![](https://www.anyksta.lt/wp-content/uploads/2016/06/46066_58713_regular_jovaisa.jpg)
Seimas praėjusį ketvirtadienį priėmė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo atsisakyta nuo metų pradžios Lietuvoje įvesto privalomo gyvūnų ženklinimo. Seimo narys Sergejus Jovaiša, kaip ir daugumo jo kolegų (51 parlamentaras balsavo už įstatymo atšaukimą, 11 buvo prieš ir 13 susilaikė), pasisakė už įstatymo pakeitimą.
„Mano galva, tie, kurie ženklina gyvūnus, norėjo įjungti komercinę mašiną. Neva, sužymėsim gyvūnus, žinosim kas kieno, bus tvarka. Tačiau esu įsitikinęs, kad kaimuose to padaryti iš viso negalima, tad kam priiminėti įstatymą, kurio vykdyti negalima? Manau, kad tie, kurie tikrai prižiūri savo gyvūnus, jais ir taip pasirūpins, žinau, kad nemažai tokių žmonių savo gyvūnus sučipavo, nors jiems mažiausiai tai reikėjo daryti. Toks įstatymas gal ir įmanomas civilizuotesniuose kraštuose, tačiau Lietuvoje – vargiai. Ir ne tik dėlto, kad žmonės skeptiškai vertino čypavimo naudą, bet ir dėl čypų kainos, ir paprasčiausios logistikos. Jeigu veterinarinė tarnyba važinėtų po kaimus, rūpintųsi, kad gyvūnai būtų paženklinti, tada taip, bet kaimo bobutei, kuri turi ir šuniuką, ir kačiuką, atvežti juos į miestą ir dar sumokėti 30 eurų, jau yra didelės išlaidos. Tačiau ir veterinarinei tarnybai tai būtų titaniškas darbas.
Manau, kad pasisakę už tą įstatymą, tiesiog norėjo „prasukti“ verslą“ – kalbėjo S. Jovaiša.
Pataisomis numatoma, jog mikroschemomis ženklinti bei registruoti Gyvūnų augintinių registre reikės tik iš Lietuvos teritorijos išvežamus ir į ją įvežamus šunis, kates, šeškus. Tą padaryti turės ir minėtų gyvūnų veisėjai bei pavojingų šunų veislių savininkai.