Konkurencijos tarybos, Viešųjų pirkimų tarnybos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros nuomone, savivaldybės sporto ir pramogų infrastruktūros valdymą turi perduoti verslui. Ir tik jam neparodžius tokio noro, jos turi teisę minėtą infrastruktūrą perleisti valdyti savivaldybių įmonėms.
Savivaldos nuomone, remiantis įstatymais, savivaldybėms turi būti suteikta teisė pačioms administruoti viešųjų paslaugų objektus.
Konkurencijos taryba šią vasarą skyrė baudą Vilniaus miesto savivaldybei, kuri nusprendė perduoti Fabijoniškėse pastatytą baseiną valdyti savo viešajai įstaigai. Konkurencijos sargai įsitikinę, kad tokiu būdu sostinės savivaldybė sudarė rinkoje skirtingas konkurencijos sąlygas.
Ketvirtadienį Vyriausybės kanclerio iniciatyva vykusiame visų šalių susitikime Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius kalbėjo apie tai, kad Europos vietos savivaldos chartija, Europos teisingumo teismo praktika ir Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas numato savivaldybių teisę savarankiškai spręsti, kokiu būdu gyventojams teikti viešąsias paslaugas.
M. Sinkevičius įsitikinęs, kad savivaldybių sukurtos infrastruktūros administravimas nėra ūkinė veikla, todėl savivaldos infrastruktūros valdytojo pasirinkimui negali būti taikomas reikalavimas atlikti konkurencingą procedūrą.
„Mes manome, kad jei savivaldybė pastatė baseiną, skirtą socialinei paslaugai teikti ir savivaldybėje nėra kito tokio paties objekto, savivaldybės sprendimas pavesti viešosios paslaugos teikimą jos kontroliuojamai įstaigai ar įmonei negali būti traktuojamas kaip teikiantis privilegijas ar diskriminuojantis kitus ūkio subjektus, nes kitų ten tiesiog nėra.
Įsivaizduokime Varėną, Palangą, Jonavą – jei mes paklaustume šiandien, ar kas nors iš rinkos dalyvių norėtų čia pastatyti baseiną? Deja, bet norinčių statyti nėra. Tačiau kai mes pastatysime baseiną už mokesčių mokėtojų pinigus, tada jau norinčių valdyti atsiras. Todėl tai nėra tikra konkurencija. Ji būtų tik momentinė, laikina – tol, kol būtų atrinktas operatorius“, – aiškino M. Sinkevičius.
Jam antrino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus: „15 metų Palangoje verslas baseino nepastatė, nors mes labai prašėme, žadėjome paramą. Pagaliau savivaldybė pati ėmėsi iniciatyvos, paėmė paskolą ir paskelbė, kad baseinas bus statomas. Iš karto atsirado verslo grupės, kurios pareiškė norą būti operatoriais“.
Palangos savivaldybė pastatytą baseiną perdavė valdyti savo viešai įstaigai, kuri, anot mero, jau pusę metų sėkmingai tvarkosi. „Įstaiga nesiekia pelno, todėl paslaugų kaina gyventojams yra viena mažiausių šalyje – 7 eurai už 2 val. Tiek užtenka, kad baseinas išsilaikytų, mokėtų atlyginimus darbuotojams, vykdytų programas. Pas mus net atvažiuoja profesionalūs plaukikai, nes privačių ir pelno siekiančių valdytojų valdomi baseinai jiems yra per brangūs“, – pasakojo Š. Vaitkus.
LSA atstovai konstatavo, kad LR Konkurencijos ir Vietos savivaldos įstatymai šiandien nėra suderinti ir palieka erdvės skirtingam interpretavimui, dažnai – į verslo, o ne viešo intereso pusę todėl pasiūlė savo pakeitimus.
Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pavedė Vidaus reikalų bei Ekonomikos ir investicijų ministerijoms per mėnesį išnagrinėti pasiūlymus ir parengti reikalingų įstatymų pakeitimų projektus.
647669 391101Hi, you used to write exceptional articles, but the last several posts have been kinda boring I miss your super writing. Past several posts are just a little out of track! 706954
624419 415220What is great respecting is dealing with instead of depending on. 712652
195828 687689Read more on that Post.Valuable info. 316110
69431 883212I appreciate you taking the time to create this post. It has been genuinely valuable to me certainly. Value it. 816668