Spalio 3–7 dienomis Tbilisyje (Sakartvelas) buvo iškilmingai minimas Sakartvelo technikos universiteto 100-metis ir šiame universitete veikiančio Lietuvių kalbos ir kultūros centro 10-metis. Renginių metu ne kartą buvo minimas ir Anykščių vardas.
Svarbiausiu jubiliejaus renginiu tapo spalio 5-ąją surengta tarptautinė mokslinė konferencija „Lituanistika Sakartvele“. Šios konferencijos dalyvius sveikino ir išsamų tematikos pristatymo žodį tarė lituanistinio švietimo pasaulyje globėja Diana Nausėdienė, kiti oficialūs Lietuvos atstovai, taip pat svečiai iš Kijevo (Ukraina) universiteto.
Tarp 21 pranešimo, Sakartvelo technikos universiteto salėje nuskambėjusio vien tik lietuvių kalba, net du buvo skirti Anykščių tematikai.
Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslininkė dr. Laura Laurušaitė savo pranešime „Antanas Vienuolis Sakartvele: literatūrinė reprezentacija“ nagrinėjo anykštėno rašytojo tekstus ir jų prigimtį, vertino gyvenimo Kaukaze įtaką A. Vienuolio kūrybai.
Pranešime „Namai, kur švyti Kaukazas: šimtametės (iš)gyvenimo pamokos Antano Vienuolio muziejuje Anykščiuose“ A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus kuratorius Tautvydas Kontrimavičius pristatė kartveliškus ženklus, iki šiol matomus Anykščiuose, atskleidė kartvelų studentų viešnagių A. Vienuolio namuose istoriją, pasakojo apie reikšmingą vienos istorinės asmenybės įtaką jaunimo ugdymo procese.
Prieš dešimtmetį Tbilisyje įkūręs Lietuvių kalbos ir kultūros centrą bei iki šiol jam vadovaujanti prof. Vidas Kavaliauskas sukakčiai parengė jubiliejinį leidinį, kuriame apibendrino centro veiklas. Jo studentai, šalia įvairių profesinių disciplinų per keletą metų išmokstantys ir lietuvių kalbą, neretai paskui renkasi magistrantūros studijas Lietuvoje, net ginasi daktaro disertacijas lietuviškai, tampa profesionaliais vertėjais, mokslo ar diplomatinių tarnybų darbuotojais. Šventės proga šio centro biblioteką papildė nauji Anykščių krašto leidiniai.
Šalia dviejų filologijos teorijos užsiėmimų per savaitę kartvelai studentai kasmet bent du kartus keliauja į Lietuvą, kad praktiškai ugdytų savo lietuvių kalbos įgūdžius. Jie kaskart lankosi ir A. Vienuolio memorialiniame muziejuje Anykščiuose, kituose miesto objektuose, todėl Anykščių vardas jiems yra puikiai žinomas, vaizdai – atpažįstami.
Dar pirmojoje kartvelų studentų grupėje Anykščiuose viešėjęs ir A. Vienuolio namuose lietuviškai „Užkeiktuosius vienuolius“ skaitęs Giorgi Kobakhidze jau šešerius metus gyvena Vilniuje, dirba Sakartvelo ambasadoje ir dėsto kartvelų kalbą Vilniaus universitete, šiemet rengiasi ginti daktaro disertaciją Vytauto Didžiojo universitete.
Lietuvių kalba susižavėjusi ir studijų metais A. Vienuolio namus taip pat ne kartą aplankiusi Sophio Tabatadzė savo dėstytoją prof. V. Kavaliauską visai pagrįstai pavadina piršliu. Tarp lietuvių kalbą studijavusių kartvelų studentų ji sutiko ir savo būsimą vyrą, dabar jauna šeima gyvena ir dirba Vilniuje, su Lietuva siedama ir savo ateitį.
A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija
Kokia miela širdžiai informacija. Jaučiuosi pakylėtas. Džiaugiuosi. Ir linkiu šiame bare besidarbuojantiems sėkmės.
Jei ne Kontrimavicius, tai kaži kaip ten būtų. Iškalbingas žmogus.