![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2018/02/57081_77715_regular_malkos.jpg)
Prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai gali teikti prašymus kompensuoti išlaidas, patirtas perkant kietąjį ar kitokį kurą. Šios paramos gali tikėtis gyventojai, kurie būstą šildo malkomis,medienos ar durpių briketais, anglimi ir kt.
Ar Anykščių rajono gyventojams pakanka informacijos apie šią kompensacijos rūšį? Ar jums pavyko apie šią kompensacijos rūšį informaciją rasti Anykščių rajono savivaldybės tinklapyje, seniūnijose, miestelių bei kaimų skelbimų lentose?
Kviečiame taip pat pasidalinti informacija tuos gyventojus, kurie yra gatvę kompensacijas už kietąjį ar kitokį kurą. Iš kur sužinojote apie tokią kompensaciją? Ar sudėtinga buvo pildyti dokumentus ir t.t.
Jūsų komentarus paskelbsime laikraštyje „Anykšta“.
Kam tas granules, briketus perka iš pardatuves pa 500 € ? Malkas tai visai kaip Kosmasas ! Taigi pirkit iš ūkininku grūdus ? Dega granuliniam katile pizdec-picdec kaip gerai ! Tona grūdų 200-300 €, a kaitra neišpasakyta !
Saka negalima maista kurynt ? Pochui – svarbu pigu !
Pilni miškai privirti, prikriti šakų aplink miestu. Taigi duokit žmonėms susirinkti tas šakas ! Pakeles pripjauta medžiu – taigi duokit žmanėm ! Uždraudžia istatymais pagaliuką paimti miške, a kokie geri duos kampensaciju… ? Tuoj nusiperst miški uždraus ?
Nuskurdino ,dabar gerus vaidina kompensaciją,paimk tu ją ,cirkas
Ar nors kartą kada koks valdininkas paaiškino ką nors suprantamai? Vis su kokiais išvedžiojimais, formulėmis, paskaičiavimais didžiausiais. Taip ir dabar. Gal kompensacijos už kietą kurą priklausytų, bet kaip žinoti, kaip išsiaiškinti, kaip apsiskaičiuoti?
žmonės jūs turbūt iš medžio iškritę? Paaiškinu: jeigu esat senyvo amžiaus ir gyvenat vienas tik iš pensijos( kartu su jumis negyvena joks papildomas žmogus),nedeklaruojate savo žemės,ar nenuomuojate jos ūkininkui,negavote kitų papildomų pajamų parduodant mišką,gyvulius ar kt.jums bus suteikta kieto kūro kompensacija. Tereikia kreiptis į savo seniuniją,soc.skyriaus darbuotoja su asmens dokumentu ir per 5 minutes bus viskas užpildyta gauti kompensacijai. Beje,šiais metais kompensacijos jau skiriamos ir už spalio mėnesį. Anksčiau buvo tik nuo lapkričio. Taip,kad negrybaukit po nežinia kur,o skubėkite teikti prašymą. Man tai keista,kad žmonės sugeba rašyt komentarus,o elementariausio dalyko nežino nei kur kreiptis,nei kam ji skiriama,nei su kokiom priežastim nėra skiriama. Dirbančiam žmogui ir gyvenančiam ne vienam taip,reikia daug dokumentų pristatyt. Ir ko gero šiuo atveju kompensacija nebus skiriama,nes išneša pajamos išgyvent ir be jos.
O kaip su, kaip skelbė Vyriausybė, galimybe gauti kompensaciją dirbantiems, net iki vidutinio darbo užmokesčio uždirbantiems gyventojams? Kiek suprantu, klausimas ne dėl amžinų pašalpinių šiais metais iškilo. Bet kai imi ieškoti – niekas nieko nežino, o juo labiau seniūnijose. Ima atrodyti, kad Vyriausybė primelavo, nors SADM, atrodo, net paveiksliukai sudėti kokio dydžio jos turėtų būti, kad gyventojai revoliucijos nesukeltų, arba kažkas sabotuoja.
Čia blwt ne kompensacija, o patyčios. Sistema tokia, kad atšoka fantazija, nuolatiniai ubaginėtojai tai gal ir turi kantrybės dyką kaulą gauti, nes jų esmė ir yra ant dykučio gyventi. Stengiesi, vertiesi be jokių kompensacijų, o praeini pro socialinius būstus, kur langai atlapoti (nes per karšta ir šiluma nereguliuojama), triukšmas ir myžalų kvapas. Ir nieko. Tai ir pagalvoji, gal geriau pasinešti į bucharikus su pašalpinio statusu?
Niekur tokios informacijos nemačiau. Tik girdėjau važiuodama autobusu per Lietuvos radiją, kad nereikia atnešti malkų pirkimo kvito kad kompensuotų už malkas jeigu pajamos yra mažos. Kokio mažumo turi būti pajamos iš kalbos nesupratau.
Makaronai ant ausų apie kompensacijas. Teoriškai yra, praktiškai – išgraužk. Buvo laida, kurioje analizavo reikalavimus, net pyktis ėmė dėl to pasityčiojimo iš žmonių.
O kur ji paskelbta? Ieškojau internete, tai tik ministerijos informacija, savivaldybės net google nepadėjo surasti.
