
Seimo opozicija balsavimą, kuriuo neleista socialdemokratą Arūną Dudėną patraukti baudžiamojon atsakomybėn „čekiukų“ byloje, vadina gėdinga veidmainyste.
„Gėdinga valdančiųjų veidmainystė ginant nuo teisinės atsakomybės socdemą A. Dudėną, neleidžiant panaikinti teisinę neliečiamybę, kaip to prašė generalinė prokurorė“, – teigė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Mindaugas Lingė.
Anot jo, artėjant klausimo svarstymui iš Seimo salės išėjo dalis socialdemokratų, „aušriečių“, „valstiečių“.
„Salės gale demonstratyviai sėdėjo ir nebalsavo Dainius Gaižauskas, Ignas Vėgėlė, Rimas Jankūnas, Andrius Bagdonas“, – nurodė M. Lingė.
Pats nebalsavęs komandiruotėje užsienyje esantis konservatorių lyderis Laurynas Kasčiūnas tvirtino neabejojantis, kad sprendimas nenaikinti teisinės neliečiamybės A. Dudėnui padarytas premjero Gintauto Palucko nurodymu.
Anot jo, tai yra „rimtas teisės viršenybės principų pažeidimas ir šiurkštus Lietuvos nacionalinio saugumo interesų ignoravimas“.
„Atsisakydami panaikinti savo frakcijos nario Arūno Dudėno teisinę neliečiamybę ir leisdami „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui toliau atstovauti Lietuvai NATO Parlamentinėje Asamblėjoje, nepaisant to, kad jis neturi leidimo dirbti su slapta informacija, valdantieji siunčia cinišką ir pavojingą žinią: LSDP toliau neplanuoja apsimetinėti, o politiniai išskaičiavimai jiems svarbesni už teisės viršenybę, skaidrumą ir mūsų tarptautinių partnerių pasitikėjimą“, – savo „Facebook“ paskyroje nurodė L. Kasčiūnas.
Jo teigimu, tokie sprendimai griauna visuomenės pasitikėjimą, silpnina Lietuvos reputaciją tarptautinėje erdvėje ir kelia grėsmę demokratijos pagrindams.
Anot Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, Lietuvos politinė kultūra buvo nublokšta dešimtmečiais atgal.
„Gėda. Nors nesislapstyti koalicija įsirašė ir į savo koalicijos sutartį. Dar viena socialdemokratų apgavystė“, – teigė ji.
Liberalas Eugenijus Gentvilas sakė, kad nepaisant visų paaiškinimų, jog staiga pablogėjus sveikatai jie turėjo išeiti iš salės, valdantieji sąmoningai nedalyvavo balsavime.
„Apsividuriavo turbūt, tualetai užimti, įeiti neįmanoma“, – ironizavo politikas.
„Akivaizdus spektaklis, kurį valdančioji koalicija pradės taikyti „mieliems Lietuvos žmonėms“ apmulkinti. Jiems labai sėkmingai sekasi apmulkinti „mielus Lietuvos žmones“, – tvirtino jis.
Seimas antradienį neleido prokurorams baudžiamojon atsakomybėn patraukti parlamentaro socialdemokrato A. Dudėno vadinamojoje čekiukų byloje. Už tai balsavo 69 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė du politikai.
Leidimą patraukti Seimo narį baudžiamojon atsakomybėn gali duoti ne mažiau kaip 71 parlamentaras iš 141.
Išvengti baudžiamosios atsakomybės Seimo nariui padėjo didžioji dalis Socialdemokratų partijos frakcijos, taip pat „Nemuno aušros“ ir „valstiečių“ frakcijų nariai.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti patraukiamas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržoma jo laisvė.
Kaip skelbė BNS, prokuratūra norėjo Seimo nariui A. Dudėnui pateikti įtarimus dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei piktnaudžiavimo einant Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nario pareigas 2019–2023 metais.
Bylos duomenimis, eidamas šias pareigas politikas pateikė ne savo dokumentus ir nepagrįstai gavo 10,5 tūkst. eurų kompensaciją už degalus.
Ot svolačiai, gentvilo tualetan neįleido, kaip valkata prie durų prikrovė nabagas
Dabar vaidins didvyriu ir nekaltu avinėliu.Gėda socdamams.
Kur šiandien buvo septyni konservatoriai, kad nepatraukė Arūno Dudėno atsakomybėn? Noriu šių ponų ir ponių vardinio sąrašo.
Kildišiene-Dudėnas.
Anykščių pasirinkimas.
Visiškas kultūrinis kurortas.
Gera nuotrauka, KGB tėvo dukra ir nacis.