Vieni žmonė sako, kad Anykščių mieste yra labai gražūs gėlynai, kiti mano priešingai, teigia, kad trūksta spalvų, originalių kompozicijų ir kt.
Kaip Jūs vertinate Anykščių miesto gėlynus? Kas juose jus labiausiai žavi ir ko, Jūsų manymu, gėlynams trūksta? Kokių turite pasiūlymų dėl gėlynų įrengimo ir priežiūros?
Jūsų komentarus išspausdinsime laikraštyje „Anykšta“.
kas liecia zoles pjovima, tai kaip pastebejau, kad nieks neskuba jos pjaut.
Nieko ispudingo is gelynu mieste. Reiktu ju daugiau, spalvotu ir ivairiu, o ne kaip dabar naslaiciu prisodinta, kurios vos matosi is vazonu.
Kai meras gėlininkas, gėlynai puikūs, manau, kad jie tik gražės ir gražės
Puikūs, modernūs gėlynai, valdžia žengia koja kojon su pasaulietinėm madom, gal paprastam žmogeliui ir sunku suprasti. Ir tvarka mieste palaikoma beveik idealiai, svečiai atvažiavę iš kitų miestų ir užsienio stebisi, sako: „atvažiuoji į Anykščius, pasijauti kaip kokioj Skandinavijoj”.
o tvarkos tikrai labai trūksta,labiausiai atokesni kampeliai mažai prižiurimi,žolę laikas pjaut,bet niekas nepjauna
gėlynai tikrai gražus,bet būtų dar gražiau jei būtų kitokios formos ne tiesiog kvadratai ar šiaip primityvios formos,ko nepasakyčiau apie prižiurimus kelius žiemą,ypač kaimo, ar miesto atokesnės gatvelės,nei valoma nei barstoma
Gėlynus mieste ir rajone tvarkyti gali Komunalinio ūkio įmonė. Mūsų žmonės šį darbą padarytų geriau ir pigiau. Daug prarandame atiduodami 300 tūkstančių svetimai įmonei iš svetimo rajono.
kas valdo pinigus, tas geriau žino kas atrandama juos išleidžiant ar prarandama čia paliekant …
visiems viskas čia gerai ir nekiškite savo nuomonės ten, kur šuva penktos kojos nekiša.
Esu Vilniete ir kiekvieną kartą atvažiavusi nustembu šio miesto skoningais gėlynais. Jie šiuolaikiški, subtilus, išskirtiniai ir ne visi didmiesčiai tokius turi. Labai grazu, kad gėlynai visame mieste turi tęstinumą. Šį pavasarį labai gražiai atrodė tulpių suderintos spalvos.
Visos patabos teisingos. Visko mūsų miestui trūksta ir švaros ir tvarkos. Aš niekaip nesuprantu tų juodų kioskų stovinčių aikštėje, kokia jų paskirtis, kam jie reikalingi. Nei viename mieste taip nėra o kad visur apšnerkšta yai teisybė. Centre stovi buvęs senas tualetas, ką jis vaizduoja paminklus griauti mes greiti, bet nematom 30 metų stovinčių lūženų. Čia komentatorių paminėta daug įvairių pastatų, bet baisiausias senamiestis, Šaltinio upelis, sinagoga čia išdarkyta visa aplinka ir visa tai garsios architektės dėka. Būtų keista jei valdžioje būtų vien vyrai, bet ką veikia visos mergos, koks jų supratimas apie grožį su architekte priešaky. Patariu nuvažiuoti į Birštoną pažiūrėti kaip ten tvarkosi – nerasi nei šiukšlelės,nei jokių griūvenų.
Durnesnio komentaro nesu skaičiusi, kaip ir gražiau sutvarkyto senamiesčio Lietuvoje
Pernai centre prie Kultūros namų pilkučiai buvo pasodinti.Tie lapai labai tinka ant kapų ir mėgsta jais puošti kapus.Miesto centre jie visai netinkami.
Reikia ryškesnių spalvų kad iš aplinkos išsiskirtų.
Juk lietuvaičių darželiai visada švytėjimo iš tolo!
Pasiūlyčiau, kad savivaldybės architektūros skyriaus vedėja, mėgstanti pristatinėti miesto centro pertvarkymo koncepcijas su įvairiais kioskeliais arba kaip viešųjų erdvių suolialių su šiukšledėžėmis dizaino pasirinkimą ir kt., organiuotų ir pristatytų ir miesto gėlynų bei apželdinimo tvarkymo idėją bei jos vizualizaciją visiems anykštėnams viešai- ekrane. Juk gėlynams rengti išleidžiami visų anykštėnų, mokesčių mokėtojų pinigai ir miestas puošiamas ne tik dėl kelių valdžios asmenų interesų tenkinimo, o dėl visuomenės ir rajono (miesto) valdžios bendrų interesų ir tikslo pasiekimui- kurortinio-kultūrinio-turistinio miesto statusui įtvirtinti, kuris priimtas daugumos rinkėjų atstovų, rajoną valdančiųjų politikų valia.
