Anykščiai turi planų tapti 2027-ųjų metų Lietuvos kultūros sostine. Anykščiai Lietuvos kultūros sostine jau buvo paskelbti 2012-ais metais. Tuomet kultūros renginiams finansuoti Kultūros ministerija savivaldybei skyrė 100 tūkst. litų.
Kaip manote, ar Anykščiams reikia dar kartą siekti tapti Lietuvos kultūros sostine? Jeigu pavyktų, kaip manote, kur reikėtų investuoti iš valstybės gautas lėšas?
Taip pat kviečiame pasidalinti, kokie ryškiausi Jūsų prisiminimai iš to laiko, kai Anykščiai buvo 2012 metų Lietuvos kultūros sostine. Kokie akcentai Anykščių mieste Jums primena apie buvusį titulą?
Jūsų komentarus išspausdinsime antradienio laikraštyje „Anykšta“.
Kultūros taryboje yra žmonių, kurie galėtų sukurti programą ir ją moderuoti, bet Kristina J. tikrai to neleis – vėl abi su Bugailiškiene sukurs dar vieną vonią ar pan nesąmonę ir paskui visa Lietuva juoksis, kas čia per išdurnėjimas. Kadangi 2027 yra klėtelės muziejaus šimtmečio metai, tai pamatą turi padėti profesionalumas šioje srityje.
Mano sąmonėje įstrigusi vonia. Meras Sigutis Obelevičius, regis, Bistrampolio dvare, kur buvo pristatomas Anykščių – Lietuvos kultūros sostinės projektas, renginio metu buvo įkeltas į vonią ir joje fotografavosi. Šio durniausio Anykščių istorijoje sumanymo viena iš autorių, regis, buvo dabartinė bibliotekos direktorė J. Bugailiškienė. Šios kūrėjos galvoje veisiasi įdomios mintys, jos dėka užgaražinta A. Baranausko klėtelė, todėl jos sugrįžimas į Anykščius man jau kelia natūralią baimę, kad ko nors ,,inovatyvaus” ji vėl nesutvertų.
Buvo ketinimų per miesto šventę merą su vonia tempti Anykščių gatvėmis, bet visuomenei ėmus patylom kikenti iš tokio sumanymo, ir apie tai davus suprasti pačiam S.Obelevičiui, šios idėjos buvo iatsisakyta.
Kultūros sostinės renginiai miestui duoda daug galimybių. Tačiau šį procesą turi vairuoti ne įdomaus, o intelektualaus mąstymo žmonės. Anykščiose, deja, dabar intelekto badas.
Mielasis, gal galite pateikti konkrečių intelektualios veiklos pavyzdžių buvosio ilgamečio kultūros ir švietimo įstaigos vadovo veikloje? Ar juodindamas kitus nori save iškelti aukščiau nei esi?
Žinoma, kad galiu. Įkurtas Menų centras – Angelų muziejus, pastatyta nauja biblioteka, įrengtas bažnyčios apžvalgos bokštas, koplyčia pritaikyta koncertams ir parodoms.
Oi, mieli ir nepigūs komentatoriai, kokie jūs visi teisingi ir savikritiški !!! 🙂 🙂 🙂
Kultūros sostinei reiškia stiprios, įtaigios idėjos, kuri taptų programos pagrindu. Kas tokią idėją gali iškelti Anykščiuose? Muziejus miręs, kultūros centrui neįdomu, biblioteka be pulso, tai kas lieka – menų centras ir menų inkubatorius. Anąkart idėjos nebuvo, tai Bugailiškienė tiek nugrybavo, kad visai sugriuvus turiniui merą Sigutį pasidino vonioje su kažkokiu žaislu ir užrašė Atsivėrimai. Klininka visiška buvo, Anykščiai tapo pajuokos objektu. Todėl dabar kuriant Lietuvos kultūros sostinės programą nei Bugailiškienės, nei Kristinos Veršelienės neturi būti, nes jos viską vėl paverstų šlamštu.
Įstrigo Anykščiai..po Lajų tako projekto, nors kuris abejotina ar yra kultūra, po to, kai iš miesto pasitraukė Velnių festivalis kaip ir neliko nieko įdomaus, verto pamatyti. Floristinių kilimų matyt taip daugiau nebus, nes nebėra mero Obelevičiaus. Eilinis kaimėjantis seniokų miesčiokas.
