
Gruodžio 13 d. Mykolo Romerio universitete (MRU) vyks pirmasis seniūnaičių hakatonas „Inovatyvūs iššūkiai vietos valdyme“, skirtas įkvėpti seniūnaičius aktyviau įsitraukti į vietos valdymą, skatinti gerosios praktikos mainus ir kartu kurti inovatyvius sprendimus savivaldoje.
Pasak MRU prof. dr. Sauliaus Nefo, hakatonu siekiama suaktyvinti seniūnaičių veiklą savivaldybėse, nes jie yra svarbus socialinio kapitalo elementas, kuris, deja, nefunkcionuoja taip, kaip turėtų.
„Tyrimai rodo, kad seniūnaičių veikloje yra labai mažai gerų pavyzdžių, kad seniūnaičiai dalyvautų ruošiant ir priimant sprendimus, kurie turi įtakos konkrečioms seniūnaitijoms, o kai šie sprendimai ruošiami ir priimami jiems nedalyvaujant, juos priėmus kyla konfliktinės situacijos tarp seniūnaitijų gyventojų ir sprendimų priėmėjų. Tačiau yra ir gerosios seniūnaičių veiklos pavyzdžių, kurie galėtų atskleisti šių bendruomenės atstovų potencialą“, – sako prof. dr. S. Nefas.
Hakatonas – tai kūrybinių dirbtuvių forma, kuri suburia dalyvius intensyviam darbui kuriant inovatyvius sprendimus. Šis metodas leidžia keistis idėjomis, bendradarbiauti ir greitai kurti veiklos modelius, tinkančius seniūnaičių teisėms įgyvendinti bei vietos valdymui tobulinti.
Iki 10 asmenų komandos, sudarytos iš seniūnaičių, seniūnų, savivaldybių tarybų narių ir administracijos darbuotojų, hakatono metu spręs realų iššūkį – kaip efektyviai įgyvendinti seniūnaičio teisę dalyvauti rengiant ir svarstant savivaldybės institucijų sprendimų projektus.
Komandos kūrybinio proceso metu analizuos teisines galimybes, gilinsis į praktinės realizacijos būdus, pritaikomus technologinius sprendimus ir sąveikos su kitomis savivaldos institucijomis procesus. Visos dienos metu dalyviai galės kreiptis į MRU ir kitus specialistus, kurie teiks pagalbą, atsakys į klausimus ir padės tikslinti kuriamus modelius. Geriausią sprendimą sukūrusi komanda bus apdovanota.
„MRU, turintis ilgametę patirtį bendradarbiaujant su vietos bendruomenėmis, organizuoja šį hakatoną siekdamas sustiprinti seniūnaičių vaidmenį vietos savivaldoje ir parodyti, kad jie gali tapti svarbia jungtimi, užtikrinančia geresnę gyvenimo kokybę vietos gyventojams“, – sako prof. dr. S. Nefas.
Organizatoriai tikisi, kad renginio metu gautos įžvalgos taps vertinga medžiaga kuriant naujus modelius ir įkvėpimu tolesniems pokyčiams vietos valdyme.
o gal vietoj hakatonas būtų metalofonas – visi žinotų, koks taip nuostabus dalykas! Arba žetonas…
Toks supratimas tamstos, kaip kiaulei paminklas.Senatviniai marazmai .Negali išsitarti .Nes nežinai kas laukia Tamsūs laikai po truputį grižta..graudu.
Taigi kaipgis vėl gražus mokesčių mokėtojų pinigų pjėmimas suburiant pasišūkavimui apie naujus kvapus, kurie aceit kurs naujus modelius vietos valdyme. Nu ką jūs iš tų kaimo seniūnaičių sukursite valdymo modelius, kad jie tik pavėjui pagal seniūnų dūdavimą garsus neša.
Kalbate vėjus…
Niekada nešokinėjau pagal seniūniūno ar kažko kito dūdelę…. Lai jie šokinėja prieš žmones. Nežinau kaip kiti seniūnaičiai, bet aš atstovauju ir ginu žmones nuo Seniūnijoje ir savivaldybėje sėdinčių bjaurių, tingių, nekompetetingų žmonių…
nesvarbu, kad durnai skamba visokie durdakatonai, svarbu mandrai, miesčioniškai
Tamsuma.
Koks per daiktas hakatonas? Ar negalima būtų rašyti suprantamiau, lietuviškai? Prirašo visokių nesąmonių.
Paguglinkite.Praplėsite akiratį.Ramiau gal bus.