Penktadienį į pirmąjį posėdį renkasi spalį išrinkti Seimo nariai, Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė grąžins įgaliojimus.
Pirmasis Seimo posėdis prasidės vidurdienį iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.
Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį kadencijos posėdį pradės vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys – 77-erių Antanas Vinkus. Jis pirmininkaus, kol bus išrinktas Seimo pirmininkas.
Pasveikinti naujų parlamentarų atvyks prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.
Pirmajame posėdyje Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė paskelbs Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų ir perskaitys išrinktųjų Seimo narių sąrašą. Po to prasidės Seimo narių prisaikdinimo ceremonija.
Tik prisiekęs būti ištikimas Lietuvos Respublikai parlamentaras įgyja įgaliojimus dirbti. Seimo narių priesaikas priims Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.
Pirminiais duomenimis, penktadienį prisiekti dėl COVID-19 negalės izoliacijoje esantys ar sergantys politikai: socialdemokratas Eugenijus Sabutis, „socialdarbietis“ Andrius Palionis, su „valstiečiais“ išrinkta Rimantė Šalaševičiūtė, su konservatoriais – Justas Džiugelis ir su Laisvės partija – Evelina Dobrovolska.
Prisiekę 2020–2024 metų kadencijos Seimo nariai darbą tęs įprastoje plenarinių posėdžių salėje. Bus renkamas Seimo pirmininkas, jo pavaduotojai, numatoma patvirtinti valdybos ir Seniūnų sueigos sudėtis.
Pagal centro dešinės koalicijos susitarimą, į parlamento vadovės pareigas bus siūloma Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Seimo pirmininkas renkamas per slaptą balsavimą paprasta balsų dauguma.
Į tryliktąjį Seimą perrinktas 81 buvęs parlamentaras ir išrinkta 60 – naujų. Seimą sudarys 38 moterys ir 103 vyrai. Vidutinis jų amžius – 49 metai, 99 proc. būsimųjų parlamentarų yra įgiję aukštąjį išsilavinimą, daugiausia – teisės ir politikos mokslus.
Naujajame parlamente iš viso dirbs dešimties partijų atstovai, daugiausia – 50 – narių turės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija.
Naujajam parlamentui pradėjus darbą savo įgaliojimus prezidentui grąžins premjero S. Skvernelio Vyriausybė. Jai turėtų būti pavesta laikinai eiti pareigas, kol bus suformuota nauja centro dešinės Vyriausybė, vadovaujama Ingridos Šimonytės.