Seimas ketvirtadienį balsuos dėl Kelių direkcijos pertvarkos iš biudžetinės įstaigos į valstybės įmonę, o vėliau – į akcinę bendrovę.
Seimo balsavimo išvakarėse su premjeru Sauliumi Skverneliu numatomą pertvarką aptaręs prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad su įstaigos reorganizacija būtina reformuoti ir kelių elektroninės rinkliavos sistemą bei užtikrinti skaidrią profesionalių įmonės vadovo bei valdybos narių atrankas.
Per Kelių direkcijos pertvarkos svarstymus Seime ir komitetuose aršiausios diskusijos buvo dėl reformos pradžios ir kaip bus formuojama valdyba.
Seimas linkęs nustatyti, kad 50 proc. ar daugiau valdybos narių į pertvarkytos direkcijos valdybą skirti iš valstybės tarnautojų, kiti būtų nepriklausomi arba darbuotojų profsąjungos atstovai.
Opozicija sako, kad jeigu per galutinį balsavimą tam bus pritarta, Seimas įtvirtins precedento neturinčią situaciją, kai viena valstybės valdoma įmonė išimties tvarka turės valdybą, kurioje daugumą turės valstybės tarnautojai.
Dabar Valstybės ir savivaldybių įmonių įstatymas nustato, kad ne valstybės tarnautojai turi sudaryti ne mažiau kaip pusę valdybos narių.
Opozicija taip pat siūlo Kelių direkciją pertvarkyti nuo kitų metų ar bent jau gruodžio, o ne nuo rugsėjo – taip būtų išsklaidyti įtarimai, kad Seimo kadencijos pabaigoje vykstanti pertvarka gali būti susijusi su ketinimais įdarbinti kai kuriuos dabartinius politikus ar politinio pasitikėjimo pareigūnus.