Šimonių girioje, prie Priegodo ežero, Svėdasų girininkijos plotuose, atidarytas pirmasis Lietuvoje partizanų Laisvės kovoms skirtas pažintinis takas.
Dvylikos kilometrų takas jungia šešis partizanų bunkerius ir Sliepsiškio partizanų kapines, kuriose pokaryje slapta buvo laidojami žuvę partizanai. Takas įrengtas siekiant supažindinti visuomenę su svarbiu Lietuvos istorijos periodu – partizanų kova prieš sovietų okupaciją.
Atidaryme, kuris vyko toli nuo miesto miškuose, darbo dienos viduryje, prie 1949 metų lapkričio 1 dieną MVD kariuomenės sunaikinto Algimanto apygardos rinktinės štabo vietos (žuvo septyni partizanai), keli šimtai žmonių. Ir tai nepaisant to, kad vienas iš projekto įgyvendintojų – Anykščių rajono savivaldybė, platinti žinios apie renginį, panašu, nesistengė. Jei prieš Anykščių savivaldybės rengiamą derliaus šventę – Obuolines, redakcija iš savivaldybės gavo ne vieną pranešimą spaudai apie būsimą šventę, savivaldybė net organizavo spaudos konferenciją, tai prieš visai šaliai reikšmingą įvykį – partizanų kovų tako atidarymą, joks pranešimas mūsų redakcijos nepasiekė.
Beje – savivaldybės vadovai socialdemokratai į renginį vėl atvyko skiriamaisiais savivaldybės ženklais nepažymėtu tarnybiniu automobiliu.
Be Anykščių savivaldybės projektą rengė ir įgyvendino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras (renginyje kalbėjo šio centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė) ir Anykščių miškų urėdija (renginyje kalbėjo Anykščių urėdijos urėdas.Sigitas Kinderis ir Svėdasų girininkas Donatas Tuska).
Renginį vedė Anykščių muziejaus direktorius Antanas Verbickas.
86093 462741HURRAY! cant balladeer. by virtue of himself by what name highly. 465805