885795 53591Good read. I just passed this onto a buddy who was doing some research on that. He just bought me lunch since I identified it for him! Thus let me rephrase: Thanx for lunch! 248090