Pernai buvo daug tamsiu spalvų,norisi daugiau sviesesniu spalvų,gražu ir miela gristi i gimtadieniu miesta…
Kas kaip moka tas tai puošia yra daugebutis kuris net žolės neduoda komunaliniam pjauti patys bruzina vakarais po langais kai žmonės ruošėsi miegoti tai tada moterys sustoja po langais kvaksi ir zolepjove burzge ką dėl to grožio nepadarys į
Labai atsiprašome už jūsų sudrumstą ramybę, tikrai nežnojome, kad einate kartu su vištomis miegoto. Pasistengsime daugiau nebekvaksėti
ir jūs nebeturite pastovių namų, kad glaudžiatės laiptinėje ir dar kvaksite po kaimynų langais, kurie jums leido apsistoti laiptinėje?
Botanikas..,.
Kodėl botanikas…
Gal būtu įmanoma parką sutvarkyti pagaliau ir nudžiūvusius išvirtusius medžius prie tako, bent jau miesto teritorijoje
Ypatingai spalvotas šiukšlynu tapęs Anykščių „parkas”. Klerkai savivaldybės užsimerkę.
Kad pagražinti miestą reikia 3 dalykų: puošti spalvingesnėmis gėlėmis, naikinti Svarovskio barščius šalia dviračių tako ir …praretinti „lazdas” Tilto gatvėje.
Miesto centre tai viskas tvarkoj.Gėlynai gražūs,išvalyta.Bet koks įvažiavimas i miestą nuo Troškūnų puses!Pėsčiųjų takas nepabaigtas,žolės niekad nepjaunamos,krūmai iki pat kelio užžėlė….
aplinka atspindi Troškūnų seniūno kūltūros supratimą. Jis spaudoje teigia, kad viskas taip yra nes patys gyventojai nekultūringi.
Na visai bludiji.
Jau seniai pastebime, kad visos savaitgalio diskusijos laikraštyje skirtos tik Anykščių miestui ir miesto gyventojams. O kada bus skiriamas nors menkiausias dėmesys kaimo vietovėms ir kaimo žmonėms? Ar kaimiečiai nenori gyventi tvarkingai, gražiai, ar miesteliuose, gyvenvietėse nereikia gėlynų? Pavyzdžiui, netoli Svedasų, mūsų Kunigiškių kaime yra labai gražiai tvarkomų sodybų, bet netrūksta ir nevalų, kurie gyvena tarp šiukšlių, o apie kokius gėlių darželius tik svajoti galima. Buvusi Kunigiškių mokyklos teritorija ir pats pastatas atrodo kaip karo nuniokoti Ukrainoje pastatai. O viena poniutė ten vis iš namų veža ir pila šiukšles. Kas ji tokia, visiem žinoma, bet sudrausminti niekas nedrįsta.
galimai jūs kažkur prasilenkiate su realybe. Kunigiškių pradinė mokykla dabar restauruojama ir jos aplinkos priežiūra rūpinasi Svrdasų seniūnijos muziejininkas.
Diskusija spaudoje rengiama tuo klausimu, kuris aktualus daugumai rajono spaudos skaitytijų, o ne tik lokalios vietovės gyventojams. Diskutuokite ir komentarus rašykite į temą.
Ar tik nebusi debilė ekonomiste?
Tamsta ,,Anykštą ” bent užsisakyk, o tada reikšk nuomonę. Praeitą šeštadienį rašė apie Kunigiškių gėlynus.
Mieste gėlynai kaip gėlynai, bet šiaip kai kur tvarkos trūksta. Įdomu, kiek dar dešimtmečių vaizdą darkys Anykščių autobusų stotis? Tiesiog baisiai netvarkingai atrodo visa aplinka. Ar neįmanoma priversti savininkus susitvarkyti? O kas darosi prie senosios ligoninės arba naujosios ligoninės neužbaigtų statybų? Štai kur reikia rodyti dėmesį ir imtis priemonių.
Tualeto tipo pastatas. O kokie pigesni buvo projektai… Plytelės tarybinių laikų lauke… Tai ką plane nebuvo sutvarkymo… Tik upė Šventoji žino kur plaukia sutarteles… Popieriuje gal ir yr buvo…. Žiauru..
Visai elegantiškai papuošta.
Na,kaip sakoma,dėl skonio ir grožio nesiginčijama,o ir dar sakoma,kad kiekvienam mulkiui neįtiksi.Taigi betikslė diskusija.O dėl tvarkos-viskas puiku.Švaru,tvarkinga
Galėtų būti ir gražiau bet ką padarysi
Anykščius puošia kankursu laimėjus firma, patarineja visake dizaineriai, architektoriai, gėlinykai. Ir tai daug kam nepatinka miesta gelynai. Je par mum Svedasys puošia aplinku, gelynus tvarka pačias miestele moterys, gelinykes-megejas, savanores. Ir kaip gražu visur, švaru, tvarkinga, gelytes tik žydi. Kunigiškiu muzieju kaip pradeja remantuot, tai kad gelių neišmest, nesunaikynt, muziejininkai Bagdonai išdalija aplinkinių kaimų žmanem. Kaip gražej pasijelgta.
