Mobiliam darbui su jaunimu šių metų Anykščių rajono savivaldybės biudžete skirta 16 tūkst. eurų (iš pradžių planuota skirti 5 tūkst. eurų). Kaip skelbia Anykščių jaunimo klubas,šiais metais mobilus darbas su jaunimu bus vykdomas penkiose vietovėse: Andrioniškyje, Leliūnuose, Ažuožeriuose, Budriuose ir Viešintose.
Ką žinote apie mobilų darbą su jaunimu Anykščių rajone? Kokiais kanalais apie tai jus pasiekė informacija? Galbūt jūsų vaikams teko dalyvauti šiose veiklose? Kokios patirtys, įspūdžiai? Kokie jūsų lūkesčiai iš mobilaus darbo su jaunimu?
Jūsų komentarus išspausdinsime laikraštyje „Anykšta“.
Mobilus darbas su jaunimu Lietuvoje yra svarbi socialinės ir švietimo veiklos dalis, skirta pasiekti ir įtraukti įvairiose aplinkose esančius jaunus žmones, ypač tuos, kurie yra mažiau pasiekiami tradicinėmis švietimo ir jaunimo darbo formomis. Šis darbas apima įvairias veiklas ir programas, kurios vykdomos neformaliojo švietimo principais ir yra orientuotos į jaunų žmonių asmeninį, socialinį bei profesinį tobulėjimą.
Pagrindiniai mobiliojo darbo su jaunimu bruožai Lietuvoje:
Tikslinė grupė: Dažniausiai mobilusis darbas su jaunimu yra orientuotas į jaunuolius nuo 14 iki 29 metų, ypač į tuos, kurie gyvena atokesnėse vietovėse, socialiai remtinose šeimose arba patiria kitokią socialinę atskirtį.
Veiklos formos: Mobilusis darbas su jaunimu gali apimti lauko darbą, mobilias jaunimo erdves (pvz., autobusus ar mikroautobusus, kurie transformuojami į judančias jaunimo erdves), įvairias edukacines ir prevencines programas, sporto ir laisvalaikio veiklas, menines ir kultūrines iniciatyvas, taip pat asmeninio tobulėjimo ir karjeros planavimo konsultacijas.
Organizatoriai: Mobilųjį darbą su jaunimu Lietuvoje vykdo tiek viešojo, tiek nevyriausybinio sektoriaus organizacijos, įskaitant jaunimo centrus, nevyriausybines organizacijas, savivaldybių jaunimo reikalus koordinuojančias institucijas.
Finansavimas: Ši veikla dažnai finansuojama iš valstybės ir savivaldybių biudžetų, ES fondų, taip pat gauna paramą iš įvairių fondų ir programų, skiriamų jaunimo politikos įgyvendinimui ir socialinei įtraukčiai skatinti.
Iššūkiai ir perspektyvos:
Pasiekiamumas: Vienas iš didžiausių iššūkių – užtikrinti, kad mobilusis darbas su jaunimu pasiektų kuo daugiau jaunuolių, ypač atokesnėse ar mažesnėse vietovėse.
Įvairovė: Svarbu, kad veiklos būtų įvairios ir pritaikytos skirtingų poreikių turinčių jaunuolių grupėms, skatinant jų socialinę įtrauktį ir aktyvų dalyvavimą visuomenės gyvenime.
Kokybė ir profesionalumas: Nuolat kylantis poreikis užtikrinti aukštą veiklų kokybę, profesionalų jaunimo darbuotojų rengimą ir metodinę pagalbą.
Baikit su savo mobiliu darbu.Siūlau labai paprastą įdėją. Pajudėkit jaunimėli ir surinkit info apie besiformuojančius nelegalius savartynėlius tiek prie savivaldybės kelių, tiek prie garsiojo siauruko ruožo, prie Šventosios upės Anykščių rajone. Padarykite interaktyvų žemėlapį ir suorganizuokit keletą „Darom” akcijų.Va čia tai bus nauda ir meilė Anykščių kraštui, ir rezultatas akivaizdus. Va tada tikrai Jums pinigų iš biudžeto nebus gaila.
Kam veikti senais metodais, važiuoti į seniūnijas jeigu bendrauti ir spręsti reikalus galima nuotoliniu būdu, pasinaudojant šiuolaikinėmis komunikavimo priemonėmis. Tegul Jaunimo klubas paprašo Trečio amžiaus universiteto atstovų, kad išmokytų naudotis socialiniais tinklais, feisbuku, video ryšiu…
Nieko negirdėjau apie jaunimo darbus. Girdėjau, kad Anykščių būbliotekoj užima vietą nes profesoriaus Antano Tylos padovanotos knygos netelpa. Dar girdėjau, kad gauna tūkstančius eurų vieni kitų apdovanojimams organizuoti. Būtų mano valia, aš už šituos pinigus pensininkams laikraštį užsakyčiau. Būtų švietėjiška veikla.
Tai ar ne šitam jaunimo klubui kilo mintis dalinti jaunuoliams prezervatyvus ir taip skatinti paleistuvystę? Išeitų, kad iš rajono biudžeto skirti tūkstančiai išleisti visokiems niekams? Anykštos žurnalistai turėtų rimtai tuos reikalus pagvildenti ir paskelbti visuomenei.
tai tu siūlai barškintis jaunimui be prezervatyvų-taip kaip komjaunimo laikais atvaževęs į kolūkį iš rajono komsekretorius ir kolūkio zotechnikę ir kultūrnamio vedejėlę po-litiškai suorentodavo tinkama rajono vykdomajam politine linkme. Dar ir aktyvius kolūkio jaunuolius prie alaus paskatindavo kaip melžėjas prisukt prie gvinto…
darban raikia a ne?
