![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2017/11/55219_74569_regular_anyksciu-baznycia-rytas.jpg)
Seimas pritarė Labdaros ir paramos įstatymo pataisoms, kuriose tvirtinta, kad 1,2 proc. jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) galės gauti tik nevyriausybinis sektorius. Anot teisininko Ramūno Aušroto, sprendimai, kuriuos priėmė Seimas dėl 1,2 proc. GPM paramos skyrimo, atims galimybę remti religines bendruomenes, taip pat savo parapijas, rašo laikmetis.lt
Kaip pastebima, parapija kaip juridinis asmuo pagal savo veiklos pobūdį įgyvendina vien religinius tikslus, todėl į NVO sąvoką nepatenka ir 1,2 proc. GPM gauti negalės.
Pataisų iniciatorius Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas sakė: „2004 metais Seimą pirmą kartą pasiekė iniciatyva kaip paskatinti nevyriausybinio sektoriaus plėtrą ir pilietinės visuomenės kūrimą, įtvirtinant paramos nuo sumokėto GPM mechanizmą. Tuomet idėja buvo aiški ir nedviprasmiška. Šis paramos būdas turi būti skirtas nuo valstybės ir savivaldybių nepriklausomų nevyriausybinių organizacijų plėtrai, pilietinei visuomenei stiprinti. Vis dėl to paskutinėse pataisų svarstymo stadijose atsirado nauji siūlymai, į paramos gavėjų sąrašą buvo įtrauktos biudžetinės įstaigos. Dabar Europos Sąjungoje esame vienintelė šalis, leidžianti tokią hibridinę paramos priemonę. Atėjo laikas ištaisyti šią istorinę klaidą.“
Pasak A. Bagdono, biudžetines įstaigas ir toliau bus galima remti ir kitais būdais. Tam pritarė ir Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas: „Nevyriausybinės organizacijos paprastai viešąsias paslaugas teikia empatiškiau ir efektyviau nei tai daro valstybinės institucijos. Štai Vaikų ar Jaunimo linija jau du dešimtmečius gelbėja žmones nuo savižudybių ir tai daro daug efektyviau nei tai daro bet kuri valstybinė institucija. Tuo tarpu jų finansavimas išskirtinai priklauso nuo žmonių aukojamų pinigų. Ypatingo dėmesio reikalauja švietimo įstaigos. Priėmus įstatymą nereiškia, kad jos negalės gauti paramos ar labdaros. Jos ir toliau galės gauti GPM dalį, bet tėvai turės registruoti labdaros-paramos fondą, deklaruoti filantropinius labdaringus tikslus ir toliau remti mokyklą.“
Labdaros ir paramos įstatymo pataisoms pritarė 82 Seimo nariai, prieš balsavo 17, susilaikė 18 parlamentarų.
Pataisos įsigalios 2025 m. sausio 1 d.
Nesuprantamas toks sprendimas, parapijos dvasinio palaikymo bendruomenės ?! Skatinama bedievystė, o tuo pačiu nužmogėjimas…Va krikščionys ?konservai
Netolimoj ateity, kai paspyst narėsiu…raiks laidymu gaut savivaldybėj ? Bažnyčian ait ir jų remt jau dabar uždraus pyderai !