![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2025/02/2-6.jpg)
Seime ketvirtadienį rengiama diskusija apie galimą mobiliųjų telefonų draudimą mokyklose.
Seime vyksiančiame renginyje bus aptariama, kaip atsižvelgiant į mokslininkų ir specialistų rekomendacijas turėtų būti ribojamas mobiliųjų telefonų naudojimas mokyklose, kokie sprendimai reikalingi.
Diskusija vyks reaguojant į 25 visuomeninių organizacijų praėjusią savaitę išplatintą laišką.
Anot jų, asmeninių išmaniųjų technologijų naudojimas ugdymo įstaigose neigiamai veikia dėmesį, daro neigiamą įtaką vaikų ir paauglių raidai, emocinei ir psichinei sveikatai, socialiniams ryšiams, mokymosi rezultatams ir tarpusavio ryšiams.
Be kita ko, interneto naudojimas gali tapti depresijos, atminties ir dėmesingumo sutrikimų, smurto ir patyčių priežastimis.
Diskusijoje dalyvaus iniciatyvos „Iš telefonų – į mokyklą“ sumanytojai, ekspertai, suinteresuotos organizacijos, mokyklų, tėvų ir mokinių, ministerijų ir savivaldybių atstovai.
Ją organizuoja Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Daiva Ulbinaitė ir Liutauras Kazlavickas.
Riboti telefonų naudojimą mokyklose norėtų Sveikatos apsaugos ministerija – įvesti šį ribojimą iki 2026 metų pabaigos ji yra numačiusi Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano projekte.
Dalis šalių jau riboja, ar planuoja apriboti telefonų naudojimąsi mokyklose. Remiantis praėjusių metų rudenį paskelbtais UNESCO duomenimis, daugiau nei 60 šalių įstatymais ar taisyklėmis draudžia naudoti išmaniuosius telefonus klasėse.
Prancūzija dar 2018 metais uždraudė darželiuose, pradinėse ir vidurinėse mokyklose naudoti „mobiliuosius telefonus ar bet kokią kitą elektroninių ryšių įrangą“. Nuo rudens to nebegalės daryti ir 180 pagrindinių mokyklų mokiniai.
Nuo gegužės Latvijoje 1– 5 klasių mokiniai taip pat negalės naudotis mobiliaisiais telefonais.