Šį savaitgalį kviečiame padiskutuoti apie verslą kaime.
Kaip manote, ar pelningas verslas yra įmanomas kaime? Kokie verslo pavyzdžiai Anykščių rajone kaimuose jums atrodo užkrečiantys? Apie kokį verslą kaime pasvajojate, tačiau abejojate, kad jis būtų sėkmingas? Galbūt tai galėtų būti nauja parduotuvė, vaškinių žvakių fabrikėlis, o gal varškės sūrių gaminimo linija..?
Jūsų komentarus paskelbsime antradienio laikraštyje „Anykšta“.
831318 738259BTW, and I hope we do not drag this too long, but care to remind us just what kind of weapons were being used on Kurds by Saddams army? Towards the tune of hundreds of thousands of dead Talk about re-written history 40448
800940 981701I always was interested in this subject and still am, regards for posting . 539055
Kaime dabar nebe bulves ar burokus augina, o verslą daro žemę užstatydami bokštais su malūnų sparnais vėjui gaudyti arba stiklinėmis plokštėmis pievas užsodina. Vat ir verslas…
Patarciau kaimo parduotuviu savininkam pirkt is PC prekes kuriu galiojimo laikas tuoj baigsis ir nukainotos ,ir uzdejus nedideli antkaini prekiaut savo parduotuvej , juk kaimo zmones nera isrankus kaip miestieciai , o stipru alu uzsisakyt tiesiai kad tiektu aludariai is Birzu ar Pasvalio , jie moka daryt ir zmones mielai ji gers.
Kaimų privačių parduotuvių savininkai ir savininkės turėt labiau rūpintis pirkėjų aptarnavimo kultūra, prekių asortimentu, o ne tik kainų didinimu ir pletkų nešiojimu. Parduotuvės tampa gandų surinkimo ir platinimo vieta. Toks tad ir verslas kaimuose. Reikėtų, kad tokias parduotuves dažniau aplankytų inspektoriai iš Mokesčių inspekcijos, sanitarijos, maisto ir veterinarinės tarnybos. Daug kas ten akis bado.
Matomai nelabai bado, kad tik apkakbų lygyje žinovu prisistatai. Jeigu bųtum bent Juozo lygio tai įvardintum konkrečius faktus, o dabar tik pliurpalizmu ir pavydo jausmo paridymu užsiimi.
Mano galva redaktorius ne nuo tos pusės pradeda veiksmą ir diskusiją. Čia reikėjo visų pirma pakalbinti savivaldybės verslo informacinio centro direktorę, kaimo reikalų ir investicijų skyrių vedėjus, mero patarėją investicijų klausimais ir pateikus kompetentingų specialistų ir valstybės tarnautojų nuomones, pateikti diskusijai visuomenei, užduodant klausimą kaip visuomenė vertina savivaldybės kaimo reikalų ir verslo galimybių politiką ir praktinius darbus. Manau, kad ir partijų programose buvo įrašyti kaimo verslo skatinimo uždaviniai, kurie galimai per valdymo kadenciją įgyvendinti, o spaudos atstovai tik negali to paskelbti dėl vienokių ar kitokių suprantamų priežasčių.
Geriausias verslas kaime – privačios parduotuvės, mat kooperatyvas daug kur savas uždarė, o auto parduotuvės ne visur atvažiuoja. Bet kai kurie tokie sodžiaus verslininkai labai piktnaudžiauja: užkelia kainas, pardavinėja pasenusius produktus, kada nori krautuvę uždaro, kada nori atidaro arba be priežasties po kelias dienas nedirba iš viso.Niekas tokių privačių kromelių nekontroliuoja.
nu tai ir pati ponia kada nori savo trobą uždarai ir išeini grybaut ar pas kaimynes liežuvaut, niekas nekontroliuoja, nei seniūnaitis, nei seniūnas nei darbo birža, nei rajono tarybos nariai, nei spaudos cenzūra. Ką nori tą rašai į laikraštį….
Galėtum dirbt kaimo žinių redaktoriu ir daryti iš to ”pletkų platinimo” verslą. Anykščių rajono gyventojų tarpe didelė paklausa pletkų žinojimui ir dirbančių tokį platintojų darbą netrūktų kiekvienoj seniūnijoje eilės sustotų, dirbtų be didelio atlygio, už galimybę pletkinti pirmoms (-iems).
Rubikių Branys varo samagoną ir dar reklamuojasi. Kur žiūri policija? Juokai juokais, bet ne vieno kaimiečio sodyboje varoma trauktinė. Štai kur verslas. Jei naminukė skaidri kaip ašara, stipri, kokybiška, tai klientų nestinga.
savo kaime augini kanapes ?
Durnas klausymas. Kake verslai gali buti kaime kai tie kaimai jau baigia sužlugti. Neliko kaimi makyklų, medpunktų, daug kur uždaryti kulturas namai, bibletekos, autabusai jau kai kur retenybe. Baigia gyvuliu fermas sužlugt, ukininkai del mažu piena kainu nebelaika karviu. Tai kake gali buti verslai, kai lika kaimi keles bobelas ar seniai pirdylas.
Sava kaima verslu paveldėjau iš sava tėva, tas iš mana senele. Aina verslas gerai, neraike pa jokius užsenius važiuot. Svarbu kokybi geru išlaikyt !
Nieko naujo, kad nyksta. Kada uždaryta Kunigiškių, Vaitkūnų, Žaliosios mokykla? Taip buvo nuo Sniečkaus laikų. Nauja dabar buvo tik tai, kad šią vasarą buvo specialūs reisai į Vaitkūnų ir Aulelių kaimus per vasaros atostogas. Reiškia gyvenimas šiek tiek gerėja.
O dar kaip Auleliuose įjungta gatvių apšvietimą, tai bus tikras pasiekimas.
Kaime reikia steigti ’’vaikų gamybos fabrikus’’. Vienas toks jau įsteigtas prie Mušiejaus ežero ! Ten veža vaikus iš visos šalies ’’perprogramuoti’’.. 🙂
Verslas pavykęs, nes kai kas teigia, kad ’’fabriko’’ savininkai turi ’’apsaugos stogą’’ net iš LR Seimo ?
Gal perprogramavimo stovykla. Vaikų gamybos fabrikas negali būti, nes nei du patinai, nei dvi patelės gyvybės nesukuria.
Tikrai alaus barai kaimuose klestėjo. Dabar jie išnyko, nes nebeliko ir pijokų, ir alus smarkiai pabrango. Neliko ir normalių kavinių, kur pavalgyti būtų galima. O ir kas eitų į tas kavines, kai kosminės kainos visur. Nebent gali kaimuose išsilaikyti automobilių remonto dirbtuvės, ir tai, jei ten dirbs geri, sąžiningi meistrai ir jei kainos bus normalios.
Vienu laiku kaimuose gera verslo niša buvo alaus barai. Užsidarė ir tie vienas po kito. Nebėr kam bokalus kilnot, alus brangus