Tyčia informacija teikiama nesuprantamai, visokių biurokratinių reikalavimų prigalvota, kad kuo mažiau žmonių kompensacijomis pasinaudotų. Tik gerovės valstybėje Lietuvoje taip ir gali būti.
Kėdainiai
Kompensacijos neprašysiu, nors ji ir priklausytų. Kiek reikia popierių pildyti, visokių pažymų gauti, dar eilėje lauk, gaišk laiką. Iš anksto valdininkai turėtų normaliai viską paaiškint, kad visi žinotų, kam kokios išmokos priklauso. Dabar sugeba biurokratai taip viską supainiot, kad nieko nesuprasi.
Prie Ruso buvo rojus pigu, žmogus buvo pirmoje vietoje ,dabar Europa skurdas badas išmaldos baisu,čia tik pradžia,ar vertėjo parduoti valstybė už alų ir skalbimo miltelius ??
Gaila kad nesupūvai gulage prie ruso.
tai varyk i rusija
Prašyma pateikėme kompensacijos šyldimo kūrui pinigėlių dar nematėm už ten
Visi gali kreiptis dėl kompensacijų už šildima nors ir šeimoi du dirbantys, ką čia nesąmonės kažkas rašinėja kad pijoka pašaliniai ir veltėdžiai jie dažniausiai niekur neregistruoti ir niekur nesikreipia
Seneliai viename name gyvena 60+ metų, dabar trūksta kažkokio popieriuko, kad gautų kompensaciją, kad jį sutvarkyti reikia 15 tūkst., tai ar tikrai verta? Jie tik gražiai suokia, kad susirinktų pliusiukus ir prideda biurokratinių saugiklių, kad tik tų kompensacijų neduot. Va ir visa politika.
Keista tik viena kai reikia iš žmogaus išlaikyti institucijos tą padaro greitai be žmogaus žinios ir sutikimo o čia reikia eiti rinkti visokią makulatūra kia tos paramos reikia ir visai seniems 80/90 metčiams ne visi mokyti sugebantys visur kur nueisi pilni kabinetai sėdi nieko nedirba kai reikia duoti tam senjorui po nosimi ir kompai ir telefonai anglijoj nereikia vaikščioti išmaldos prašyti viskas pravesta išskaičiuota kada išmoksite dirbti gėda akmens amžius LT algas gauna šimtai giminės
pažįstamų sukurtos veltėdžių darbo vietos todėl ir bėga vaikai svetur nenori tėvų likimo taip toliau laikykit vairą nuvažiuosit ten kur būsit smerkiami ir prakeikti Sėkmės
Pagarba redakcijai, gal jūsų dėka sužinosime tiksliai ar galim prašyti kompensacijos,nuo kokios sumos pensijos jau nebeduoda ir kas dar įskaičiuota,
kad savivaldybė paskelbtų pagal kokią formulę skaičiuoja kompensaciją, nes labai neaišku: vieniems „ašaros”, kiti, turintys miško ir kito nekilnojamo turto gauna žymiai daugiau, nors gyvenamas plotas beveik toks pat.
Anykščiai kita Respublika, nesilaiko įstatymų kaip nori tIaip skaiciuoja.
Gal Anykšta suprantamai paskelbtų taisykles kas gali pretenduoti į kompensacijas. O tai valdininkai kai pradeda aiškinti, tai nieko nesuprasi iš tų jų išvedžiojimų.
Jejgu valdinykai visku gerai išaiškintų tai takiu darmajedu katre nori kampensaciju butu labai daug. Užtat ir aiškina narakiai nesuprantamai, miglotai kad niekas nesuprastu ir nygdi neješkot jakiu lengvatu užu malkas ar unglis. Da gerai kad pre miška gyvenam, tai malkų už dyka prisirenkam a tai nagom subinem vaikščiatumem.
Tokiom jadzem po 89 už elektrą galėtų pakelti žinotu ,kas darmaedai
Pirmiausia išmokite taisyklingai rašyti, o tada komentuokite. Dabar tai čia kažkokie,, Padebesių Janės ” kliedesiai
Kai tik laikraštis paskelbė šią diskusiją, savivaldybės svetainėje pradėjau ieškoti ta tema kokios nors informacijos. Nieko neradau, nors ten pilna visokių atsakymų, paaiškinimų, net bereikalingų temų. Jokios informacijos apie kompensacijas už malkas. Kiek teko bendrauti su kaimynais, tai priėjome išvados, kad tokių išmokų gali tikėtis tik visokie pašalpiniai, bedarbiai, pijokai, o dirbantis žmogus, negirtaujantis, nors algelę ir kuklią gaunantis jau paramos negali gauti.
Šildau namus malkomis, kurių kaina kaskart vis kyla. O jokiomis kompensacijomis nesinaudojau iki šiol, nors labai norėčiau. Bet niekur nerandu reikiamos informacijos, kas turi teisę naudotis tomis kompensacijomis. Visur, tiek ministerijos klerkai, tiek rajono savivaldybės darbuotojai taip painiai viską aiškina, kad neįmanoma suprasti. Kad tuos paaiškinimus su visokiomis taisyklėmis paprastas žmogus suprastum, turėtum būt baigęs bent tris universitetus su aukštosios matematikos specializacija.