Nematau jokios kultūros Anykščiuose. Atvirkščiai. Anykštėnai labai nemandagūs, pikti ypač parduotuvėse pasimato. Net keista kaip gausūs kultūros renginiai matyt nepadeda atsipalaiduoti, nesušvelnina žmonių būdo.
Kultūros sostinė? Graudu. Visa Lietuva Anykščius su kultūros supratimu seniai aplenkė. Mes dar iki dabar mirkstame kultūros sostinės purvo vonioje. Tada Bugailiškienė nebaigus darbų pabėgo. Dabar gal su vedėja ir nauja patarėja ilgiau atlaikys.
Zmones pradetu kulturingai elgtis , nesikeiktu viesose vietose ,nemetytu nuoruku ant salygatvio , neblaivus neiseitu i gatves ,pagyvenusiems senjorams jaunimas padetu susiorentuoti miesto labirintuose ir t.t.
Tikiuosi ,,Anykštoje” pamatyti VISŲ rajono kultūros įstaigų- BIBLIOTEKOS taip pat – informaciją apie renginius. Dabar matau Kultūros centro, Angelų muziejas, Koplyčios bet bibliotekos renginių nėra, nors jų gausu. Gal naujoji bibliotekos direktorė nežino kur yra redakcija? Tuomet gal redaktorė žino kur biblioteka?
Džiaugčiausi jeigu šis noras būtų išgirstas, nes vienoje vietoje matyti renginių reklamas visiems yra labai patogu. Gali paderinti datas, įsikelti į kalendorių priminimus.
Pritariu. Vienoje vietoje renginių nerasti dabar niekur. ,,Anykštoje” laikraštyje matau kelis anykstos portale matau daugumą, bet tikrai ne visus. Pavyzdžiui nežinau kas vyksta Tilto gatvėje. Dėl to dažnai sužinau kad geras renginys, koncertas, bet jau po įvykio. Su kultūros koordinacija Anykčiyose yra labai blogai..
Nemoki ieškoti. Seniai naudojosi viena svetaine ir viskas vienoje vietoje.
Kultūrą Anykščiai supranta kaip festivalius ir tūsus, bet tikrųjų šio miesto gyventojai yra susireikšminę, pikti, tamsūs, pagiežingi ir dar baisiai pavydūs. Anykščių valdžiai reikėtų verčiau daugiau investuoti į psichologinio klimato gerinimą. Kad parašiau tiesą matyti iš komentarų.
Kokia kultūros sostinė jeigu dviejų klasių į Menų mokyklą nepriima. Čia tulikas ne sostinė. Babtai.
Nieko nesupratau kas ten ko nepriima. Tik kad komentatorė pikta, tai faktas
Mokinių žinoma. Spręndžiant apie kitų piktį būtų naudinga praplėsti asmeninį akiratį.
Atrakinto Kavarsko kultūrnamio.
Nereikia svaigt apie kultūros sostinės vardą 2027 metais. Juk ir taip dar ne visi miestai šį vardą pelnė, o kas Anykščiams šį titulą suteiks antrą kartą? Per daug Anykščiuose yra kultūros įstaigų, bet nėra „dirigento“, kuris sugebėtų visas kultūros įstaigas vienyti, nukreipti reikiama linkme, sukurti tinkamą strategiją kultūros srityje. Dabar gaunasi chaosas: arba pilna renginių vienu metu visur, arba visiška ramybė tvyro ištisom savaitėm.
Nemokamo alaus ir mergų.
Meras vonioje buvo tokia buka nesamone, toks durnas pjaras, kad dabartinei bibliotekos diretorei ir jos uztarejai vedejai Kristinai turetu buti geda.
Visiškai prieštarauju. Tuo metu Anykštoje dirbo užsikonervavęs laike poetas su parama iš Naisių. Jo dėka ir bandyta suformuoti nuomonę, kad reikia tradicinių paradų, klumpakojų ir raudonų tranporantų. O vonia buvo modernus, drąsus ir pasiteisinęs sprendimas. Tik bandymas trolinti idėją, jai kenkė.