Lietuvos savivaldybių asociacija (LSA) siūlo palikti galimybę savivaldybėms pačioms nuspręsti, kurios rajoninės ligoninės gali ir toliau veikti, teikdamos sveikatos paslaugas gyventojams vietoje, o ne didžiuosiuose miestuose.
Tokį siūlymą LSA valdyba gruodžio 14 dieną, antradienį, nutarė teikti sveikatos įstaigų reformą planuojančiai Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM).
Atsižvelgiant į skirtingas savivaldybių galimybes sveikatos priežiūros srityje, LSA siūlo leisti kiekvienai savivaldybei pačiai išsamiai įvertinti vietos situaciją. Paaiškėjus, kad konkreti ligoninė teikia pakankamai gyventojams svarbių paslaugų, turi specialistų, personalo bei medicininės įrangos, siūloma leisti jai ir toliau veikti stiprinant tas paslaugas, kurios joje šiuo metu sėkmingai teikiamos.
„Kam ardyti tai, kad gerai veikia? Jei ligoninė gali suteikti bendros chirurgijos, akušerijos, vaikų ligų, traumatologijos ar skubios pagalbos paslaugas, kodėl turime ją uždaryti ir siųsti gyventoją gauti paslaugos už 50 ar net 100 kilometrų? Todėl kviečiame ministeriją ne gąsdinti, jog nepaklusus „siūlymams“ uždaryti ligonines savivaldybės praras sveikatos priežiūrai skiriamas lėšas, o kaip tik – sudaryti sąlygas savivaldybėms pritraukti investicijas, reikalingas gerinti ligoninių veiklą ir teikti kokybiškas paslaugas. Savivaldybės neturi būti verčiamos rinktis tarp finansinių paskatų ir galimybės suteikti gyventojams kuo daugiau sveikatos priežiūros paslaugų vietoje,“ – teigia LSA prezidentas Mindaugas Sinkevičius.
LSA valdybos nariai taip ragina ministeriją nedaryti dirbtinų kliūčių ir rajonų ligoninėms netaikyti tokių pat reikalavimų dėl intensyvios terapijos, intensyvios slaugos, anestezijos bei medicininės įrangos standartų, kokie yra taikomi penkioms didžiosioms regionų ligoninėms. Būtent šie reikalavimai taptų viena esminių ligoninių rajonuose uždarymo priežasčių. O siekiant stiprinti regionus būtina kurti patrauklių viešųjų paslaugų tinklą ir taip pritraukti jaunus specialistus bei jų šeimas.
Savivaldybių vardu kreipdamiesi į SAM merai taip pat siūlo stiprinti pirminės sveikatos priežiūros grandį taip, kad kuo mažiau žmonių turėtų kreiptis į aukštesnės pakopos sveikatos priežiūros įstaigas. Toms savivaldybėms, kurios pasirinktų dalyvauti pertvarkoje, siūloma sudaryti galimybę įgyvendinti pokyčius kaip pilotinius projektus, nuolatos vertinant pažangą, paslaugų prieinamumą bei sveikatos įstaigų pasiekiamumą.
Ministerija taip pat raginama parengti aiškų jaunų medicinos specialistų bei personalo pritraukimo į regionus planą siekiant išvengti jų koncentracijos tik didžiuosiuose miestuose, nepaliekant galimybės regionų gyventojams gauti kokybiškas paslaugas vietoje.
Daug metų ligoninė buvo savivaldybei pavaldi įstaiga. Ir dabar dar nori spręst jų likimą. Gana.
Kiek gumą betempsi – ji vis vien nutrūks ! Kiek reformą bevilkinsi – ji vis tiek neišvengiamai įvyks!
Na gerai, turim mes tą potuštę ligoninę su 70 – mečiais gydytojais. Eglutės gražumynai šiemet kainavo tiek, kiek naujo gydytojo paruošimas rezidentūroje (Kardiologo, okulisto ar otolaringologo). Ko reikia gal eglutės labiau, o gal gydytojų? Reikėjo nuspręsti prieš 15- 10 metų. Vėloka. Vėlu labai.
Gyventojų niekas nepaklausė. Lygis žemas.
Kad sėkmingai vyktų ligoninės pertvarka, reikia susirasti pažangų, išsimokslinusį ir gerus vadybinius sugebėjimus turintį jauną vadovą. Dabartinis – tik iš didelės bėdos.
Taip! Per 20 metų dabartinis vadas neišaugino iš jaunų medikų nei vieno talento, nei vieno aukščiausios kategorijos specialisto, nei vieno pas kurį važiuotų ligoniai iš visos Lietuvos! O tie kurie kadaise buvo, neapsikentę išvyko iš Anykščių ir dirba kituose miestuose. Vien Panevėžyje jų sėkmingai dirba net keli!
O nuo kada pačios ligoninės ir jų vadovai pradėjo „auginti” talentus, gal kas žinote tokį teisinį reglamentavimą ir praktinį pavyzdį?
O tas „talentas-tripermeisteris”, kuris vis rašinėja iš Panevėžio dabar, taip išeitų Anykščiuose buvo”užaugintas”, jaunus berniukus itin „atidžiai” apžiūrinėdamas ?
Būtent atidžiai! Visus, ir jaunus ir senus, reikia atidžiai apžiūrėti, kad teisingai nustatyti diagnozes, parinkti tinkamą gydymą ir sugydyti. Kai atžagariomis rankomis dirbama, ligoniai bėga į kitas ligonines. O tos ligoninės, iš kurių bėgama, yra pasmerktos žlugti. Ir žlunga!
Pasakysiu dar: kokio teisinio reguliavimo reikia gobšiam pasipūtėliui, vidutinybei poste, kad jis augintų ir skatintų talentus? Tokius vadus reikia kuo greičiau nušalinti! Žmoniškumo reikia ir sugebėjimo dirbti. Ir nieko daugiau.
Stebėtojui pavydas rūrą graužia !
Buvo Tubis tokį”pažangų, išsimokslinusį, gerą vadybininką”, atsiprašant vasiliauską, atvedęs, tai ligoninė strimgalviais ritosi link subyrėjimo, procesai nevaldomi buvo. Tiesa, dabar anykštiečiai gali džiaugtis jo daktariškais”sugebėjimais” pagal šeimos gydytojo licenciją, kokią teturi…
Lansbergo gaujos klaunas mergų mylėtojas įdomu ką darys ??
Tai dabar parodys valdžia kaip dirba. Kaip tarnauja paprastiems žmonėmis. Pirmyn už Anykščius.
bent jau ant tos pačios vietos lai išlaiko. Ar negirdėjote ligoninės vadovo strateginio veiklos plano pristatymo, kurį vietos valdžia patvirtino? Troškūnų slaugos skyrius uždaromas ir perkialiamas į Anykšius-štai ir užimtumas lovų.
Ir kur bei kaip tas „Pirmyn!” prasidės, kaip eis, kur pasibaigs ir ką veiks? Parėkaus, pamitinguos ir pišššš… ?