Vasario 21 dieną, trečiadienį, Anykščių rajono savivaldybėje vyko pasitarimas apie Šeimyniškėlių piliakalnio sutvarkymo galimybes. Susirinkime nuspręsta, kad Šeimyniškėlių piliakalnio tvarkymo darbai bus atliekami bendradarbiaujant Anykščių rajono savivaldybei ir Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai. Šeimyniškėlių piliakalnio sutvarkymas gali kainuoti beveik pusę milijono eurų.
Susitikime Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Šerepka (antras iš kairės) sakė, kad šalia Šeimyniškėlių piliakalnio planuojama pastatyti stendą, pro kurį žvelgiant į piliakalnį, ant jo matytųsi stovinti medinė pilis.
Susitikime dalyvavo Anykščių rajono meras Kęstutis (...)
Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.
Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite:
Kodėl nerašoma pavadinime tiesa – ne piliakalniui tvarkyti tokių pinigų reikia, bet Tubio pirmos kadencijos metu nelegaliai nutiestam žvyro keliui į piliakalnį, kuris iki šiol žaloja paminklo aplinką ir liudija, kokie neatsakingi veiksmai buvo daromi tąsyk.
Ieškoma ne kaip gera padaryti, o kaip pinigus išvogti. Bus kaip su pilies statyba „SuoerGlue” (Super klijai) ant snarglių. Dabar grėbelką (žolės grėbianąja) pirks kombainininkas-mentas už pusę lemo.
Kvailiau rajono TSKP Komunistas nebesugalvojo? Leiskite paklausti, kiek rajono pencininkų užlips ant šio ’’sutvarkyto’’ kalno už pusę milijono € pasiskaityti kvailo stendo ?
Ne pinigų suma esmė, o kas bus padaryta. jei liks taip kaip dabar muziejinis aptvaras priepilyje sau, o piliakalnis sau, jei autentiški radiniai iš piliavietės nebus rodomi, jei nebus normalaus piliakalnio Lankytojų aptarnavimo centro, kuris vestų ekskursijas pačiame piliakalnyje ir turėtų platų spektrą eduakcijos ir ant piliakalnio, ir Lankytojų aptarnavimo centro patalpose, kur būtų ekspozicija, parodos, edukacijos salė su daugiafunkcine video įranga, tai tokiu atveju, jei to viso nebus, tai tas pusę milijono yra tik mažas žingsnelis pirmyn, bet ne ilgalaikis problemos sprendimas. Visą programą turėtų turėti savo rankose arba muziejus, arba parkas. o dėl žemės priklausomybės visada galima sureguliuoti strateginės partnerystės, bendradarbaivimo, bendros veiklos, panaudos ir kt. sutartimis.
Labai prasti darbo požymiai ir truparegiškas galvojimas iš valdininkų pusės kelia grėsmę archiologiniam paveldui ir vietovės gamtiniam kraštovaizdžiui.
„Archeologinio paveldo vietovė – į Registrą įrašyta archeologinio pobūdžio vertingųjų savybių turinti teritorija, kuri pasižymi istoriškai susiformavusiais ypatumais, visumos darna ir (ar) derme su gamtine aplinka ir kurioje yra kultūros paveldo objektų.”-Paveldo tvarkybos reglamento citata. (patvirtinta LR Seimo 2011-09-04)
Šio reglameno VIII-ame skyriuje, punktas 89 apibrėžia:
„Archeologinio paveldo objektuose taikomas tik tvarkybos darbais sukurtų naujų konstrukcijų defektų remontas. Remonto metu susidėvėjusios ar suirusios konstrukcijų dalys ir elementai pakeičiami naujais arba tvirtinami šiuolaikinėmis priemonėmis. Pakeičiant dalis ir elementus naujais, nekeičiama jų buvusioji padėtis, forma ir tipas. Remonto darbais iš esmės nekeičiamas istoriškai susiklostęs ir išlikęs archeologinio paveldo objektų pavidalas”.
Taigi, ivaziniai objektai, keičiantys nusistovėjusį paveldo vietovės kraštovaizdį neturėtų būti aptarinėjami valstybės tarnautojų pasitarimuose, nes tai neleistini statyti objektai-virtualių vaizdų stendai ar pan.
Net ir Popiežius jau toleruoja pokyčius ,kad tik neliktų tuščios Bažnyčios o čia tik dokumentėliai, nieko nesiūlantys kaip sudominti lankytojus,o čia kažką džiugina …
Šie dokumentėliai, kaip išsireiškėte, skirti apsaugoti paveldą nuo vienadienių kunigaikštukų su savo niekingais versliukais. Kad nors kas iš paveldo liktų.
Šeimyniškėlių piliakalnis yra jau 100% iškasinėtas, tai kaip ir archeologinės vertės nebeturi.