Gėlynai turėtų būti spalvingesni, šviesesnių spalvų, kad pakeltų anykštėnams ir jų svečiams nuotaiką, padarytų gražesnį įspūdį. Taip anksčiau ir būdavo. Bet pastaraisiais metais gėlynų spalvos kažkokios niūrios, tamsios, tarsi būtų kažkoks gedulas ar tie gėlynai įrengti kapinėse. Gal reikėtų Anykščių puošėjams pavažinėti po aplinkinius rajonus ir pasisemti patirties. Utenoje, Molėtuose, Visagine ir kitur tikrai gėlynai gražesni, spalvingesni, žaismingesni kaip Anykščiuose.
Man tai Utenoje atrodo kaip Mikolaikose. Saldu, saldu trūksta tik rožinės cukraus vatos prie vazonų. Vienintelė tikrai graži vieta -prie Dauniškio, jei tik vienmetėmis gėlėmis negadintų normaliai sukomponuotų augalų.
Anyksciu kikas ir neblogai miesta puosdavo.Tik pinigu limitas budavo.O dabar tik pinigus leidzia vejais.
Na pernai tai buvo piktžolės ne gėlės pasodintos,tikėkimės šiemet bus gražiau
Na ne geles yra svarbiausia pirmiausia reiketu sutvarkyti grriuvancius pastatus sutvarkyti sabakstynus o tik tada sodinti geles
ką čia miestelėnai gali diskutuoti kai prie vienos valdžios gėles parinkinėjo rajono politinis vadovas ekskomisaras, o prie dabartinės valdžios statybų architektorė. Nebus niekada subtilu, kai tuo užsiima ne šios srities specialistai-lanšafininkai, laimėję apželdinimo konkursą pagal savivaldybės paskelbtą koncepciją, o taip kaip dabar- kurie nors susireikšminę savivaldybės tarnautojai kartu su konkursą laimėjusios bendrovės želdinių ir gėlių tiekėkėjų vadybininkais susitarę, nusprendžia kaip už pigiausią kainą „sukurti” gėlynus. Kaip prastas pavysdys- vazonai ant stulpų sušilus gegužės orams kabo tušti kurortiniame mieste, kuriam vadovauja botaninio sodo įkurėjas…
Paradoksas ar norma ?!
Tautos babkes taško šakalai
Jau atsibodo ziuret kelinti metai į tuos natiurmortus norisi kažko natūralaus ir kad būtų akims žiūrėti miela geriau jau paprasčiau kam švaistyti pinigus yra paprastesnių gelyciu o ne tu brangių užsienietiškų viksviniu o gal aš jau nebesuprantu grožio bet norisi kažko Lietuviško
Gal žinote bent vieną lietuvišką gėlę? Primenu, kad rūtos atkeliavo kartu su krikščionybe, iš Vakarų Europos jų atvežė vienuoliai ir augino jas vienuolynų daržuose. Baltosios lelijos tėvynė – Viduržemio jūros sritys, Vakarų Azija. Paprasčiausia ramunėlė – atvežtinis augalas, kurio pas mus niekada nebuvo. Gvazdikinis serentis – astrinių (Asteraceae) šeimos augalų rūšis. Natūraliai paplitusi Meksikoje, Centrinėje ir Pietų Amerikoje.
Belieka usnis ir gyslotis
Reikia tokioms nelaimingoms durnaropėmis miestą apsodinti
Labai gražūs ir skoningi. Aplinkiniuose rajonuose dar vis petunijas ant žaiginių kabina, Anykščiuose rafinuotą grožį sukuria.
Tik kritikuot ir menkint visi norit tarnybas, kurios rūpinasi miesto tvarkymu. Ar daug tokių, kurie patys nors kiek prisidėjot prie miesto tvarkymo ir apželdinimo. Nors prie savo daugiabučio tvarkos ir gražinimo prisidėkit, juk laiko turit per akis…Nusigrėbkit vejas, nusigrandykit šaligatvius, pasodinkit nors po vieną augaliuką. Pamatysit, kad ir patiems malonu ir suprasit kiek darbo reikia įdėt, kad būtų gražu. Pasivartykit internete ir rasit daug pavyzdžių kaip ir dideliuose miestuose žmonės patys prisideda prie aplinkos tvarkymo. Sėkmės.
Bobut,čia kalba eina apie miesto gėlynus,už kuriuos savivaldybė sumoka mokesčių mokėtojų pinigus. Ar jie gražus ar ne.