Šį šventinį savaitgalį kviečiame padiskutuoti apie valstybinių švenčių paminėjimą Anykščiuose.
Kaip manote, ar reikėtų keisti valstybinės vėliavos pakėlimo vietą? Vienas iš pasiūlymų komentaruose buvo, kad tam kur kas tinkamesnė vieta būtų Vyskupo skveras, o ne Antano Baranausko aikštė.
O gal per valstybines šventes reikėtų rengti eisenas, kurios vienu metu Anykščiuose pradėtos organizuoti?
Kokie Jūsų pasiūlymai, kad valstybines šventes paminėtume su pakilesne nuotaika ir, svarbiausia, norėtume jose aktyviai burtis.
Jūsų komentarus išspausdinsime laikraštyje „Anykšta“ .
Tradicines šventes ir reikia švęsti tradiciškai: su valstybinės vėliavos pakėlimu, Šv. Mišiomis, koncertais. Tik jau kažkokių eisenų nereikia, nes primena sovietmečio eitynes per spalio šventes ar gegužės pirmąją. Bet reikėtų griežčiau kontroliuoti, kas miestuose, miesteliuose ir kaimų gyvenvietėse pažeidžia Vėliavos įstatymą. Daug kas visai nekelia prie savo namų ir net įstaigų vėliavų per valstybines šventes, o kai kas tiesiog tyčiojasi- iškabina kažkokias apskurusias, išterliotas draiskanas kur nors balkone ar net medyje ir galvoja, kad tai gražu.
Kovo 11-oji, kaip ir Vasario 16-oji, labai visiems lietuviams turėtų būti džiaugsminga ir prasminga diena. Tokias šventes turėtų gražiai ir džiugiai švęsti mokyklos, bibliotekos, kultūros namai, bendruomenės ir pan. Bet ar taip būna iš tikrųjų, tai labai abejotina. Šiaip kartais koks nors nereikšmingas renginys išreklamuojamas, išgarsinamas internete, Feisbukuose, žiniasklaidoje. O apie svarbioms Lietuvai datoms skirtus renginius skelbiama labai mažai- ar tie renginiai iš viso neorganizuojami, ar nėra kuo pasidžiaugti, ką paviešinti.
Jeigu vėliavos kėlimas šventės metu yra garbingas aktas, jį turi atlikti išskirtinai garbingi žmonės. Ne vienas pavyzdys rodo, kad taip nėra. Privilegija saviems bent čia netinka!
Po trisdešimt metų Lietuvoje vis dar draudžiamos KGB liustracijos šventės nebus linksmesnės: dabar dar daug neliustruotų valdžiagyvių ir jų anūkų apsimesdami garsiai šūkauja apie neva karštą meilę Tėvynei.
Paskelbtas sveikinimas, pasirašytas savivaldybės vadovų. Taip ir kyla klausimas ar dar yra savivaldybės meras, išrinktas tiesioginių rinkimų metu ar kaip čia yra?
Daugiavaldystė, daugiapatystė ir liberalus laisvas valdymas- kas nori tas vadovauja….
Kolonija,tai ,na-ar čia atsakymas į jūsų diskusiją?Gal galima tokias nesąmones pašalinti?Žmones ryškiai susipykę su protu
turintiem situ kortelu misli taburetku atsisest pasiulis per velevos pakelimu
Tamstos mintis bus panaudota prieš rinkimus rengiamų valstbinių švenčių minėjimų metu, akcentuojant politinių patijų ir valdančių rajoną lyderių socialinį jautrumą Anykščių žmonėms.
Mano nuomone švenčiant valstybines šventes reikia jaustis savos valstybės piliečiais ir tarnautojais jai, o kaip jau tą oficialią šventės dalį organizuoti tai sprendžia mero komanda- ptarėjai.
Čia paprastų anykštėnų nuomonė ir diskusija bevaisė. Redaktorius tokį klausimą turėjo pateikti rajono kultūros tarybai metų pradžioje, kad ir vadovai išgirstų ir pasiruoštų šventiškai švesti kartu su anykštėnais net ir neturinčiais tos vardinės kortelės.
Normaliai švenčiama. Klasikinė oficialioji – rimtoji dalis su vėliavos pakėlimu, pamaldomis ir dar kai kuo, o po to jau pagal fantaziją – koncertas, varžybos, vaišės ir t. t. Laisvės diena tam ir yra, kad jas švęstume laisvai – kaip kam geriau.
Kada Lietuva bus laisva ????
Kada Lietuva bus laisva ????
Šlykštu –
prie VĖLIAVOS iškviesti
… juos TSKP YSTUS
ir giedoti , prisipažintinen
VAIKAMS,
Nusikaltimas
LAISVAI LIETUVAVAI
Bailys lovaišai lai PASIRODO.
Be komentarū
KENCIU LIETUVA
klausimas JĖGA.
O kur dings JO BAU balsiai pataluos TOMYLINAI iš LIETUVOS.
Tautai pireš ŠVENTES …jėgos TIRPSTA.
SĖKMĖS.
JO BAURBALSIAI PATALUOS tikiu
žino LIE tu VOS . švenčių RECEPTĄ.
Rinkėjai, Žmonės unt tynasos raikia pasikreipt.
DŪMAJŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲŲ
Man atroda kad nesvarbu katroj vietaj rajkia valstybini vėliavu iškelt, ale svarbu kaip pačias švintes minėjimu arganizuot. Par mum labai visas švintes panašias- pasmeldžiam bažnyčiaj, iškeliam vėliavu, kas nors kalbu pasaka, dar koks kancertėlis būna. Tuo vyskas ir pasbaigia, kas kur visi išsiskirsta. A juk galat būt kake renginiai par visu dienu, kancertai, parados, sustikymai tegul vyksta visur ir visu dienu. Dar švintes turėt but linksmesnes, a atroda, kad gedulu visu laiku švinčiam, surugi, pikti, paniure esam.
Per šventes žmonėm reikia duot nesūdytos kareviškos košės. Druskos prispirkę visi be proto nebežino kur ją dėti
Koke ce šventė veleva pakėlė pagieda ce tik visiški ablavukai aina!
… čia gi vardan rinkimų>
… laiatsako Sąžiningai – aš atda buvau …. TSKP , aš buvau Vaikystėje, …. bet dabar PESINYKAI jue DULKINU vardan LIETUVOS.
Išrinkųjų jūsų ŠVENTĖ mums, o ne jums lietuvos žmonės (rinkėjai)
Marš kampan – mes švenčiameeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee