Antradienį, liepos 2-ąją, net keturios amfibijos pradėjo šienauti Šventosios upės vagą.
Šiemet upės vagos valymo darbai pradėti neįprastai anksti – įprastai šienavimas vykdavo liepos pabaigoje, prieš pat Anykščių miesto šventę.
Darbus atlieka įmonė „Mobarn-LT“, registruota Druskininkų savivaldybėje. Ši įmonė Šventosios upę šienaus ateinančius trejus metus. Su druskininkiečiais sudaryta 27 tūkst. eurų vertės sutartis.
Pasak Anykščių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjo Ramūno Blazarėno, upės šienavimo darbus, pagal gamtosauginius reikalavimus, galima atlikti tik po liepos 1-osios, tad rangovai sutartį ėmėsi vykdyti iš karto, kai tik atėjo terminas.
Gal gali ir Svedasų Alaušą qpšienauti?
pasiaiškinkite kas valdo Svėdasų Alaušą, tada ieškokite kas ”apšienaus”. Meras dar žadėtojo bendruomenei liepto prie viešos maudyklos įrengimo vis negali padėti įrengti, tai dėl augmenijos šienavimo vargu bau.
Kaip sako kai kurie politiniai anykščių lyderiai-viena vertus, kita vertus kam savo brangią techniką laužyti, kai galima pasamdyti išorinius rangovus su sava technika. Komunalinis ūkis valdomas rajono tarybos su visu jam perduotu turtu yra politikų turtas, kuris augina pridėtinę vertę visiems rajono gyventojams. Štai taip.
Gal ir vandenį gyventojams reikia pirkti iš Utenos vandenų, bus naudingiau, nei išlaikyti barangiai kainuojančią savivaldybės tarbos valdomą „Anykšių vandenys” bendrovę su visa administracija ir prisiimtu kolūkiniu turtu, kurio realios apskaitos niekas iki šių dienų nesutvarkė.
Po tų šienavimų pasroviui ilgai žvejot neįmanoma…..
Antys jie ten vaiko su savo Anfibijom.
Blazarėnas tegu su savo amfibija pjauna kur nusipirko pinigus nuplovė vel vadovauja vyt toki reik net is Anyksciu kuo tolyn geda ziuret
čia anys iš Stalina padaryti, kabinai nupjauti myslyju.
Šventosios upės šienavimas. Remontuosite tą pačią, 75 tūkst. kainavusią amfibiją ar pirksite naują?
K. Tubis: Jeigu yra įrenginys, jį reikia eksploatuoti, nežinau jo būklės ir darbuotojų kvalifikacijos. Jau anksčiau sakiau, kad turint malūnsparnį, reikia turėti ir kas moka jį pilotuoti. Netgi senas tankistas ukrainietis tanką Leopard-2 mokosi vairuoti 3 mėnesius.
D. Žiogelis: Darbus atliksime kokybiškai ir su kokybiška technika. Amfibija – teoriškai arklys, o praktiškai nustipęs. Šita amfibija, aišku, kad nepjaus ir nereikia apie tai šnekėti. Ne toks aš durnas. Pirmą dieną ją pamatęs pasakiau, kad ji darbui nėra pritaikyta. Naujos amfibijos nepirksim, gal ir upę ne kiekvienais metais reikės šienauti.
Pasirodo Ukrainos tankistas gudresnis.
Jie,kurie gina savo Tėvynę yra kieti.
Siaubas , isbaidytos antys isskris i kitus krastus , zuvys nuo isgascio isoks i kranta ir nugais be vandens , zoles sukrautos krante prades puti ir skleis nemalonu kvapa nuo kurio zmones eidami ziaukcios , vems .
Dar kvailoms mergoms žemiau upėje įbridusioms įlys vabalai. Reiks kviesti Rapolą, kad joms ištrauktų va-ba-lą
kaip nubausti ir kokia atsakomybe uz lauzo nupirkyma gavo pirke lauza uz 70000
Tikėkimės, kad rajono vadovai kontroliuoja ir užtikrina, kad jų pasamdyti rangovai, atlikdami tai, kas numatyta savivaldybės įsipareigojimuose gaunant ES paramą dėl vandens telkinių priežiūros ir gėlųjų vandenų telkinių valymo atitinka aplinkos apsaugos ir darbų saugos reikalavimus.
Taip pat svarbu, kad dabar naudojami savivaldybės biudžeto pinigai samdomiems išoriniams rangovams, dengia ir rajono tarybos valdomos bendrovės teritorijoje išlaikomos, saugomos amfibijos priežiūros kaštus.