Prasidėjo ruduo, vakarai tampa vis tamsesni… Tad šį savaitgalį kviečiame padiskutuoti apie Anykščių miesto bei rajono miestelių bei kaimų gatvių apšvietimą.
Kaip manote, ar reikia taupyti gatvių apšvietimo sąskaita? Kurios gatvės turėtų būti apšviestos geriau?
Jūsų komentarus išspausdinsime antradienio laikraštyje „Anykšta”.
Žuvies gidas šventėms: kaip išsirinkti ir paruošti?
Kūčios ir Kalėdos – jau visai šalia, o kartu su jomis artėja mieliausias metų laikas, kai prie bendro stalo renkasi...
Na jausmas kad Anykščių miestelis gyvena komendanto valandoje.Visi 23:00 misgoti 6:30 prabundam.O dar turustų nori turėti su tokiomis tamsiomis gatvtmis.Visko būna ,kad ir vėliau grįžti namo .Tamsu kaip viduramžiais. Tai jam tuosnaujus apšvietimo žibintus kad ir Šaltupio gatvtje sumontavo?Vienur taupo kitur švausto .Liūdna .
Tikriausiai tenka namo grįžti jau tada, kai laikrodžio nepažįsti? Visame miestą apšvietimas anksčiau kaip 24 .00 neišjungianas. Apie kokias 23 sapalioji? Išsinarkotink, valkata
Džiaukitės, kad išvogtoje ubagynėje nors kažkiek gatves apšviečia.
gal matei kas vogė? Ar ir pats teip darei, kol galėjai, a? Ar dabar džiaugiesi dėl to, kad neliko to ką ”išvogė” ???
savivaldybė įsirengusi ant savo pastato stogo saulės elektrinę sutaupys lėšų savo kabinėtų apšvietimui ir už sutaupytaus pinigus įjungs gatvių apšvietimo lempas 30 min ilgiasniam laikui, o jeigu už išduotus leidimus vėjo jėgainių statytojams ir už tai gautus pinigus į rajono biudžetą įjungs ir sodiečių gyvenviečių apšvietimą, tai Anykščių rajonas pasieks Skandinavijos lygį, kur ir miškuose esantys keliai apšviesti.
Prie Tubio prailgino apšvietimo laiką mieste. Nuo tada šviečia iki 00.00, o pagrindinės dar ilgiau.
Prie Obelevičiaus prailgino kaimų apšvietimo terminą. Dabar įjungia per laiko persukinėjimą, anksčiau jungdavo prieš pat vėlines.
Pagal tokią tvarką prie Žiogelio ką nors pakeis… Nors kaip atsimename KGB KAPITONO laikus, tai buvo visiškas košmaras.
Da viskas čia normaliai, kokių dvyliktų naktes gali injungt, ir tai kai gerai atšals, darbo daugiau turėsiu. Lėtas miestas, turėtų ir lempos lėtai insižiebt
Jak savivaldybė nupirktų ir Svėdasam bent 10 švičiančių mėnulių, tai gal ir neberaiktų gatvių liktarnų žibint net ir iki 9 vakaro. Egi mūsų seniūnas susrūpinys kurioj vietoj miestely pertumsu. Taigi tegul sušaukia žmones pasitariman unt Buivydaitės aikštės ir sužinos, ko dar iki šiol nežino. Tik tegul košės su spirgais išverda, tai suveis daugiau norinčių pasakyt kur tumsu būna.
Būtinai reikia apšviesti ir miestelių bei kaimo gyvenviečių gatves kuo anksčiau, nelaukiant vėlyvo rudens. Reikia taupyti lėšas kitur, o ne čia.
ir sodiečiams ir miestelėnams būtų saugiau ir važiuoti ir eiti gatvėmis, tamsiuoju metų laiku, jeigu jos būtų apšviestos. Tikrai, Tamsta sodieti, esate teisus, kad taupyti reikia ne šių išlaidų sąskaitaita, o gal mažiau išleidžiant savivaldybės perkamoms teisininkų paslaugoms, ar dalyvavimo teismuose išlaidoms dėl netinakamai priimtų sprendimų ir kylančių teisminių ginčų, kurių pasekmėje dar ir priteisiamos kompensacijos iš savivaldybės sąskaitos, o ne iš tuos neteisingus sprendimus priėmusių atsakingų asmenų.
Kaip suprantame dauguma miesto ir savivaldybės teritorijoje esančių gatvių priklauso savivaldybei ir gatvių apšvietimas viena iš savivaldybės teikiamų viešųjų paslaugų. Kadangi dabartinė savivaldybės administracija siekia teikti gyventojams ir verslui kuris tiesiogiai susijęs su viešosiomis paslaugomis, tik koybiškas paslaugas pagal ISO kokybės valdymo sitemą, tai peršasi išvada, kad neapšviestos gatvės negali būti suprantama kaip paslaugos kokybės rodiklis.
Savivaldybės kokybės politika sako:
„Strategija ir planavimas. Renkama informacija apie esamus ir būsimus suinteresuotųjų šalių poreikius, numatomas poveikis ir veiklos rezultatai, surenkama patikima informacija apie visų suinteresuotųjų šalių požiūrį, kritiškai stebimas strategijos ir planavimo įgyvendinimas, laiku atnaujinamos technologijos, diegiamos ir taikomos naujovės, padedančios kurti naujas, tobulesnes paslaugas gyventojams.”
ir .t.t.
negalima, nes taip pažeidžiamos gyventojų ir piliečių teisė į galimybę turėti saugią aplinką urbanizuotoje gyvenamojoje vietovėje, kurią valdo savivaldybė, o ne patys tos vietovės gyventojai ar kiti privatūs asmenys, galintys susitarti ir nuspręsti be valdžios įsikišimo.