Ar nebus pinigai skirti propagandai,kaip tapti pediku, iskrypeliu,dabar Europos vertybė.
Keista, bet žymiausias pedikas yra Rolando Pakso patarėjas R. Ačas. Vežė traktorius iš Rusijos, draugavo su Borisovu… Gal ne Europoje, o kitoje pusėje jie veisiasi?
Tegul jaunimas ne dykaduoniauja ir kaulija mokesčių mokėtojų pinigų kažkokiems abejones keliantiems projektams, mobiliam darbui su jaunimu, bet konkrečiu darbu užsidirba. Kiek aplinkui gyvena vienišų, apleistų žmonių, kuriems reiktų pagalbos nuvykti pas gydytoją, priskaldyti malkų, atnešti maisto produktų ir pan. Gal kai kam reiktų ir sniegą kieme nuvalyti ir kitokius darbus atlikti. Štai kur būtų konkretus, o ne kažkoks mobilus darbas.
I. Bereznevičiūtei reikia surinkti informaciją apie keleto rajonų Jaunimo klubų veiklą. Kokios veiklos kryptys, kokie rezultatai ir koks skiriamas finansavimas iš biudžeto kituose rajonuose. Man nepatinka jaunimo atstovų nuolatinis pinigų „kaulijimas” iš biudžeto, nepagrindžiant realiais projektais ir nauda bei nepateikiant jokių ataskaitų apie rezultatus.
Jau ne pirma kadencija rajono taryboje yra toks aršus jaunimo reikalų „gynėjas”, išrūpinantis iš savivaldybės bendrojo biudžeto lėšas išskirtinai besikreipiančiųjų ne konkurso būdu, įdarbintų rajone etatinių jaunimo klubo organizacijos veikėjų išlaikymui t.y. darbo užmokesčiui mokėti už veiklas, kurios pagal principą turi remtis savanorystės pagrindais bei jų pritrauktomis lėšomus iš privačių verslo rėmėjų. Savivaldybės biudžeto lėšomis gali būti dalinai kompensuojama tik realios faktinės veiklų išlaidos, reikalingos priemonėms įsigyti ar patalpų nuomai bei transportui eksplotuoti kuro sąnaudoms padengti pagal pateiktas paraiškas tiems, kas atitinka darbo su jaunimu kriterijus.
Dabar gi panašu į sovietinių laikų rajono komjaunimo sekretorių ir jų komitetų darbą už algą. Kaip tai vyko gali papaskoti dar ir dabar kai kurie savivaldybės administracijoje dirbantys, buvę tais, sovietiniais laikais jaunimo reikalų organizatoriai. Galimai tokių politikų patirtis perduodama iš kartos į kartą?
Girdejau kad ir Svedasys vejkia kažkokis jaunima klubas kultūras namų rusy ar kitur. Ale ja veiklas nematyt, gal kur pogrindy jaunimas vejkia kažkū. Kai mestely būna aplinkas tvarkyma talkas ar kake renginiai taj jaunima nelabaj matyt. Rajka kad rajony but kokia viena arganizacija ir vienyt visa rajona jaunimū, je vejkla tūri būt aiški, ne tik pinigū pajėmimū iš biudžeta.
Nieko negirdėjau apie debylū jaunimas kur debylai gali dirbt.
Tikrai jaunimo organizacijos galėtų konkrečius darbus atlikti, kažką gero, naudingo Anykščiams ar miesteliams. Dabar visokių nesąmonių priplanuoja, prisirašo renginius, gal koks vienas kitas jaunuolis ir ateina į tuos mobilius užsiėmimus, iš to jokios naudos. Pinigus tikrai tegu patys užsidirba, o ne iš biudžeto kaulija.
Čia ne spaliukai ir ne pionieriai. Traukinys nuvažiavo.
Juokingi užsiėmimai. Pagyvenusios ciocės su blizgančiom kurtkėm ateina į šaltus bendruomenių namus ir tikisi, kad paaugliai ateis pas jas pasikalbėti ir velti su muilu karolių. Pinigų švaistymas tai ne darbas.
Tuščiss pinigų švaistymas.
Vietoj to, kad prašyti iš biudžeto, Jaunimo klubas gali pats savo veiklai užsidirbti. Pvz. savivaldybė 30 tūkstančių sumokėjo už kalėdinės eglutės papuošimą. Tą darbą nesunkiai galėjo atlikti jaunimo organizacija.
Durniau sugalvoti nepavyko? Šiek tiek mažiau utoponis planas būtų nukasti nuo sniego šaligatvius. Tik kad pinigai maži…
mobilieji galu varomi atseit anglu kalbos mokina edukuotu vakcinuotu pimpackiuku atzalas , cia gal jie tureti omenyje
Apie kokį dalyką čia klausimas? Koks čia darbas mobilus su jaunimu? Tuščias reikalas, bereikalingas pinigų išmetimas. Jau kažkokia organizacija prisiplakė, kokį nors projektą sukurpė ir pasinaudos nieko neveikdama biudžeto lėšomis. Reikia žurnalistams pasigilinti ir laikraštyje paskelbti, kokia organizacija ir kokius mobilius darbus su jaunimu atlieka.
Organizacija Anykščių jaunimo klubas ir ji gavo projekto finansavimą 22 tukst. Gal mintis ir nebloga,tik pas mus viskas nueis ant ataskaitų ir parašiau rinkimo
O kas tai yra? Kam to reikia?